14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zysk Dollar Tree (DLTR) za pierwszy kwartał 2023 r

Zysk Dollar Tree (DLTR) za pierwszy kwartał 2023 r

Akcje Dollar Tree spadły o około 15% na początku handlu w czwartek po tym, jak firma przegapiła prognozy zysków Wall Street na czwarty kwartał i obniżyła prognozę zysków na cały rok.

Oto jak działał rabat w pliku pierwszy kwartał fiskalny W porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród analityków przez Refinitiv:

  • Zysk na akcję: 1,47 USD, skorygowane, w porównaniu z oczekiwanymi 1,52 USD
  • On wygrał: 7,32 mld dolarów, w porównaniu do oczekiwanych 7,28 mld dolarów

Odnotowany przez spółkę dochód netto za trzy miesiące zakończone 29 kwietnia wyniósł 299 mln USD, czyli 1,35 USD na akcję, w porównaniu do 536,4 mln USD, czyli 2,37 USD na akcję, rok wcześniej. Po skorygowaniu firma odnotowała zysk w wysokości 1,47 USD na akcję, poniżej oczekiwań Wall Street.

Sprzedaż wzrosła do 7,32 mld USD z 6,9 mld USD rok wcześniej.

Według szacunków Street Account sprzedaż w tych samych sklepach wzrosła o 4,8% w porównaniu do oczekiwanego wzrostu o 3,6%.

Po rozczarowującym kwartale Dollar Tree obniżył całoroczną prognozę zysku do przedziału od 5,73 do 6,13 USD na akcję, w porównaniu z poprzednim przedziałem 6,30 USD do 6,80 USD na akcję. Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się całorocznego zysku na poziomie 6,68 USD na akcję.

Dyrektor generalny Dollar Tree, Rick Drilling, powiedział w komunikacie prasowym, że niższe prognozy przypisano wyższej deflacji, przedmiotom, które zostały uszkodzone, zagubione lub skradzione, oraz przesunięciu asortymentu produktów w kierunku materiałów eksploatacyjnych, które niosą ze sobą niższe marże zysku.

„Chociaż widzimy wczesne wyniki naszych inicjatyw, nie jesteśmy odporni na zewnętrzne naciski, które wpływają na cały handel detaliczny” – powiedział Drilling.

„Chociaż podtrzymujemy nasze prognozy sprzedaży na cały rok 2023, korygujemy nasze prognozy EPS, ponieważ spodziewamy się utrzymującej się wysokiej deflacji i niekorzystnego miksu sprzedaży przez cały rok. Nadal spodziewamy się, że zyski będą bardziej obciążone w ciągu roku, ponieważ korzyści płynące z niższych stawek frachtu morskiego przepływają przez „.

READ  Akcje szybują w górę przed przemówieniem Powella Jacksona Hole'a

Firma w dużej mierze utrzymała jednak całoroczną prognozę sprzedaży, przewidując sprzedaż netto w wąskim przedziale od 30 do 30,5 mld USD. Jego prognoza porównywalnej sprzedaży w sklepach jest niska do średniej jednocyfrowej.

W drugim kwartale firma spodziewa się, że EPS wyniesie od 79 centów do 89 centów w drugim kwartale w porównaniu z szacunkami Refinitiv na poziomie 1,22 USD.