19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Matt Olson trafił 25. homera w wygranym przez Braves meczu z The Reds

Matt Olson trafił 25. homera w wygranym przez Braves meczu z The Reds

CINCINNATI – Matt Olson roześmiał się, gdy zapytano go, czy rozważyłby nazwanie jednego ze swoich dzieci Citizens Bank Park lub Great American Ball Park. Jego niechęć do zaangażowania może mieć coś wspólnego z sukcesami, jakie odniósł na wielu kortach w tym roku.

Ale pierwszobazowy Braves zaimponował Cincinnati w ten weekend, zwracając się do remisu w meczu o prowadzenie u siebie. Olson trafił cztery homery podczas serii trzech meczów, w tym strzał z trzech rzutów w szóstej rundzie wygranego 7-6 meczu z The Reds w niedzielne popołudnie.

„To, co teraz robi, jest imponujące” — powiedział trzeciobazowy Braves, Austin Riley. „Wiemy, że kiedy robi się gorąco, fajnie jest na to patrzeć. Robi to teraz”.

Z pomocą Olsona Braves osiągnęli wynik 4:1 w tej szalonej przejażdżce, która rozpoczęła się w Filadelfii. Wygrali dwa mecze przeciwko Phillies, którzy weszli do serii, wygrywając 13 z 15 meczów. Następnie Atlanta licytuje w piątkowy wieczór serię ośmiu zwycięstw z rzędu, zanim odniesie dwa zwycięstwa z rzędu przeciwko The Reds, co daje serię 12 zwycięstw.

W każdym z sześciu rozegranych w tym roku meczów między tymi zespołami decydowała jedna runda. W niedzielę Braves pozwolili na parę biegów w ósmej rundzie, a następnie odetchnęli z ulgą w dziewiątej po podwójnej grze kończącej grę z biegaczami w rogach.

„Nie wiem, czy kiedykolwiek byłem tak wyczerpany po serii” – powiedział menedżer Braves, Brian Snitker. „To było coś innego. Fani dostali pieniądze na ten serial.”

The Braves and Reds połączyli siły w 19 homerach, aby pobić rekord największej liczby trafień podczas serii trzech meczów w Cincinnati.

„RBI to statystyki, które mają dla mnie największe znaczenie” – powiedział Snicker. „Nie pojawia się to nawet w niektórych zestawieniach statystycznych. Faceci, którzy jeżdżą w biegach, są najważniejszą częścią tej gry. Nie wszystkie inne rzeczy, o których mówią.”

Krytycy Olsona skupili się na jego wskaźniku trafień na poziomie 28,1 procent, czyli średnio 236 uderzeń. Ale przed czterema meczami do połowy sezonu ma 0,91 OPS. Liczba ta nie uległa większym wahaniom. Odnotował 0,932 OPS w marcu/kwietniu, 0,851 OPS w maju i 0,888 OPS jak dotąd w czerwcu.

Siła zawsze była przy Olsonie, który wszedł w ten sezon z Nolanem Arenado, Paulem Goldschmidtem i Eugenio Suarezem jako jedyni gracze, którzy trafili co najmniej 29 aut w czterech z ostatnich pięciu sezonów.

To, co niepokoiło Olsona w tym roku, to jednak brak spójnej produkcji.

„Sprawiam, że się liczą, kiedy dostaję hity i produkuję” – powiedział Olson. „Ale w pewnym momencie posiadanie, nawet nie wiem, jaki procent twoich pomyślnych wyników, jest po prostu nie do utrzymania”.

Trzydzieści sześć procent (25 z 70) wyników Olsona to biegi do domu. Ale nadal był bardziej stabilny niż myślał. 350 punktów bazowych to niewiele mniej niż Ohtani (0,377), więcej niż Pete Alonso (0,318), jedyny inny gracz, który zaliczył co najmniej 24 home runy w tym roku.

Olson poczynił pewne postępy, osiągając zaledwie 23,7 procent swoich występów na płycie w tym miesiącu. Pokazał również, że może pójść w drugą stronę, ponieważ dwóch jego kolegów z drużyny zostało rannych na lewej linii w tym tygodniu.

„To naprawdę duży, silny, utalentowany facet” – powiedział miotacz Braves, Charlie Morton.

„Ostatnim razem pomyślałem:„ To dobry zamach ”- powiedział Riley.