16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

3 klejnoty, których prawdopodobnie nie zobaczysz, jeśli naprawdę tęsknisz za Grą o Tron

3 klejnoty, których prawdopodobnie nie zobaczysz, jeśli naprawdę tęsknisz za Grą o Tron

Od kilku sezonów Gra o tron ​​zaskakuje i zadziwia fanów nieprzewidywalnymi zwrotami akcji.

I nawet krytykowany przez krytyków ósmy sezon nie będzie w stanie odebrać tytułu jednemu z najlepszych seriali naszych czasów.

Znaleźliśmy 3 filmy, które mogą zainteresować fanów tego popularnego serialu.


1. Zielony Rycerz

Film oparty na legendzie o rycerzu Gawainie w reżyserii Davida Lowery’ego.

Film opowiada o tajemniczym zielonym rycerzu, który pojawia się w królewskim zamku w Boże Narodzenie. Postać deklaruje, że każdy obecny może go pobić, ale za rok i dzień muszą stawić czoła Zielonemu Rycerzowi i przyjąć cios.

Młody Sir Gawain, bratanek króla i jedyny spadkobierca, wyzywa na pojedynek i ścina głowę nieznajomemu. Ale Wizytator, po odłożeniu głowy na miejsce, przypomina Gawainowi o jego umowie.

Film nie tylko w ciekawy sposób przedstawia legendę, ale także zanurza widza w magicznym i realistycznym klimacie. Green Knight ma oszałamiające efekty wizualne i intrygującą fabułę, które trzymają fanów Gry o Tron w napięciu.

2. Gwiezdny pył

Drugim filmem na liście jest filmowa adaptacja powieści Neila Gaimana w reżyserii Matthew Vaughna.

Historia obraca się wokół małej angielskiej wioski oddzielonej starożytnym murem od równoległego nadprzyrodzonego wszechświata, w którym panuje magia i czary.

Młody bohater Tristan Thorne szybko obiecuje najpiękniejszej dziewczynie w wiosce, że przyniesie jej gwiazdę, która spadła po drugiej stronie muru i wyrusza w pełną przygód podróż.

Stardust jest niesamowity dzięki wciągającej historii i dobrze stworzonym postaciom. A wielu fanów Gry o tron ​​będzie zachwyconych niesamowitym światem fascynujących intryg Neila Gaimana.

3. Siódmy syn

Film akcji fantasy w reżyserii Siergieja Bodrowa na podstawie powieści Josepha Delaneya Uczeń stracharza.

Film opowiada historię Toma Warda, który całe życie mieszkał w małej wiosce w hrabstwie Lancashire. Jest siódmym synem siódmego syna. To daje mu możliwość widzenia, słyszenia, odczuwania duchów i walki z innymi istotami nadprzyrodzonymi. Rodzice chłopca oddają go na tresurę duchowi o imieniu John Gregory.

READ  Meghan Markle robi zakupy w Montecito po kontrowersyjnych twierdzeniach, które wydawały się „obiektywne” w przypadku „umowy lub braku umowy”

Siódmy syn może nie mieć głębi Gry o tron, ale z pewnością spodoba się fanom szukającym czegoś poza Władcą Pierścieni czy Wiedźminem.