16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Meteorolog WNBC, gość Tonight Show miał 100 lat – The Hollywood Reporter

Meteorolog WNBC, gość Tonight Show miał 100 lat – The Hollywood Reporter

Zmarł Frank Field, wieloletni meteorolog i reporter zdrowotny współpracującej z NBC telewizji WNBC-TV w Nowym Jorku. Miał 100 lat.

Field zmarł w sobotę na Florydzie, według WNBC, gdzie spędził 25 lat swojej kariery.

Field uczęszczał na Brown University i Massachusetts Institute of Technology , gdzie uczył się meteorologii, a później służył jako oficer meteorologiczny Sił Powietrznych w Teatrze Europejskim podczas II wojny światowej.

Ponadto ma dyplom z geologii z Brooklyn College, tytuł licencjata z optometrii na Uniwersytecie Columbia oraz doktorat z Albert Einstein College of Medicine.

Field rozpoczął swoją karierę jako meteorolog w WNBC w 1958 roku. Tam, według WNBC, zwrócił na siebie uwagę całego kraju. Dzisiejszy program. Field dorównywał dowcipem słynnemu komikowi i jakoś udało mu się zachować jego godność i aurę autorytetu”.

Field lubił również odbierać ciosy Carsonowi podczas jego audycji informacyjnej o 23:00, w tym rozmazywać przycięte zdjęcie gospodarza wskaźnikiem rekwizytu podczas prognozy pogody.

WNBC zauważyło, że „może to bardzo wykrwawić kierownictwo NBC, ale widzowie to pokochali”. (Zobacz niektóre pliki Dzisiejszy program Występy na końcu tej historii).

W WNBC Field wykorzystał również swoje wykształcenie medyczne, dodając do swoich obowiązków raporty zdrowotne i naukowe. W 1983 roku zwrócił na siebie uwagę, relacjonując na żywo całkowity przeszczep nerki – „od pierwszego nacięcia do ostatniego szwu” – podczas programu informacyjnego.

Ponadto Fieldowi przypisuje się nagłośnienie manewru Heimlicha, zanim został on powszechnie przyjęty przez społeczność medyczną.

według New York Times, Field jadł ze swoim przyjacielem, komentatorem sportowym CBS, Warnerem Wolfe, kiedy kawałek mięsa utknął mu w gardle. Wolf ratuje Fielda, używając manewru Heimlicha po tym, jak jest świadkiem, jak Field wyjaśnia to w telewizji.

Po opuszczeniu WNBC Field dołączył do konkurencyjnej nowojorskiej stacji WCBS i zakończył karierę telewizyjną w WWOR w 2004 roku.

READ  Ślub Ambani: Po miesiącach uroczystości syn indyjskiego potentata biznesowego bierze ślub

Al Roker, wieloletni meteorolog z NBC DzisiajI opublikować hołd dla Fielda na Instagramie, uznając go za wpływ na jego karierę.

„Nasze myśli i modlitwy są z rodziną Fieldów, która straciła swojego legendarnego ojca, doktora Franka Fielda” – napisał Rucker. „Był w WNBC, kiedy zacząłem zajmować się weekendową pogodą, i nauczył mnie lin i warstwy ziemi. Odszedł w wieku 100 lat i mam nadzieję, że on i Willard podzielą się mapą pogody, śmieją się i trochę burbona”, odnosząc się do Willarda Scotta , wieloletni meteorolog w NBC, który zmarł w 2021 roku.

Spędził swoją post-telewizyjną karierę na kampanii na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Żona Fielda, Joanne Kaplan Field, zmarła w tym roku. Para, która jest małżeństwem od 75 lat, ma troje dzieci: syna Storma i córki Alison i Pamelę. Storm i Allison poszli w ślady ojca i sami zostali meteorologami. Wśród ocalałych jest także siedmioro wnucząt i sześcioro prawnuków.