21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacje na żywo, posiedzenie FOMC, inflacja japońskich przedsiębiorstw

Aktualizacje na żywo, posiedzenie FOMC, inflacja japońskich przedsiębiorstw

2 godziny temu

Instytut Ekonomii MasterCard oczekuje, że inflacja spadnie w 2024 r

Oczekuje się, że presja inflacyjna osłabnie w 2024 r., a inflacja na świecie spadnie do 4,9% w ujęciu rocznym z 6,0% w 2023 r., co oznacza raport Pokaż Instytut Ekonomii MasterCard.

Większość krajów wychodzi z „bardzo zagmatwanego rodzaju gospodarki, w której utknęliśmy przez jakiś czas, gdzie mieliśmy ogromne wahania inflacji i stóp procentowych, [and] „Migracja napływa do niektórych gospodarek” – powiedział David Mann z MEI w rozmowie z CNBC Squawk Box Asia.

„Wciąż zbliżamy się do końca skoku na bungee” po pandemii Covid-19 – dodał i w przyszłym roku spodziewamy się spokojniejszej inflacji i nieco wyższej dynamiki wynagrodzeń – co może przełożyć się na wzrost płac realnych.

Instytut MEI zauważył w swoim raporcie, że w 2024 r. światowa gospodarka będzie wyglądać „bardziej normalnie”, ale konsumenci prawdopodobnie zachowają ostrożność w wydatkach.

Mann podkreślił również, że liczba podróży międzynarodowych wzrosła jedynie o 55%. Wyjaśnił, że w 2024 r. kraje takie jak Chiny i Japonia mogą potencjalnie odnotować większy wzrost liczby podróży zagranicznych po ponownym otwarciu Chin i korzystaniu przez turystów ze słabego jena.

Kwik ji an

5 godzin temu

Nifty 50 w Indiach osiąga rekordowy poziom

Indyjski indeks Nifty 50 wzrósł o 0,2% do 21 023,05, osiągając kolejny rekordowy poziom.

W 2023 r. indeks ustanowił kilka nowych maksimów wszechczasów, a w tym roku wzrósł już o 16%. Jest także na dobrej drodze do ósmego roku z rzędu zysków.

Wartość indyjskiej giełdy akcji przewyższyła wartość giełdy w Hongkongu i stała się siódmą co do wielkości na świecie w miarę wzrostu optymizmu co do perspektyw gospodarczych kraju.

Według danych Światowej Federacji Giełd Papierów Wartościowych na koniec listopada całkowita kapitalizacja rynkowa indyjskiej Krajowej Giełdy Papierów Wartościowych wyniosła 3,989 biliona dolarów w porównaniu z 3,984 biliona dolarów w Hongkongu.

– Shreyashi Sanyal

2 godziny temu

Eksport Filipin spadł w najszybszym tempie od sześciu miesięcy, a deficyt handlowy pogłębił się

Filipina eksport W październiku spadł o 17,6% rok do roku, pogłębiając się ze spadku o 6,3% we wrześniu, co oznacza najszybszy spadek od kwietnia.

READ  Akcje w USA spadają w obawie przed recesją, a Nasdaq zamyka się na świeżym dołku bessy

Import spadł o 4,4% rok do roku, spowalniając w porównaniu ze spadkiem o 14,7% we wrześniu.

Ogółem całkowity handel zagraniczny w październiku wyniósł 16,9 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 9,8% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Deficyt handlowy Filipin wzrósł do 4,17 miliarda dolarów w porównaniu do 3,51 miliarda dolarów we wrześniu.

– Lim Hui Ji

7 godzin temu

CNBC Pro: „Najwyższe wezwanie do potępienia”: Analitycy twierdzą, że czas wrócić do ropy i wskazać akcje, które należy kupić

Akcje spółek energetycznych pozostawały w tyle przez większą część roku i były jedynym sektorem, który nie odnotował wzrostów podczas listopadowego gorącego wzrostu, ale niektórzy analitycy pozostają optymistyczni.

W rzeczywistości Louis Navellier, prezes i założyciel Navellier & Associates, powiedział, że energia jest obecnie jego „najwyższym przekonaniem”.

On i Citi wymienili swoje ulubione akcje.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weezin Tan

8 godzin temu

Ceny producentów w Japonii rosły w listopadzie szybciej niż oczekiwano

Ceny producentów w Japonii W listopadzie rósł szybciej niż oczekiwano, osiągając wzrost o 0,3% w ujęciu rocznym, w porównaniu z oczekiwaniami ekonomistów ankietowanych przez Reuters na temat wzrostu o 0,1%.

Wzrost wskaźnika cen dóbr korporacyjnych o 0,3% był niższy niż zrewidowana w październiku wartość 0,9% i stanowi najwolniejsze tempo wzrostu odnotowane od lutego 2021 r.

Indeks cen towarów i usług konsumenckich mierzy ceny towarów i usług będących przedmiotem obrotu w sektorze przedsiębiorstw.

W ujęciu miesięcznym ceny producentów wzrosły o 0,2%, wycofując się ze spadku o 0,3% w październiku.

– Lim Hui Ji

7 godzin temu

CNBC Pro: S&P 500 osiąga nowy szczyt w 2023 r. Czy wzrost będzie kontynuowany? Oto prognozy HSBC

W zeszłym tygodniu indeks S&P 500 osiągnął nowy szczyt z 2023 r., przekraczając poziom 4600 i kontynuując wzrosty od początku listopada. Głównym pytaniem dla inwestorów jest obecnie to, czy tę dynamikę uda się utrzymać w przyszłości.

READ  Pinterest, Simon Property i nie tylko

Oprócz wykorzystania danych historycznych HSBC wykorzystał sztuczną inteligencję do analizy języka używanego w swoich ostatnich ogłoszeniach o wynikach kwartalnych w celu przewidywania wyników na giełdzie.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Ganesh Rao

13 godzin temu

Ponad 50 spółek z indeksu S&P 500 osiągnęło najwyższe poziomy od 52 tygodni

W poniedziałek wiele spółek z indeksu S&P 500 osiągnęło roczne maksima, gdyż rynek próbował podtrzymać sześciotygodniową passę. Ogółem 52 składniki indeksu S&P 500 osiągnęły najwyższe poziomy od 52 tygodni. Oto niektóre z nich:

 • Notowania T-Mobile osiągnęły najwyższe poziomy w historii przed pierwszą ofertą publiczną MetroPCS w kwietniu 2007 r.
 • Notowania spółki Booking Holdings osiągnęły najwyższe poziomy w historii aż do debiutu giełdowego w kwietniu 1999 r
 • Notowania Chipotle Mexican Grill osiągnęły najwyższe poziomy w historii aż do pierwszej oferty publicznej w styczniu 2006 roku
 • Akcje DR Horton były notowane na najwyższych poziomach w historii aż do pierwszej oferty publicznej w czerwcu 1992 r
 • Kiedy spółka rozpoczęła działalność w 1971 r., notowania Lennar były najwyższe w historii
 • Notowania Lululemon osiągnęły najwyższe poziomy w historii aż do debiutu giełdowego w lipcu 2007 r
 • Akcje Marriott International notowane były na najwyższych poziomach w historii w wyniku wydzielenia się z Marriott Corp. w 1993 r.
 • NVR, Inc. została sprzedana. osiągając najwyższe poziomy w historii aż do pobankrutowej oferty publicznej w listopadzie 1993 r
 • Notowania Royal Caribbean notowane są na poziomach nienotowanych od lutego 2020 r
 • Notowania Boeinga są na poziomach nienotowanych od czerwca 2021 roku
 • Notowania Cintas osiągnęły najwyższe poziomy wszechczasów, począwszy od debiutu giełdowego w 1983 r
 • Szybki handel na poziomach nienotowanych od stycznia 2022 r
 • FedEx notuje poziomy nienotowane od sierpnia 2021 r
 • Kiedy WW Grainger rozpoczynał działalność w 1967 r., notował najwyższe notowania w historii
 • Notowania Huntington Ingalls notowane są na poziomach nienotowanych od listopada 2022 r
 • Notowania spółki Howmet Aerospace osiągnęły najwyższe w historii wartości notowane na giełdzie Alcoa w listopadzie 2016 r
 • Notowania Ingersoll-Rand notowane były na najwyższych poziomach w historii aż do 1972 roku
READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

– Fred Imbert, Chris Hayes

17 godzin temu

Z sondażu Fed w Nowym Jorku wynika, że ​​oczekiwania inflacyjne są na najniższym poziomie od kwietnia 2021 r

Z sondażu przeprowadzonego w poniedziałek przez Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku wynika, że ​​oczekiwania inflacyjne w przyszłym roku są na najniższym poziomie od ponad dwóch i pół roku.

Listopadowe badanie oczekiwań konsumentów pokazało, że mediana rocznych perspektyw spadła do 3,4%, co oznacza spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z październikiem i najniższy poziom od kwietnia 2021 r. Mediany oczekiwań w horyzoncie 3 i 5 lat zmieniły się na 3% i 2,7%, odpowiednio.

Wyniki są jednak spójne z innymi badaniami, takimi jak odczyt zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan, który wykazał, że roczne oczekiwania spadły do ​​3,1%, co stanowi najniższy poziom w tym badaniu od marca 2021 r.

W ramach wyników spadły oczekiwania na przyszłoroczną zmianę cen gazu o 0,5 pkt. proc. do 4,5%, natomiast oczekiwania na koszty żywności spadły o 0,3 pkt. proc. do 5,3%.

—Jeff Cox

16 godzin temu

Akcje kryptowalut spadają pod wpływem ceny Bitcoina

13 godzin temu

Ceny ropy naftowej w dużej mierze się ustabilizowały, ponieważ inwestorzy pozostają ostrożni

W poniedziałek ceny ropy naftowej niewiele się zmieniły, ponieważ inwestorzy spodziewali się zwiększonej produkcji w związku ze spadkiem popytu.

Styczniowy kontrakt na ropę naftową West Texas Intermediate wzrósł o 9 centów, czyli 0,13%, osiągając cenę 71,32 dolarów za baryłkę. Lutowy kontrakt na ropę Brent zyskał 19 centów, czyli 0,25%, osiągając poziom 76,03 dolarów za baryłkę.

Kontrakty terminowe na ropę naftową odnotowały siedem tygodni z rzędu strat w obliczu rekordowej produkcji w Stanach Zjednoczonych, słabej gospodarki w Chinach i braku wiary w zdolność OPEC+ do zrównoważenia rynku.

-Spencer Kimball