29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indeksy S&P 500 i Nasdaq zamykają się w dół, kończąc passę pięciu sesji zwycięstw;  Sprzedawcy detaliczni i technologia są słabi

Indeksy S&P 500 i Nasdaq zamykają się w dół, kończąc passę pięciu sesji zwycięstw; Sprzedawcy detaliczni i technologia są słabi

  • Najlepszy zakup, biorąc pod uwagę słabe perspektywy
  • Cole popada w poślizg z powodu utraty kwartalnej sprzedaży
  • Indeksy: Dow Jones spadł o 0,2%, S&P 500 spadł o 0,2%, a Nasdaq spadł o 0,6%.

NOWY JORK (Reuters) – Giełdy w USA spadły we wtorek, a indeksy S&P 500 i Nasdaq przerwały passę pięciu sesji zwycięstw w związku ze spadkiem akcji spółek detalicznych po rozczarowujących prognozach oraz spadkiem akcji spółek technologicznych.

Wskaźniki pozostały na niższych poziomach po tym, jak protokoły z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej pokazały, że urzędnicy zgodzili się na ostrożne podejście do podwyżki stóp procentowych w USA w przyszłości.

Jak wynika z protokołu posiedzenia, które odbyło się w dniach 31 października–listopad, przedstawiciele amerykańskiego banku centralnego oświadczyli także, że podniosą stopy procentowe tylko wtedy, gdy postęp w kontrolowaniu inflacji osłabnie. 1 spotkanie.

Giełdy rosły na ostatnich sesjach głównie pod wpływem poglądu, że Rezerwa Federalna może podnieść stopy procentowe.

„Zrobiliśmy duży krok” – powiedział Michael James, dyrektor zarządzający ds. handlu akcjami w Wedbush Securities w Los Angeles.

„Brak czegokolwiek, co mogłoby dziś popchnąć rynek w górę, prowadzi do nieco rozczarowujących działań cenowych i niewielkiej realizacji zysków” – powiedział przed wynikami kwartalnymi i wytycznymi Nvidii po dzwonku zamykającym.

Akcje Nvidii, uważanej za lidera w dziedzinie chipów sztucznej inteligencji, zakończyły sesję regularną spadkiem o 0,9%, a indeks półprzewodników (.SOX) spadł o 1,9%.

Akcje Nvidii spadły o około 2% po dzwonku zamykającym po kwartalnym raporcie firmy i wytycznych.

Traderzy pracują na parkiecie na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 17 listopada 2023 r. REUTERS/Brendan McDiarmid/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

Podczas sesji zwykłej akcje Lowe’s Cos. (LOW.N) spadły o 3,1% po tym, jak sieć artykułów wyposażenia wnętrz prognozowała większy niż wcześniej oczekiwano spadek rocznej porównywalnej sprzedaży i obniżyła prognozę zysków na ten rok.

READ  Starlink SpaceX nawiązuje partnerstwo Wi-Fi podczas lotu z Hawaiian Airlines

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 62,75 punktu, czyli 0,18%, do 35 088,29 punktu, indeks Standard & Poor’s 500 Index spadł o 9,19 punktu, czyli 0,20%, do 4 538,19 punktu, a Nasdaq Composite Index spadł o 84,55 punktu, czyli 0,20%, do 14 199,98 .

Indeks S&P 500 Retail Index (SPXRT) spadł w ciągu dnia o 1,2%.

Akcje Best Buy (BBY.N) spadły o 0,7% po tym, jak sprzedawca detaliczny elektroniki oznajmił, że spodziewa się gwałtownego spadku rocznej porównywalnej sprzedaży.

Akcje Kohl’s Corp (KSS.N) spadły o 8,6% po tym, jak spółka nie podała szacunków sprzedaży za trzeci kwartał.

Wolumen obrotu na giełdach amerykańskich wyniósł 9,40 miliarda akcji w porównaniu ze średnią wynoszącą 10,93 miliarda dla pełnej sesji w ciągu ostatnich 20 dni handlowych.

Spadająca liczba emisji przewyższyła liczbę nowych emisji na NYSE w stosunku 1,76 do 1; Na Nasdaq stosunek 2,29 do 1 sprzyjał spadkom akcji.

S&P 500 ustanowił 30 nowych 52-tygodniowych szczytów i żadnych nowych minimów. Nasdaq Composite zanotował 56 nowych szczytów i 125 nowych minimów.

Zgłoszone przez Carolyn Valitkiewicz. Dodatkowe raporty Amruty Khandekara i Shristi Achara A. Pod redakcją Maju Samuela, Pooji Desai i Davida Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę