30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Giełdy spadają, gdy inwestorzy reagują na rosnącą inflację

Giełdy spadają, gdy inwestorzy reagują na rosnącą inflację

W piątek rentowność dwuletnich papierów skarbowych podskoczyła do 3,06 procent, o około jedną czwartą punktu, podczas gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła do 3,16 procent, czyli o około jedną dziesiątą punktu.

Ostatecznie dla inwestorów istnieje obawa, w jaki sposób wyższe ceny i zwiększone koszty finansowania zewnętrznego wpłyną na wydatki konsumentów i zyski przedsiębiorstw. Pochłanianie kosztów zaszkodziłoby zyskom firmy, ale przerzucenie ich może zaostrzyć problemy w gospodarce, powiedział Yong Yu Ma, starszy analityk ds. inwestycji w BMO Wealth Management w USA.

„To bardzo trudny moment”, powiedział pan Ma. Większość firm prawdopodobnie nie utrzyma marż zysku w obliczu wysokie koszty energiiPowiedział.
Analitycy giełdowi sporządzali, jak to określił Ma, „bardzo optymistyczną” prognozę zysków, która, jak powiedział, zostanie prawdopodobnie zrewidowana w nadchodzących miesiącach, ostatecznie odzwierciedlając niższe ceny akcji.

W tym tygodniu akcje Target spadły po tym Obniżenie prognozy zarobków Po raz drugi w ciągu trzech tygodni inflacja i zmiany nawyków klientów zjadły jego marże i pozostawiły mu mnóstwo niesprzedanych zapasów, które, jak twierdził, spróbuje sprzedać z rabatem.

Indeks S&P 500 spadł o 18,7 proc. w porównaniu z rekordem z 3 stycznia, co oznacza, że ​​znalazł się w zasięgu rynku bessy – 20-procentowy spadek w stosunku do maksimum – sygnalizując niebezpieczną zmianę nastrojów inwestorów na Wall Street. Indeks na krótko spadł w obszar niedźwiedzi W zeszłym miesiącuprzed powrotem do poziomu nieco powyżej tego ważnego psychologicznie poziomu.

Phil Orlando, główny analityk akcji w Federated Hermes, firmie zarządzającej aktywami, powiedział w wywiadzie, że spodziewa się dalszego spadku rynku, być może 10 procent poniżej obecnego poziomu w okresie letnim. Preferuje tzw. akcje wartościowe, np. z branży energetycznej, finansowej i ochrony zdrowia, od rosnących akcji, takich jak spółki technologiczne, ponieważ mają one tańsze wyceny i są bardziej obiecujące w tym środowisku.

READ  Kontrakty terminowe na akcje dzisiaj: aktualizacje na żywo