16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego nazywanie Czarnej Wdowy bezużytecznym mścicielem jest niewłaściwe?

Dlaczego nazywanie Czarnej Wdowy bezużytecznym mścicielem jest niewłaściwe?

Natasha może nie jest Kapitanem Ameryką, ale bez niej ta drużyna nie przetrwałaby.

MCU ma długą historię tworzenia drogich filmów, które olśniewają oszałamiającymi efektami wizualnymi i kaskaderską akcją. Czasami wielu znanych bohaterów łączy siły, aby uratować świat przed najgroźniejszym złem.

Ale nie wszyscy członkowie Avengers są tak podekscytowani jak na przykład Iron Man czy Kapitan Ameryka.


A niektórzy widzowie tak naprawdę nie doceniają Czarnej Wdowy, powołując się na jej brak supermocy.

W zespole złożonym z jednostek posiadających niezwykłe zdolności, takie jak boska siła Thora, zaawansowana technologia Iron Mana czy niewiarygodna brutalna siła Hulka, poleganie Czarnej Wdowy na jej treningu i gadżetach wydaje się niewystarczające.

Historia Czarnej Wdowy została stosunkowo zaniedbana w porównaniu z innymi Avengersami. Podczas gdy postacie takie jak Thor i Iron Man miały swoje własne samodzielne filmy badające ich pochodzenie i motywacje przed Avengersami, film Czarnej Wdowy został niesamowicie opóźniony.

W rzeczywistości Redditor NotHicamviaps zauważa, że ​​​​Czarna Wdowa miała sens tylko wtedy, gdy umarła z powodu kamienia duszy.

Ale czy tak jest naprawdę? Niektórzy fani mają zupełnie inne zdanie. Twierdzą, że to Czarna Wdowa zamknęła portale, spacyfikowała Hulka, zwracając go z powrotem na Bruce’a i ujawniła spisek Lokiego w pierwszym filmie Avengers.

Natasha wykonała niezbędną kopię dysku twardego w Winter Soldier, umieściła Kapitana Amerykę z powrotem w swojej tarczy w Age of Ultron lub pomogła Bucky’emu uciec w Civil War. A w najważniejszej bitwie Avengersów zdecydowała się poświęcić swoje życie, by ocalić ludzi.

Czarnej Wdowy nie można nazwać bezużyteczną, ponieważ tyle razy uratowała drużynę. Ale niektórzy Redditorzy twierdzą, że to Iron Man i Kapitan Ameryka zrobili wszystko, co w ich mocy, aby Avengersi stali się tym, czym się stali.

READ  Studio ogłosiło, że w Japonii zmarł Akira Toriyama: twórca Dragon Ball

Oczywiście trudno z tym dyskutować. Film Tony’ego Starka ogólnie zapoczątkował uniwersum MCU, które bawiło publiczność w ciągu ostatniej dekady, a Kapitan Ameryka jest jednym z najbardziej kultowych bohaterów komiksów.

Nie umniejsza to jednak w żaden sposób zalet Czarnej Wdowy. Bez jej kontroli i kluczowych decyzji, gdzie byłaby dziś drużyna Avengers?

źródło: reddit