20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rynki azjatyckie gwałtownie spadają wraz z eskalacją napięć między Ukrainą a Rosją

Rynki azjatyckie gwałtownie spadają wraz z eskalacją napięć między Ukrainą a Rosją

Japonia Standard Nikkei 225 (N225) Spadł o 1,9%, a Korea Cosby (Cosby) stracił 1,4%. Chiny Łódź szanghajska (schcombe) Australijski S&P/ASX 200 spadł o ponad 1%.
Hongkong Powiesić Seng Indeks (HSI) Spadł o 3,2 procent i jest gotów ponieść największą dzienną stratę od pięciu miesięcy.
Spadek w Azji został poprzedzony podobnym spadkiem kontraktów terminowych na akcje w USA wcześniej w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego. kawka (INDU) Futures spadły o 458 punktów, czyli 1,4%. Kontrakty na S&P 500 spadły o 2,3%, a kontrakty Nasdaq o 3,3%.

„Wygląda na to, że w każdej chwili sytuacja może ulec znacznej eskalacji, co na razie utrzyma inwestorów w gotowości” – napisał we wtorek Craig Erlam, główny analityk rynku w firmie Oanda. „Możemy być na krawędzi czegoś strasznego, a to nadal podsyca negatywne nastroje na rynkach” – dodał.

Chińskie akcje spółek technologicznych uderzyły

Obawy związane z wznowieniem represji ze strony Pekinu w zakresie technologii zadały również cios niektórym z największych chińskich firm w tym sektorze.

Indeks Hang Seng Tech, który śledzi 30 największych spółek technologicznych notowanych na giełdzie w mieście, stracił we wtorek 3% i jest na dobrej drodze do spadku trzeci dzień z rzędu.

W piątek chińskie władze Wydano nowe zasady Poproś platformy o dostawę jedzenia, aby obniżyć opłaty za usługi, które pobierają od firm.

Internetowa platforma dostarczania żywności Meituan spadła we wtorek o 6%. Od piątku akcje spadły o 23 procent.

A gigant mediów społecznościowych i gier Tencent spadł o prawie 2%. Firma posiada również duży udział w Meituan.

Grupa Alibaba (Baba)który jest właścicielem platformy dostarczania żywności Ele.me, spadł o 3,9%.

wysoki olej

Na froncie naftowym niepewność co do Ukrainy znalazła odzwierciedlenie w nagłym wzroście kontraktów terminowych. Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA skoczyły o 3,1 procent, osiągając poziom 93,86 USD za baryłkę. Ropa Brent wzrosła o 1,5 procent do 96,78 USD za baryłkę.

Szczyt prezydenta USA Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina NieprawdopodobnyWysoki rangą urzędnik administracji powiedział dziennikarzom, po otrzymaniu informacji wywiadowczych i wskazań w terenie, że Rosja prawdopodobnie podejmie działania wojskowe na sąsiedniej Ukrainie.
Rynki w USA zostały zamknięte w poniedziałek z okazji Dnia Prezydenta. ostatni piątekDow zamknął się o 233 punkty, czyli 0,7%. Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite Index zakończyły dzień stratami odpowiednio 0,7% i 1,2%. Wszystkie trzy wskaźniki zakończyły miniony tydzień na czerwono drugi tydzień z rzędu.