15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyniki wyborów w Pakistanie na żywo: Imran Khan ogłasza „zwycięstwo” w nagraniu wideo Amnesty International po tym, jak Nawaz Sharif zwyciężył

Wyniki wyborów w Pakistanie na żywo: Imran Khan ogłasza „zwycięstwo” w nagraniu wideo Amnesty International po tym, jak Nawaz Sharif zwyciężył

Imran Khan ogłosił zwycięstwo w klipie wideo

Uwięziony były premier Pakistanu Imran Khan ogłosił swoje zwycięstwo w wyborach powszechnych kilka godzin po tym, jak zrobił to jego rywal Nawaz Sharif.

W wiadomości audio i wideo utworzonej przy użyciu sztucznej inteligencji i udostępnionej na swoim koncie w mediach społecznościowych Khan wezwał swoich zwolenników, aby świętowali osiągnięte zwycięstwo pomimo, jak to nazywa, rozprawienia się z jego partią.

Największą liczbę mandatów w Zgromadzeniu Narodowym zdobyli kandydaci niezależni, wspierani przez Khana, mimo jego przebywania w więzieniu i zakazu udziału w wyborach jego partii.

Wcześniej Sharif zapowiedział, że będzie zabiegał o utworzenie rządu koalicyjnego, gdy jego partia pozostanie w tyle za niezależnymi.

Zwolennicy Sharifa świętują

(Agencja Ochrony Środowiska)

Początkowo ogłosił zwycięstwo w piątek, ale wkrótce potem powiedział: „Nie mamy wystarczającej większości, aby utworzyć rząd bez wsparcia innych i wzywamy sojuszników do przyłączenia się do koalicji, abyśmy mogli podjąć wspólne wysiłki na rzecz wycofania Pakistanu z Afganistanu”. „Jej problemy”.

Przewaga kandydatów popieranych przez Khana była zaskakująca, biorąc pod uwagę zarzuty jego zwolenników i Komisji Praw Narodowych, że głosowanie zostało sfałszowane na korzyść Sharifa.

Każda partia potrzebuje 133 mandatów w parlamencie, aby uzyskać zwykłą większość.

1707506829

Teraz Imran Khan ogłasza zwycięstwo

Uwięziony były premier Imran Khan ogłosił swoje zwycięstwo kilka godzin po zwycięstwie swojego rywala Nawaza Sharifa.

Khan wezwał swoich zwolenników do świętowania osiągniętego zwycięstwa pomimo tego, co określił jako rozprawienie się z jego partią.

W czwartkowych wyborach krajowych największą liczbę mandatów zdobyli niezależni kandydaci wspierani przez Khana, mimo że przebywa on w więzieniu, a jego partia ma zakaz udziału w wyborach.

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 19:27

1707516059

Organ praw człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych wyraża zaniepokojenie „wzorem prześladowań” wobec partii Imrana Khana

Aleksandra Butlera9 lutego 2024 o godzinie 22:00

1707514818

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Unia Europejska wzywają do wszczęcia śledztwa w sprawie wyborów w Pakistanie

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Unia Europejska osobno wyraziły w piątek po czwartkowym głosowaniu zaniepokojenie procesem wyborczym w Pakistanie i wezwały do ​​wszczęcia dochodzenia w sprawie rzekomych nieprawidłowości.

Główna bitwa rozegrała się pomiędzy partią byłego premiera Nawaza Sharifa a kandydatami wspieranymi przez byłego premiera Imrana Khana. Obaj osobno ogłosili zwycięstwo.

Odbyły się wybory do 265 mandatów w Zgromadzeniu Narodowym, a partia polityczna potrzebuje 133 mandatów, aby uzyskać zwykłą większość.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska przytoczyły zarzuty dotyczące ingerencji, w tym aresztowań działaczy, i dodały, że należy w pełni zbadać zarzuty dotyczące nieprawidłowości, ingerencji i oszustw.

Aleksandra Butlera9 lutego 2024 o godzinie 21:40

1707513607

Sharif wrócił do Pakistanu w zeszłym roku

Od 2019 r. do zeszłego roku Nawaz Sharif mieszkał w Londynie:

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 21:20

1707511807

Na zdjęciach: Ansar Sharif

(Agencja Ochrony Środowiska)

(Agencja Ochrony Środowiska)

(AP)

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 20:50

1707509349

PTI zdobyła 98 mandatów w porównaniu do 67 dla PML-N

Po ogłoszeniu przez organ nadzorujący wybory 90 procent z 266 wyników Zgromadzenia Narodowego, kandydaci wspierani przez pakistańską partię Tehreek-e-Insaf Khana zdobyli 98 mandatów.

Jednak biorąc pod uwagę trzecią dużą partię w mieszance, było zbyt wcześnie, aby którakolwiek partia ogłosiła zwycięstwo.

Jane Dalton9 lutego 2024 o 20:09

1707506087

Wyniki wyborów są bezprecedensowe – twierdzą eksperci

Ekspert ds. demokracji w Pakistanie twierdzi, że wynik wyborów jest bezprecedensowy.

„W obliczu tysięcy aresztowań i przerw w dostępie do Internetu kandydaci wspierani przez partię byłego premiera Imrana Khana zadali cios kandydatowi wspieranemu przez wojsko Nawasowi Sharifowi, uniemożliwiając mu utworzenie rządu większościowego” – powiedziała Maya Tudor, adiunkt. W Szkole Rządowej Blavatnik.

„To zjawisko bezprecedensowe we współczesnej historii Pakistanu, gdzie każde wybory kończyły się na korzyść wojska.

„To naprawdę ważne odkrycie, zwłaszcza że Pakistan jest państwem posiadającym broń nuklearną, które znajduje się nie tylko pod presją gospodarczą i demokratyczną, ale także pod ogromną presją jako czynnik wywołujący zmiany klimatyczne, jak pokazały powodzie w 2022 r.”.

„Najbardziej obiecującym momentem w krótkiej historii demokracji w Pakistanie było porozumienie osiągnięte w 2006 roku pomiędzy dwiema partiami politycznymi – Pakistańską Partią Ludową i PML-N – które zgodziły się nie uciekać do wojska w celu zdobycia przewagi.

„Nie wiemy, co tym razem przyniesie przyszłość, ale teraz ważne jest, aby kraj uzyskał stabilność”.

(Agencja Ochrony Środowiska)

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 19:14

1707493507

Partia Imrana Khana jest na dobrej drodze do oszałamiającego zwycięstwa, a pod względem liczby głosów prowadzą niezależni

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 15:45

1707492618

Arpan Rai9 lutego 2024 o godzinie 15:30

1707492001

Sharif mówi, że chce sojuszu

Nawaz Sharif przyznał, że jego partia nie dysponuje liczebnością niezbędną do samodzielnego sformowania rządu.

Dodał, że wszystkie partie w Pakistanie muszą połączyć siły, aby utworzyć rząd.

Zmieniając oczywiście kurs, powiedział, że będzie zabiegał o utworzenie koalicji.

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 15:20