20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Awarie systemu raportowania Ascension Wisconsin spowodowane „zdarzeniem związanym z cyberbezpieczeństwem”.

Awarie systemu raportowania Ascension Wisconsin spowodowane „zdarzeniem związanym z cyberbezpieczeństwem”.

Ascension Wisconsin potwierdziło, że dostęp do niektórych systemów został przerwany w wyniku tzw. „zdarzenia związanego z cyberbezpieczeństwem”.

Jak wynika z oświadczenia przesłanego do TMJ4 News, 8 maja Ascension wykrył „nietypową aktywność w wybranych systemach sieciowych technologii”.

TMJ 4 otrzymało wiele raportów od pacjentów zaniepokojonych brakiem opieki z powodu tego problemu. Tymczasem inni pacjenci zgłosili, że byli w stanie dotrzymywać wizyt i odczuli minimalne efekty.

Jedna z matek, która zgodziła się rozmawiać z TMJ4 pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedziała, że ​​po przybyciu do szpitala Ascension St. Józefa w Milwaukee.

„To bardzo rozczarowujące, ponieważ masz dużo rzeczy. Muszą wcześniej wychodzić ze szkoły na wizyty, co dostajemy, a poza tym nie można ich zobaczyć” – powiedziała matka. „Zastanawiam się, czy powinnam zadzwonić do innego szpitala, czy po prostu poczekać na telefon, bo jest bliżej mnie. W tej chwili nie prowadzę samochodu. Zastanawiam się, co teraz zrobić”.

Przywódcy Wzniesienia mówią, że zareagowali natychmiast, rozpoczęli dochodzenie i zaczęli próbować rozwiązać problem. Dostęp do niektórych systemów może zostać przerwany podczas pracy zespołu Wniebowstąpienia nad tym problemem.

„Nasze zespoły opiekuńcze zostały przeszkolone w zakresie tego typu zakłóceń i wdrożyły procedury, aby zapewnić dalsze świadczenie opieki nad pacjentami w sposób możliwie bezpieczny i możliwie jak najmniej uciążliwy” – Ascension przekazało TMJ4 e-mailem.

Ascension twierdzi, że współpracuje z „odpowiednimi władzami”, aby dowiedzieć się, na jakie informacje, jeśli w ogóle, może mieć wpływ dana sytuacja.

Oto pełne oświadczenie Ascension Wisconsin:

W środę 8 maja wykryliśmy nietypową aktywność w wybranych systemach sieciowych, która naszym zdaniem jest spowodowana wydarzeniem związanym z cyberbezpieczeństwem. W tej chwili nadal badamy sytuację. Natychmiast zareagowaliśmy, rozpoczęliśmy dochodzenie i uruchomiliśmy działania naprawcze. W miarę kontynuowania tego procesu dostęp do niektórych systemów zostaje przerwany.

Nasze zespoły opiekuńcze są przeszkolone w zakresie tego typu zaburzeń i podjęły działania mające na celu zapewnienie dalszego bezpiecznego świadczenia opieki nad pacjentami przy możliwie najmniejszych zakłóceniach. Nastąpiły zakłócenia w działalności klinicznej i nadal oceniamy wpływ i czas trwania tego zakłócenia.

READ  Indeksy Dow i S&P zamknęły się niżej po 4 dniach wzrostów, gdy Rosja zbombardowała Ukrainę

Zaangażowaliśmy firmę Mandiant, zewnętrznego eksperta, do pomocy w dochodzeniu i procesie naprawczym, a także powiadomiliśmy odpowiednie władze. Współpracujemy, aby w pełni zbadać, na jakie informacje, jeśli w ogóle, mogła mieć wpływ dana sytuacja. Jeśli ustalimy, że miało to wpływ na jakiekolwiek wrażliwe informacje, powiadomimy te osoby i udzielimy im wsparcia zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi regulacyjnymi i prawnymi.

Ze względu na dużą ostrożność zalecamy partnerom biznesowym tymczasowe zawieszenie połączenia ze środowiskiem Ascension. Poinformujemy partnerów, kiedy właściwe będzie ponowne nawiązanie kontaktu z naszym środowiskiem.

Jest to sytuacja ciągła i będziemy dostarczać aktualizacje, gdy dowiemy się więcej. Aby uzyskać najświeższe informacje, kliknijTutaj.


porozmawiaj z nami:

W TMJ4 News dokładamy wszelkich starań, aby Cię wysłuchać i śledzić sprawy, które są dla Ciebie osobiście ważne. Jeśli masz pomysł na historię, wskazówkę lub komentarz na jej temat, daj nam znać, korzystając z poniższego formularza. Odwiedź tmj4.com/tips, aby poznać więcej sposobów nawiązania kontaktu z nami i wyrażenia swojej opinii.


Czas obejrzeć w swoim czasie. Przesyłaj lokalne wiadomości i pogodę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, wyszukując „TMJ4” na swoim urządzeniu.

Dostępne do pobrania na Roku, Apple TV, Amazon Fire TV i nie tylko.


Zgłoś literówkę lub błąd