22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraina traci „cały batalion” na zerwanym moście, mówi Ukraina

Ukraina traci „cały batalion” na zerwanym moście, mówi Ukraina

Teraz, w siedemdziesiątym dziewiątym dniu podboju Ukrainy, Rosja kontynuuje ofensywę— i nadal powoduje duże straty w urządzeniach i personelu.

Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż wzdłuż brzegów Dońca Siewierskiego w obwodzie ługańskim, gdzie szalały walki, a Ukraina zbombardowała rosyjski batalion próbujący przeprawić się przez most na początku tygodnia.

Nowe zdjęcia satelitarne firmy wywiadowczej BlackSky pokazują pozostałe części mostu pontonowego zbudowanego przez siły rosyjskie w celu dotarcia na terytorium Ukrainy. Zdjęcia przedstawiały dym unoszący się z mostu po tym, jak ukraińska artyleria uderzyła w niego 10 maja, pozostawiając rosyjskie czołgi i ciężarówki wystające z wody. Nie było jasne, ilu rosyjskich żołnierzy zginęło w strajku, ale Forbes Oszacowano ją na około 1000 żołnierzy i 50 czołgów. Brytyjski wywiad obrony powiedział, że wszystkie pojazdy opancerzone należące do sił rosyjskich zostały utracone w bitwie.

BBC poinformowała, że ​​siły rosyjskie były nieugięte w swoich trzech bezowocnych próbach stworzenia mostów na rzece. Oleh Żdanow, ukraiński analityk ds. obrony, Powiedział News Service, że walki były bardzo zaciekłe Bo rozkazy zagarnięcia ziemi wyszły „z góry”.

„Idą bardzo ciężko do przodu, ponieważ jest to misja polityczna, ponieważ Putin ją nakazał” – powiedział BBC. Powiedział, że kontrola nad regionem ma kluczowe znaczenie dla planu okrążenia miasta Siewierodonieck, ponieważ Kreml kieruje swoje siły, aby całkowicie odizolować wschodni Donbas na Ukrainie.

Jednak Ministerstwo Obrony Ukrainy cieszyło się dowodami na uderzenie w most, publikując na Twitterze, że „otwarło ono sezon świąteczny” dla rosyjskich żołnierzy, których nazwało „Rosjanami”. W poście pojawiły się te same zdjęcia satelitarne i arogancki komentarz na temat rosyjskich turystów. „Niektórzy kąpali się w Donetach Seversky, a niektórzy byli przypiekani majowym słońcem” – powiedzieli.

Nowe nagranie z drona z czwartkowego popołudnia pokazało, że dym nadal unosi się nad okolicą, psując widoczność i utrudniając analitykom wywiadu ocenę obecnej sytuacji. Nie jest jasne, czy dym pochodził z bitwy, czy został celowo umieszczony w celu ochrony obszaru przed dronami.

READ  Chiny twierdzą, że epidemia Covid zainfekowała 80 procent populacji | Nowości związane z pandemią koronawirusa

Podczas gdy na wschodzie i południu toczą się bitwy, Kijów oskarżył swojego pierwszego rosyjskiego żołnierza o zbrodnie wojenne na rozprawie, która rozpoczęła się w piątek w stolicy. Vadim Shishimarin, lat 21, stoi przed sądem ds. zbrodni wojennych za zabójstwo nieuzbrojonego 62-letniego mężczyzny, który jechał na rowerze poboczem drogi, co zostało uchwycone na zdjęciu, które stało się kultowe w ciągu prawie trzech miesięcy wojna. W przypadku skazania młodego żołnierza grozi 10 lat więzienia.

Wraz z wycofywaniem się sił rosyjskich z niektórych obszarów, nadal wyłania się niepokojący obraz tego, jak głęboko pogrążyli się Rosjanie, dokonując brutalnej próby wyniszczenia ludności ukraińskiej. W czwartek ambasador Wielkiej Brytanii przy ONZ powiedział, że „wiarygodne zarzuty” dotyczące wykorzystywania seksualnego dzieci przez rosyjskich żołnierzy były częścią skompilowanego dossier w sprawie rzekomych zbrodni wojennych popełnionych podczas bezsensownej wojny.