24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Banksy: Artysta potwierdza, że ​​nowy mural z drzewem w Londynie jest jego własnym dziełem

Banksy: Artysta potwierdza, że ​​nowy mural z drzewem w Londynie jest jego własnym dziełem

Skomentuj zdjęcie,

Od czasu jego pierwszego pojawienia się, mnóstwo ludzi przybyło, aby obejrzeć dzieło sztuki

Banksy potwierdził, że stoi za nowym dziełem sztuki, które pojawiło się w niedzielę w północnym Londynie.

Przedstawia zieloną farbę rozpryskaną na ścianie za drzewem przyciętym tak, aby wyglądało jak liście, a obok szablon osoby trzymającej wąż ciśnieniowy.

Tłumy zebrały się, aby obejrzeć mural, a jeden z mieszkańców stwierdził, że jest „dumny” z faktu, że wybrano właśnie ich ulicę.

„To osobista wiadomość dla nas, mieszkańców. Jesteśmy bardzo dumni” – powiedziała Wanga Sellers, mieszkanka ulicy niedaleko muralu.

Według korespondentki BBC Radio London, Anny O'Neill, od chwili pierwszego pojawienia się dzieła sztuki w niedzielny poranek na Hornsey Road w Finsbury Park w dowolnym momencie mogło je oglądać co najmniej 30 osób.

Skomentuj zdjęcie,

Murale ścienne zostały namalowane tak, aby sprawiały wrażenie liści

Według Jamesa Becka, twórcy serialu „The Banksy Story” w BBC Radio 4, obraz przedstawia „duży, tętniczy strumień zielonej farby” na białej ścianie, któremu towarzyszą „klasyczne szablony w stylu Banksy’ego”.

Mówi, że prawdopodobnie powstał przy użyciu węża ciśnieniowego lub gaśnicy.

W zielonym kolorze farby wykorzystano zapałki używane przez Radę Islington do oznakowania okolicy w okolicy, co – zdaniem Becka – uwydatnia słynną dbałość Banksy'ego o szczegóły.

„Kiedy się cofasz, wydaje się, że drzewo ożyło, ale w wyjątkowo fałszywy i sztuczny sposób.

Powiedział: „Teraz jest wiosna i to drzewo powinno kwitnąć liśćmi, ale Banksy musiał przejeżdżać obok na rowerze i pomyślał, jak żałośnie to wygląda”.

Zanim artysta potwierdził, że to dzieło jest jego dziełem, Flora Williamson, członkini rady miasta Islington, stwierdziła, że ​​„niesamowitym” byłoby mieć dzieło Banksy’ego „w środku budynków socjalnych i w jednej z najbiedniejszych części dzielnicy miasto.”

„Myślę, że dodaje to emocji i kultury oraz ożywia ten obszar” – powiedziała.

Źródło obrazu, James Beck/Historia Banksy'ego

Skomentuj zdjęcie,

Kolor zastosowany w grafice jest taki sam jak kolor oznakowania Islington Council, widoczny na pierwszym planie

Rada Islington stwierdziła, że ​​zespół zajmujący się usuwaniem graffiti był świadomy istnienia dzieła sztuki i nie zamierzał go usuwać.

Rada uważa, że ​​wiśnia widoczna na pierwszym planie dzieła sztuki ma około 40–50 lat i podupada na zdrowiu, na skutek gnicia i grzybów.

Mówi, że od jakiegoś czasu pielęgnuje i przycina drzewo, zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i przedłużenie jego życia, i będzie nadal pracować, aby utrzymać drzewo przy życiu.

Nieuchwytny artysta zazwyczaj potwierdza swoje dzieło na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, a w poniedziałek bez komentarza zamieścił na Instagramie zdjęcia dzieła.

W jego poście widać też całkowicie nagie drzewo, za którym znajduje się zwykła biała ściana – zanim powstał mural.

Banksy to jeden z najsłynniejszych artystów na świecie, jednak jego tożsamość pozostaje nieznana, przynajmniej oficjalnie.

Najbardziej znane dzieło artysty, znak stopu z trzema dronami wojskowymi, zostało skradzione zaledwie kilka godzin po tym, jak w grudniu ubiegłego roku potwierdzono jego autentyczność.

W programie Today w BBC Radio 4 Beck powiedział, że umieszczając drzewo w grafice, Banksy „rozwiązał pojawiający się problem” osób próbujących ukraść jego pracę.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek był w stanie to wyciąć… Jak zamierzasz ukraść drzewo?”

READ  Co zaskakujące, ostatnia scena Stana Lee nie pojawiła się w filmie Marvela