18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rdzenie procesora iPada Pro M4 i ilość pamięci RAM są powiązane z pojemnością pamięci

Rdzenie procesora iPada Pro M4 i ilość pamięci RAM są powiązane z pojemnością pamięci

Zbliżenie / Nowy iPad Pro M4.

jabłko

Kiedy wczoraj Apple ogłosiło wprowadzenie chipa Apple M4 podczas wydarzenia poświęconego iPadowi Pro, wspomniało, że chip ten będzie wyposażony w maksymalnie cztery rdzenie procesora o wysokiej wydajności.

Te krótkie, łatwe do przeoczenia słowa prawie zawsze oznaczają, że nadchodzi wersja slajdu o niskiej jakości NIE Zawiera wiele rdzeni procesora i Strona specyfikacji technicznych nowego iPada Pro Zawiera wszystkie szczegóły: iPad Pro z 256 GB lub 512 GB pamięci wykorzystuje wersję M4 z trzema rdzeniami procesora o wysokiej wydajności i sześcioma rdzeniami o mniejszej wydajności. Tylko modele 1 TB i 2 TB mają złącze M4 z włączonymi wszystkimi czterema wysokowydajnymi rdzeniami procesora.

Modele 256 GB i 512 GB są również wyposażone w 8 GB pamięci RAM, a modele 1 TB i 2 TB mają zainstalowane 16 GB pamięci. Chociaż zmiany te są wyraźnie wyjaśnione na stronie specyfikacji technicznych, faktyczna strona konfiguracji iPadów Pro w sklepie internetowym Apple nie wskazuje, że rozbudowa pamięci masowej skutkuje także modernizacją procesora i pamięci RAM.

Wszystkie iPady Pro M4 są dostarczane z w pełni aktywnym 10-rdzeniowym procesorem graficznym, 16-rdzeniowym silnikiem neuronowym i przepustowością pamięci 120 GB/s. Wszystkie modele iPada Air M2 są wyposażone w ten sam, w pełni kompatybilny układ M2 i 8 GB pamięci RAM.

Różni się to od sposobu, w jaki Apple obsługuje aktualizacje komputerów Mac, które zasadniczo nadal pozwala na elastyczne konfiguracje na żądanie, w których można aktualizować poszczególne specyfikacje bez konieczności aktualizowania wszystkiego na raz.

Zjawisko to nie jest nowe, przynajmniej nie w przypadku pamięci RAM. iPad Pro 2018 z Apple A12X — pierwszy, który przeszedł na nowoczesną konstrukcję z wąską ramką — zawiera 4 GB pamięci RAM w modelach podstawowych i 6 GB pamięci RAM w modelu 1 TB. the M1 I Funkcje urządzenia iPad M2 Każdy z nich jest dostarczany z 8 GB pamięci RAM w konfiguracjach z niższej półki oraz 16 GB w konfiguracjach 1 TB i 2 TB. Jednak jest to pierwszy raz, kiedy Apple powiązał wydajność procesora iPada z pojemnością pamięci, co oznacza, że ​​podstawowy model iPada Pro nie będzie oferował tak dużego ulepszenia w porównaniu z modelami M2, jak droższe wersje.

READ  Diablo Immortal jest na PC, bo fani będą go naśladować

Jeśli chodzi o to, dlaczego Apple robi to ze swoimi procesorami, to nie Tylko Sposób na wyższą sprzedaż potencjalnych nabywców iPadów z najwyższej półki. Czipy krzemowe często mają drobne niedoskonałości, zwłaszcza gdy są wytwarzane przy użyciu całkowicie nowych procesów produkcyjnych, takich jak proces 3 nm drugiej generacji zastosowany w M4. Sprzedaż częściowo uszkodzonej wersji chipa pozwala Apple (i innym producentom chipów) używać niekompletnych matryc krzemowych zamiast je wyrzucać, co jest procesem znanym jako „binning”.

iPady Pro 1 TB i 2 TB to także jedyne urządzenia, które można wyposażyć w „Nano Glass” firmy Apple, które nadaje ekranowi matowe wykończenie zamiast błyszczącego szkła. Ulepszenie nanotekstury kosztuje 100 USD oprócz 600 USD, które wydasz na ulepszenie jednostki pamięci i innych komponentów.