13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chaos w podróży w sylwestrową noc: setki pociągów odwołano, a pasażerom ostrzeżono przed podróżowaniem

Chaos w podróży w sylwestrową noc: setki pociągów odwołano, a pasażerom ostrzeżono przed podróżowaniem

Sylwestrowe plany pasażerów zostały pokrzyżowane po odwołaniu setek pociągów w całym kraju, a chaos w pociągach Eurostar rozpoczął się drugi dzień.

Powodzie i niedobory kadrowe doprowadziły do ​​odwołania lub opóźnienia pociągów, przy czym pojawiły się ostrzeżenia, że ​​zakłócenia mogą się pogorszyć z powodu złej pogody.

Stało się tak, gdy tysiące klientów Eurostar, których pociągi zostały odwołane w sobotę z powodu zalania tunelu, miało trudności z zdobyciem miejsca po wznowieniu usług w niedzielę rano.

Chociaż oba tunele zostały ponownie uruchomione, chaos w podróżowaniu pogłębił się – aż 36 000 klientów miało zaległości, ale nie działały żadne dodatkowe usługi.

Pasażerowie czekali w sobotę w hali przy wejściu do pociągu Eurostar na stacji międzynarodowej St Pancras

(przewód PA)

Kiedy wkrótce po godzinie 8:00 pierwszy pociąg Eurostar odjechał z międzynarodowego lotniska St Pancras w Londynie i udał się do Paryża, niektórzy pasażerowie ustawiali się w kolejce na stacji, próbując zarezerwować bilety.

Maes Bert i Levins Neely, oboje w wieku 45 lat, stali w ogromnej kolejce po bilety, mając nadzieję, że w niedzielę znajdą miejsce w pociągu powrotnym do Brukseli, aby móc wraz z dwiema córkami cieszyć się odliczaniem do Nowego Roku po odwołaniu ich sobotniego pociągu.

„Nasze bilety zostały wczoraj anulowane, więc jeśli chcesz nowy bilet, musisz poczekać tutaj i mam nadzieję, że go dostaniesz. Mam też nadzieję, że dzisiaj wrócimy do domu, ale nie jestem pewien, czy są bilety, więc” będę musiał poczekać” – powiedziała pani Burt. A on czeka i czeka, ale dalej nie idzie, to zajmuje dużo czasu.

Mace Bert (45 l.) i jej partner Levins Neely (45 l.) z Brukseli mają nadzieję, że na Nowy Rok wrócą do domu, do córki.

(Lucas Comiskey/PA Wire)

Powiedział, że stali w kolejce przez około pół godziny, i dodał: „Wczoraj można było (ponownie) zarezerwować bilety, ale na dzisiaj wszystko było zarezerwowane, ale teraz powiedzieli, że jest więcej miejsc na pociąg, więc teraz mamy nadzieję, że będzie być miejsce dla dwóch osób, w przeciwnym razie „To jutro, ale nie jesteśmy w domu na święta. Nasze dzieci są w domu”.

READ  Jeremy Corbyn startuje w wyborach powszechnych w Wielkiej Brytanii jako niezależny kandydat | Wiadomości wyborcze

W niedzielę na komisariat wrócił także obywatel Francji Emilio Fernandez (22 l.) wraz z rodzicami, siostrą i czteroletnim siostrzeńcem Amani.

„Mieliśmy wyjechać późno (sobota), ale odwołano nas po południu” – powiedział. Bardzo się martwiliśmy, ponieważ po pierwsze ważne jest, abyśmy wrócili do naszego kraju, aby tam spędzić Sylwestra, więc nadal bardzo się martwimy, ponieważ nie jesteśmy pewni, czy będziemy mogli wyjechać.

Firma Northern Trains wydała zakaz podróżowania z dnia 31 grudnia na połączeniach z Manchesteru Victoria do Chester i Stalybridge oraz z Manchester Piccadilly do Chester przez Altrincham

(Szymon Calder)

Tymczasem w całej sieci lokalnej spółka Northern Trains wydała 31 grudnia zakaz podróżowania na połączeniach z Manchesteru Victoria do Chester i Stalybridge oraz z Manchester Piccadilly do Chester przez Altrincham.

Pasażerowie zostali również ostrzeżeni, że w ostatni dzień roku na trasach łączących Preston z Colne, Bolton z Clitheroe i Lancaster z Morecambe nie będą kursować żadne pociągi.

Przedsiębiorstwo kolei podmiejskiej powiedziało: „Będziemy oferować ograniczone usługi na północnym zachodzie ze względu na niedostępność personelu pociągu”.

Pracownicy Northern Trains z zachodnich Pennines nie uwzględniają niedzieli w tygodniu pracy, dlatego też usługi w sylwestra – jak w każdą inną niedzielę – zależą od pracy w godzinach nadliczbowych.

W innych miejscach powszechne było odwołanie pociągów dalekobieżnych i lokalnych. Linia LNER, która łączy London King's Cross z Yorkshire, północno-wschodnią Anglią i Szkocją, w sylwestra odwołała lub ograniczyła kursowanie ponad 20 pociągów międzymiastowych.

Na linii Thameslink biegnącej przez centrum Londynu, łączącej Bedford i Luton z Gatwick i Brighton, większość pociągów została odwołana z powodu niedoborów kadrowych.

We wczesnych godzinach Nowego Roku regularne połączenia nocne nie będą kursować.

W sobotę powódź w Yorku po wystąpieniu rzeki Ouse

(Władze Palestyńskie)

Met Office ostrzegło o możliwości dalszych zakłóceń spowodowanych wiatrem i deszczem szalejącymi nad Wielką Brytanią.

READ  Chińczyk Xi Jinping odwiedza Hongkong z okazji rocznicy przekazania władzy

Meteorolodzy twierdzą, że ostrzeżenia przed wiatrem obowiązywały do ​​północy w niedzielę i mogą wystąpić pewne opóźnienia w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.

Żółte ostrzeżenie przed deszczem zostało wydane dla obszarów na północnym zachodzie, w tym Manchesteru, Blackburn, Burnley i Blackpool, od 18:00 w niedzielę do 6:00 w poniedziałek, lokalnie możliwe opady deszczu wynoszące 30–40 mm.

Najwyższe porywy wiatru zarejestrowane do tej pory w niedzielę wyniosły 74 mil na godzinę na Isle of Wight, 64 mil na godzinę w Mumbles w pobliżu Swansea i 62 mil na godzinę na Wyspach Scilly.