28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Była premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern poślubiła swojego wieloletniego partnera Clarke’a Gifforda

Była premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern poślubiła swojego wieloletniego partnera Clarke’a Gifforda

Aktualności

Po prawie pięciu latach zalotów i przełożenia z powodu pandemii wirusa była premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern poślubiła w sobotę podczas prywatnej ceremonii swojego długoletniego partnera Clarke’a Gifforda.

Para ściśle strzegła szczegółów wydarzenia, ale podobno ceremonia odbyła się w luksusowej winnicy w malowniczej zatoce Hawke's Bay, 330 km od stolicy Nowej Zelandii, Wellington.

Uważa się, że zaproszono jedynie rodzinę, bliskich przyjaciół i kilku byłych kolegów 43-letniego Arderna z parlamentu, w tym następcę Arderna i byłego premiera Chrisa Hipkinsa.

Wcześniej policja spotkała się z małą grupą protestujących, którzy przykleili dziesiątki plakatów antyszczepionkowych na ścianie przed obiektem.

Widziano także protestującego niosącego na obrzeżach posesji tabliczkę z napisem „Abyśmy nie zapomnieli o rozkazach strajku”.

Ardern i Gifford (47 l.) podobno zaczęli się spotykać w 2014 r., a zaręczyli się pięć lat później, ale ze względu na wprowadzone przez rząd Ardern ograniczenia związane z pandemią COVID-19 ograniczające zgromadzenia do 100 osób ślub zaplanowany na lato został przełożony. Półkula południowa 2022.

„Takie jest życie” – powiedziała Ardern w momencie podjęcia decyzji o odwołaniu ślubu. „Nie różnię się, jeśli mogę tak powiedzieć, od tysięcy innych Nowozelandczyków”.

Ardern obejmuje swojego nowego męża, Clarke’a Gifforda, pozując do zdjęć na ich sobotnim ślubie. AP
Była premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern rozmawia z kilkoma gośćmi na swoim prywatnym ślubie z Clarke Gifford w winnicy w Havelock North w Nowej Zelandii, 13 stycznia 2024 r. AP

Kiedy Ardern została liderem w 2017 roku, miała zaledwie 37 lat, szybko stała się światową ikoną lewicy.

Uosabiała nowy styl przywództwa i zyskała uznanie na całym świecie za sposób, w jaki poradziła sobie z najgorszą w historii masową strzelaniną w kraju i wczesną fazą pandemii koronawirusa.

W 2018 roku Ardern została drugim wybranym światowym przywódcą, który urodził w czasie sprawowania urzędu. Jeszcze w tym samym roku przyprowadziła swoją córeczkę do Sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Nowa Zelandia pod rządami Arderna miała jedne z najsurowszych na świecie mandatów związanych z koronawirusem, co doprowadziło do kilku wieców podczas jej ostatniego roku na stanowisku premiera.

READ  Sprzedaż detaliczna w Chinach spadła znacznie bardziej niż oczekiwano, a produkcja przemysłowa rozczarowała
Uważa się, że zaproszono jedynie rodzinę, bliskich przyjaciół i kilku byłych kolegów 43-letniego Arderna z parlamentu, w tym następcę Arderna i byłego premiera Chrisa Hipkinsa. AP
Ardern i Gifford (47 l.) podobno zaczęli się spotykać w 2014 r., a zaręczyli się pięć lat później, ale ze względu na wprowadzone przez rząd Ardern ograniczenia związane z pandemią COVID-19 ograniczające zgromadzenia do 100 osób ślub zaplanowany na lato został przełożony. Półkula południowa 2022. AP

Doprowadziło to również do poziomu jadu ze strony niektórych, którego nie widzieli poprzedni przywódcy Nowej Zelandii.

Ardern zszokowała Nowozelandczyków w styczniu 2023 r., kiedy oznajmiła, że ​​po pięciu i pół roku pełnienia funkcji premiera ustąpi ze stanowiska, ponieważ nie ma już „wystarczających środków”, aby wymierzyć sprawiedliwość w roku wyborczym.

Od tego czasu Ardern ogłosiła, że ​​tymczasowo dołączy do Harvardu po tym, jak została powołana do podwójnych stypendiów w Harvard’s Kennedy School.

Podjęła się także nieodpłatną rolę w zwalczaniu ekstremizmu w Internecie.

Ardern zszokowała Nowozelandczyków w styczniu 2023 r., kiedy oznajmiła, że ​​po pięciu i pół roku pełnienia funkcji premiera ustąpi ze stanowiska, ponieważ nie ma już „wystarczających środków”, aby wymierzyć sprawiedliwość w roku wyborczym. Reutera

W czerwcu Ardern otrzymała jedno z najwyższych odznaczeń w Nowej Zelandii za zasługi w przeprowadzeniu kraju przez masowe strzelaniny i pandemię.

Otrzymała tytuł Wielkiej Towarzyszki, co oznacza, że ​​ludzie będą teraz nazywać ją Damą Jacindą Ardern.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/01/13/news/former-new-zealand-prime-minister-jacina-ardern-marries-longtime-partner-clarke-gayford/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania