20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bartos Smarslick wygrał Speedway GP of Poland po dramatycznym finiszu, który obejmował dwa restarty i wyprzedzanie na ostatnim zakręcie.

Bartos Smarslick wygrał Speedway GP of Poland po dramatycznym finiszu, który obejmował dwa restarty i wyprzedzanie na ostatnim zakręcie.

Bartos Smarslick wygrał finał 5. rundy Speedway GP na torze Corso dzięki ruchowi Leona Madsena z ostatniego zakrętu.

Polak powiększył swoją przewagę w mistrzostwach do dominujących 21 punktów i ma ponad połowę sezonu pod kontrolą.

– Jestem bardzo szczęśliwy i zmęczony po finale – powiedział Zmarzlik w rozmowie z Eurosportem.

Żużel

Nieuchronne zwycięstwo Zmarzlika po złamanym sercu dla Bewleya

10.06.2023 o 19:36

„Wiedziałem, że muszę zrobić coś wyjątkowego; czekałem na błąd Leona, ale Leon wybrał dobrą linię.

„Mój plan polegał na spróbowaniu czegoś innego i pamiętam kilka kwestii z Corso – to naprawdę mój dom!”

Bohater gospodarzy, Zmarzlik, zdominował eliminacje otwierające i wyglądało na to, że utrzyma ten trend w pierwszym biegu finału. Skończyło się przedwcześnie, gdy połączenie Jasona Doyle’a i Fredrika Lindgrena doprowadziło do upadku Szwecji.

Wszyscy czterej jeźdźcy wrócili na start, a Doyle wylądował ulotką, ale ponownie upadł na pierwszym okrążeniu. Ponownie Doyle i Lindgren nawiązali kontakt i tym razem upadł ten pierwszy. Sędzia miał trudną decyzję i ku konsternacji Australijczyka wykluczył Doyle’a.

„On jest absolutną supergwiazdą!” – Zobacz, jak Zmarzlik „niewiarygodnie” wyprzedza na ostatnim zakręcie

Za trzecim razem finał wyłonił zwycięzcę. Lindgren objął prowadzenie w pierwszym zakręcie, ale Mattson wyszedł z zewnątrz i uderzył w przód na pierwszym okrążeniu. Zmarzlik polował i podążał za Duńczykiem aż do ostatniego zakrętu, gdzie zanurkował do środka, przepchnął przeciwnika szeroko i wygrał.

Jack Holder, który wszedł do rundy jako drugi w klasyfikacji generalnej, doznał ciosu w swoje ambicje z półfinałowym wyjściem. Zająwszy siódme miejsce po kwalifikacjach i przechodząc do fazy pucharowej, po raz drugi w półfinale 1 utknął w zaciętej walce z rodakiem Doylem i nie był w stanie wykonać ruchu.

Gdzie indziej Robert Lambert został bez szans w półfinale 2. Pomimo kilku świetnych kwalifikacji, zajął trzecie miejsce, dobrze pokonany przez Lindgrena i Madsena.

Dotyczyło to również Tai Woffindena, który miał ciężki wieczór i zajął ósme miejsce. Nie mógł też utrzymać tempa w drugim półfinale, wracając do domu na czwartym miejscu.

To była rozczarowująca runda dla Dana Bewleya, trzeciego Brytyjczyka w zestawieniu, który zaczął mocno w biegach, ale potknął się w miarę upływu wieczoru i stracił dziewiąte miejsce w kwalifikacjach.

Maciej Janowski, który we wszystkich eliminacjach zajął drugie miejsce i awansował do półfinałów, rywalizował na własnym terenie. Wildcard Simon Woźniak zaimponował czwartym czasem w kwalifikacjach, ale zdobył tylko jeden punkt w biegach wyścigowych.

ZOBACZ – Fricke uzyskuje najlepszy czas w kwalifikacjach, a następnie pięciu najlepszych kolarzy wybiera swoje trasy

GP Polska

Rickardsson Q&A: Czy ktoś może rzucić wyzwanie Zmarzlikowi? Jacy są Brytyjczycy?

11.05.2023 o 07:32

GB Chorwacja

Zmarzlik broni tytułu po dobrym starcie, mimo dyskwalifikacji w biegu

29.04.2023 o 19:45