28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dwóch amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zaginęło po czwartkowej nocnej misji u wybrzeży Somalii

Dwóch amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zaginęło po czwartkowej nocnej misji u wybrzeży Somalii

Waszyngton (AFP) – Dwa Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Według trzech urzędników amerykańskich zaginęli po przeprowadzeniu w czwartek nocnej misji abordażowej u wybrzeży Somalii.

SEALs wykonywali misję przechwytywania, wchodząc na statek, gdy uderzyły w niego wysokie fale. Zgodnie z ich protokołem, gdy jeden członek Sił Specjalnych zostanie wyprzedzony, następny skacze za nim.

Nadal brakuje obu pieczęci. Dwóch urzędników amerykańskich poinformowało, że trwa misja poszukiwawczo-ratownicza, a wody w Zatoce Adeńskiej, gdzie prowadzono działania, są ciepłe.

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych prowadziła regularne operacje zakazać misji, Przechwycili broń na pokładzie statków płynących do kontrolowanego przez Houthi Jemenu.

Zadanie nie dotyczyło Operacja Straż DobrobytuLub trwającą amerykańską i międzynarodową misję mającą na celu zapewnienie ochrony statkom handlowym na Morzu Czerwonym lub ataki odwetowe przeprowadzone przez USA i Wielką Brytanię. Przeprowadzono w Jemenie Urzędnik powiedział w sobotę, że w ciągu ostatnich dwóch dni. Trzeci urzędnik amerykański stwierdził, że nie ma to również związku z zajęciem przez Iran tankowca St. Nicholas.

Urzędnicy rozmawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić szczegóły, które nie zostały jeszcze ogłoszone.

Oprócz obrony statków przed dronami i rakietami wystrzeliwanymi z obszarów kontrolowanych przez Houthi w Jemenie, wojsko amerykańskie pomagało także statkom handlowym, które stały się celem piractwa.

W obecnej sytuacji Centralne Dowództwo USA poinformowało w sobotę, że obecnie kontynuowane są akcje poszukiwawczo-ratownicze w celu zlokalizowania dwóch marynarzy. Dowództwo oświadczyło, że nie przekaże dodatkowych informacji na temat zdarzenia z czwartkowego wieczoru do czasu zakończenia misji odzyskiwania personelu.

Marynarze są rozmieszczani w obszarze działań 5. Floty Stanów Zjednoczonych w celu wsparcia szerokiego zakresu misji.

READ  Podczas ostatniego kryzysu na Tajwanie siły amerykańskie przewyższały liczebnie armię chińską. nie teraz.