29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najdłuższa zapałka na Wieży Eiffla podczas meczów została wykreślona z Księgi Rekordów Guinnessa

Najdłuższa zapałka na Wieży Eiffla podczas meczów została wykreślona z Księgi Rekordów Guinnessa

Francuz sięgnął nieba, próbując zbudować najwyższą rzeźbę z zapałek, ale rekordziści świata mogli rozbić jego marzenie na kawałki.

Richard Blood powiedział, że spędził osiem lat, tworząc 7,6-metrowy model Wieży Eiffla, używając 706 900 zapałek i ponad 50 funtów kleju. Jednak Księga Rekordów Guinnessa stwierdziła, że ​​użył niewłaściwego rodzaju dopasowania, dyskwalifikując Blooda przed pobiciem stałego rekordu.

Blood, pracownik władz lokalnych, powiedział, że Guinness powiedział mu, że ponieważ zapałki nie są dostępne w handlu i nie są uznawane za zapałki, jego próba zostanie zdyskwalifikowana. Dodał, że organizacja stwierdziła, że ​​zapałek nie można przecinać, demontować ani zniekształcać w sposób nie do poznania.

„Sędziowie Księgi Rekordów Guinnessa wydali orzeczenie, nie zapoznawszy się z moją rolą” – napisał Blood po francusku na swojej stronie internetowej. Strona na Facebooku. „Ogromne rozczarowanie, rozczarowanie i brak zrozumienia😟🥺. Powiedzcie mi, że 706 900 wędek naklejonych jedna za drugą nie jest identycznych!!??? I że są tak wycięte, że nie da się ich rozpoznać!!???”

Obecnym rekordzistą jest Tawfiq Daher z LibanuKto w 2009 roku sprawił, że zapałka z Wieży Eiffla osiągnęła wysokość 21,4 stopy z 6 milionami zapałek. Wersja Plaud jest o około dwie stopy wyższa.

Pobyt: Czarni ludzie częściej śpią mniej po zabójstwach policji, co jest szkodliwe dla ich zdrowia

Mimo wszystko Guinness zrecenzuje Blood Tower

Jednak sylwetka Blooda nadal jest wysoka, podobnie jak jego próba pobicia rekordu.

Według Instagrama Mark McKinlay, dyrektor centralnego działu archiwizacji Guinnessa, powiedział, że sędziowie mogli zbyt pochopnie odrzucić strukturę Blooda. Wiadomości NBC.

„Zadaniem naszego zespołu zarządzającego rekordami jest dokładne i skrupulatne przeglądanie dowodów w celu zapewnienia równych szans wszystkim, którzy próbują zdobyć tytuł Rekordu Guinnessa, jednak wydaje się, że byliśmy nieco zbyt rygorystyczni w stosunku do tę prośbę” – powiedział McKinley placówce. „Skontaktujemy się z posiadaczem.” ponownie, a także w pierwszej kolejności przejrzymy zasady dotyczące podobnych zapisów, aby zobaczyć, co można zrobić”.

READ  Wyciek gazu z rosyjskich rurociągów do Europy spowodował śledztwo sabotażowe

Firma USA TODAY skontaktowała się z Księgą Rekordów Guinnessa i Plaud z prośbą o komentarz w sprawie ostatniej recenzji.

„Zdobycie rekordu świata było marzeniem z dzieciństwa”.

Jak podaje francuska gazeta, od grudnia 2015 r. firma Blood długo pracowała nad dostosowaniem wieży do meczu. Le Parisien. Z każdym umieszczonym i przymocowanym elementem trzymał się swojego celu, jakim było pobicie rekordu z 2009 roku.

„Osiągnięcie rekordu świata było marzeniem z dzieciństwa. Zawsze o tym myślałem” – Blood powiedział Le Parisien.

Blood początkowo kupował zapałki w supermarkecie i każdemu z nich odcinał główki, co stało się frustrujące. W końcu osiągnął porozumienie z producentem i otrzymał 33-funtowe pudełka zapałek bez główki, donosi „Le Parisien”. Jednak ta wygoda miała swoją cenę, ponieważ stali klienci nie mogli kupować zapałek, co ostatecznie doprowadziło do sporu o Guinnessa.

Ostatecznie zakończył projekt 27 grudnia 2023 roku, w setną rocznicę śmierci francuskiego inżyniera budownictwa Gustave'a Eiffela. Eiffel zbudował słynną Wieżę Paryską nazwaną jego imieniem.