30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje uderzają w strefę korekty, gdy Zachód ogłasza sankcje wobec Rosji

Akcje uderzają w strefę korekty, gdy Zachód ogłasza sankcje wobec Rosji

„Zdajemy sobie jednak sprawę, że istnieją znaczne możliwości potencjalnego wpływu na rynki energii i idziemy naprzód, jeśli sytuacja się pogorszy” – dodał Bowman. „Oczywiście będziemy to nadal monitorować i jeśli uważamy, że może to mieć jakiś wpływ na światową gospodarkę, weźmiemy to pod uwagę, uczestnicząc w naszych spotkaniach i szerzej omawiając gospodarkę”.

Potencjalne globalne skutki gospodarcze konfliktu na Ukrainie zachęciły traderów do szukania bezpieczeństwa w Skarbach Państwa, obniżając rekordowe rentowności obligacji amerykańskich. Około tydzień temu rentowność 10-letnich obligacji skarbowych przekroczyła 2%, najwyższy poziom od połowy 2019 r., ponieważ inwestorzy przygotowują się do podwyżki cen. We wtorek rentowność oscylowała wokół 1,94 proc. Wraz ze wzrostem cen obligacji spada ich rentowność.

Perspektywa podwyżek cen, które mogą rozpocząć się już w marcu, sprawiła, że ​​posiadanie ryzykownych aktywów, takich jak akcje spółek technologicznych, stało się nieatrakcyjne dla inwestorów. Zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite, który we wtorek spadł o 1,2 proc., spadł o prawie 17 proc. od listopadowego maksimum.

Akcje Meta, firmy macierzystej Facebooka, spadły o około 40 procent od początku roku, podczas gdy akcje Microsoftu spadły o ponad 14 procent, a Alphabet, firma macierzysta Google, spadła o około 10 procent.

Ale szkody nie ograniczały się do zapasów technologii. Poza firmami energetycznymi, które podążają za wysokimi cenami ropy, i firmami finansowymi, które w większości pozostają bez zmian, każdy sektor S&P 500 znacznie spadł od początku roku, z kilkoma dwucyfrowymi spadkami.

Koral Murphy MarcusA Jenna Smyalek A William B. Davis Przyczyniaj się do przygotowania raportów.

READ  Rynki europejskie są otwarte na zamknięcie. Funt brytyjski traci w stosunku do dolara