26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kupno domu jest bardziej przystępne niż wynajem w tych miastach

Kupno domu jest bardziej przystępne niż wynajem w tych miastach

Według raportu Realtor.com średnia krajowa cena wynajmu wzrosła o 19,8% w styczniu niż rok temu, co oznacza ósmy z rzędu miesiąc dwucyfrowych wzrostów. Mediana czynszu w kraju wyniosła w zeszłym miesiącu 1789 dolarów.

„Rynki wynajmu w USA to więcej niż nadrabianie straconego czasu”, powiedziała Danielle Hill, główny ekonomista Realtor.com. Czynsze wzrosły teraz o 21% od stycznia 2020 r., przed pandemią.

Największy wzrost czynszów w styczniu miał miejsce w Miami, Fort Lauderdale i West Palm Beach na Florydzie, gdzie średni czynsz wynosił 2895 USD miesięcznie w styczniu, o 52,4% więcej niż rok wcześniej. Miami jest obecnie piątym najdroższym miejscem do wynajęcia w kraju po kilku miastach w Kalifornii: San Jose, San Diego, Los Angeles i San Francisco.

Raport wykazał, że miesięczny koszt zakupu domu klasy podstawowej był bardziej przystępny niż wynajem mieszkania tej samej wielkości w ponad połowie z 50 największych amerykańskich miast.

Podczas gdy wiele osób szukających niedrogiego mieszkania czuje się utknęło między młotem a kowadłem, ponieważ koszty wynajmu i zakupu domu rosną, wiele czynników może w tym roku przechylić skalę przystępności na korzyść kupujących dom po raz pierwszy. .

Oczekuje się, że czynsze przekroczą wzrost cen katalogowych na sprzedaż w 2022 r. i już przyspieszają we wszystkich wielkościach czynszów. Ponadto, powiedziała, dane z badań pokazują, że większość właścicieli planuje w tym roku podnieść czynsze wywoławcze.

Gdzie lepiej kupić?

Patrząc na średnie krajowe ceny domów i czynsze, miesięczny koszt czynszu jest nadal nieco niższy niż w przypadku posiadania domu klasy podstawowej, wynika z raportu.

Jednak w 26 z 50 największych miast średni miesięczny koszt zakupu domu dla juniorów był o 20,6% – czyli 323 USD – niższy niż w przypadku wynajmu domu w styczniu, według Realtor.com.

Zakup był najkorzystniejszy w Birmingham w stanie Alabama, gdzie koszt zakupu pierwszego domu był o 44,3% niższy niż koszt wynajmu w styczniu. Cleveland, Pittsburgh i St. Louis poszły w ich ślady.

Dwa miasta na Florydzie – Tampa i Orlando – odnotowały w styczniu najszybszy roczny wzrost czynszów. W Orlando zakup był o 27,1% niższy niż czynsz, aw Tampie o 25,5% mniej.

READ  Jakość pojazdu spada do rekordowo niskiego poziomu w nowym skanie JD Power

To, że lepiej kupować w mieście, nie oznacza, że ​​ceny domów też nie przynoszą solidnych wzrostów – często są to obie rzeczy. Według raportu na ośmiu z 10 rynków najlepszych zakupów miesięczny koszt zakupu pierwszego domu i jego wynajmu wzrósł w ciągu ostatniego roku.

Decyzja o wynajmie lub zakupie ostatecznie zależy od osobistych okoliczności, w tym lokalizacji, sytuacji finansowej i tego, jak długo nabywca zamierza mieszkać w domu.

Ogólnie rzecz biorąc, kupowanie nie jest finansowo pożądane, jeśli planujesz mieszkać w domu krócej niż kilka lat, a ogólną zasadą jest, aby nigdy nie wydawać więcej niż 30% swoich dochodów na koszty mieszkaniowe, powiedział Hill.

Ponadto na wielu rynkach o wiele łatwiej jest powiedzieć, niż zrobić, zakup domu, przy rekordowo niskim poziomie dostępnych domów.

i jako Oprocentowanie kredytów hipotecznych nadal rośnieZegar tyka. Hill powiedział, że ci, którzy chcą kupić swój pierwszy dom w 2022 roku, prawdopodobnie uznają, że koszty są teraz niższe niż w dalszej części roku. Oczekuje się jednak, że stan zapasów poprawi się dopiero później tej wiosny.

Gdzie jest najlepszy czynsz?

Biorąc pod uwagę ogromny wzrost cen mieszkań w niektórych dużych miastach, według raportu jest wiele miejsc, w których czynsz jest nadal bardziej przystępny niż wejście na konkurencyjny rynek drogich mieszkań.

W styczniu miesięczny koszt zakupu wyniósł około 25% — czyli 536 dolarów więcej — niż koszt wynajmu średnio w 24 z 50 największych obszarów metra.

Na ile domów mogę sobie pozwolić?

Austin w Teksasie było miastem, które w styczniu lepiej byłoby wynająć niż kupić. Zgodnie z analizą miesięczne płatności były o około 76% wyższe — czyli o 1346 dolarów wyższe — za zakup pierwszego domu w Austin niż za wynajem. Za nim podążał Nowy Jork. San Francisco; San Jose; Seattle. Boston. Denver. Rochester, Nowy Jork; Portland w stanie Oregon; i Los Angeles.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy rozważają ostatnie komentarze Powella na temat inflacji

W tych 10 miastach o największych preferencjach czynszowych miesięczne płatności za pierwszy zakup domu były średnio 41,6% — lub 978 USD wyższe niż czynsze —. Domy startowe na sprzedaż w tych lokalizacjach charakteryzowały się wyższym przeciętnym udziałem mieszkań niż średnia krajowa oraz wyższymi opłatami na rzecz Stowarzyszenia Właścicieli Domów.

„Określenie, kiedy przejść od wynajmu do zakupu po raz pierwszy, w dużej mierze zależy od etapu życia” – powiedział Hill. „Dla młodych Amerykanów, takich jak pokolenie Z, którzy być może przeprowadzili się do domu, aby zaoszczędzić pieniądze podczas Covid, wynajem w nowoczesnym mieście oferuje elastyczność i względną przystępność, nawet gdy czynsze w tych obszarach rosną”.