20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Oracle spadły o ponad 10% z powodu przychodów z lekkiej chmury

Akcje Oracle spadły o ponad 10% z powodu przychodów z lekkiej chmury

  • Akcje Oracles spadły na wtorkowym otwarciu rynku o ponad 10%.
  • Jak wynika z poniedziałkowego raportu o wynikach Oracle, firma podkreśliła swoje przychody w ostatnim kwartale.
  • Analitycy skupili się na niewielkich przychodach z działalności firmy w chmurze.

Larry Ellison, współzałożyciel i prezes Oracle, przemawia podczas konferencji Oracle OpenWorld 2017 w San Francisco w Kalifornii, USA, we wtorek, 3 października 2017 r.

David Paul Morris | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Akcje Oracle spadły o ponad 10% na wtorkowym otwarciu rynku po tym, jak firma nie podała szacunków przychodów w swoim raporcie zysków za drugi kwartał fiskalny opublikowanym w poniedziałek wieczorem.

Producent oprogramowania odnotował skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,34 USD, nieznacznie przekraczając szacunki LSEG (dawniej Refinitiv) na poziomie 1,32 USD. Jej przychody wyniosły 12,94 miliarda dolarów, co przekroczyło oczekiwania na poziomie 13,05 miliarda dolarów.

Akcje spółki spadły we wtorek podczas porannych notowań o ponad 11%.

Analitycy z Wall Street w notatkach dla inwestorów powołali się na brak przychodów Oracle z chmury.

„Oracle drugi kwartał z rzędu nie spełniło oczekiwań dotyczących wzrostu chmury/OCI i po raz kolejny obwiniało tempo rozbudowy wydajności infrastruktury, które jest rozczarowujące i trudne do uzyskania wglądu (co może trwać tak długo?)” – napisali analitycy UBS w notatka Wtorek dla inwestorów.

Analitycy JPMorgan wyrazili obawy co do zdolności firmy do wystarczająco szybkiego rozwijania infrastruktury Oracle Cloud Infrastructure.

„Chociaż wydaje się, że obecnie istnieje znaczny popyt na OCI, pojawiają się wątpliwości, czy Oracle będzie w stanie wystarczająco szybko zbudować pojemność nowoczesnych centrów danych” – napisali analitycy JPMorgan.

Według JPMorgan ograniczenia wydajności uniemożliwiłyby Oracle wykorzystanie „nieograniczonego popytu” na swoją infrastrukturę, o którym mówiła firma.

Analitycy Deutsche Bank oświadczyli, że rozumieją spadek cen akcji, ale nadal byli optymistyczni i podtrzymali rekomendację kupuj dla Oracle, powołując się na dwie transakcje o wartości prawie 1 miliarda dolarów ogłoszone przez współzałożyciela Larry’ego Ellisona, duży popyt i „zaangażowanie w utrzymanie ponad 50% Wzrost OCI.” . „Od kilku lat” na coraz większą skalę.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Tesla wyskakuje z byczego Elona Muska, Chevron odkupuje 75 miliardów dolarów; Rajd rynkowy ponownie pokazuje tę zwyżkową cechę

Oracle też Ogromny nabywca chipsów, zarówno procesory graficzne dużej mocy firmy Nvidia, jak i procesory AMD i Ampere. Procesory graficzne Nvidia to chipy napędzające większość boomu AI.

Firma współpracuje z innymi gigantami technologicznymi, m.in. Dołączony Microsoft, która zapewnia klientom dostęp do usługi chmurowej Azure firmy Microsoft.

— Jordan Novitt i Michael Bloom z CNBC wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Nie przegap tych historii z CNBC PRO: