13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

WIADOMOŚCI Z OSTATNIEJ WIADOMOŚCI – Warner Bros. Discovery ogłasza „The Easterngate” jedną z pierwszych polskich serii Max Original

WIADOMOŚCI Z OSTATNIEJ WIADOMOŚCI – Warner Bros. Discovery ogłasza „The Easterngate” jedną z pierwszych polskich serii Max OriginalWarner Bros. Discovery ogłasza Easterngate jedną z pierwszych w Polsce serii Max Original

· EASTERNGATE to jedna z pierwszych serii Max Original w Polsce, której produkcję rozpoczęto w marcu 2024 roku.

· Lockline: The Easterngate to trzymająca w napięciu seria thrillerów, która zagłębia się we współczesny świat szpiegostwa pośród narastającego konfliktu i niepokojów międzynarodowych. Badając osobiste zmagania jednostki wplątanej w sieć tajnych służb, maluje żywy obraz tajnego świata.

Wschodnia flanka NATO jest miejscem, w którym odbywają się rosyjskie manewry wojskowe o strategicznym znaczeniu dla całego kontynentu. Po osobistym dramacie Easterngate podąża śladami Evy Okiniek, która pragnie wydostać się z Secret Service i zacząć od nowa. Sprawy przybierają obrót, gdy jej partner, agent, zostaje zdemaskowany przez rosyjski wywiad i w tajemniczy sposób znika.

Seria bada mechanizm prowokacji na arenie międzynarodowej oraz wojnę o wysoką stawkę między agencjami wywiadowczymi w świecie ogarniętym złożonością wojny hybrydowej.

· Tytuł Regionu Wschodniego nawiązuje do Przesmyku Suwalskiego, ważnego punktu na granicy Polski i Litwy, dwóch państw członkowskich NATO oraz Białorusi i Rosji (oddzielonego od głównego terytorium Rosji, w tym Obwodu Kaliningradzkiego). Przełęcz Suwalska to jest powszechnie uznawany za jeden z trzech najważniejszych punktów zapalnych w Europie. Jest to terytorium o kluczowym znaczeniu dla NATO, jeśli chodzi o obronę swojej wschodniej flanki i utrzymanie stabilności regionalnej.

Wiosna 2021 – Historia rozszerza się na Białoruś (Mińsk), Polskę i Rosję.

· Polska aktorka Lena Kora wciela się w rolę Ewy Ogniniec. Serial wyreżyserował wielokrotnie nagradzany John B. Reżyseria Matuszinsky.

· O Lenie Corie: Urodzona w Polsce Lena rozpoczęła karierę aktorską w wieku 16 lat, występując na scenach Londynu i Nowego Jorku. Zadebiutowała w telewizji rolą głównej aktorki w nagrodzonym w 2019 roku przez CANAL+ serialu „Król Warszawski”. Rola własnej matki w napisanym przez nią filmie „Imago” przyniosła jej uznanie i nagrody, m.in. dla najlepszej polskiej aktorki pierwszoplanowej podczas 48. Nagroda Krytyków Fibreski dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach 2023. Lena występuje u boku Johna Hawkesa w filmie Roving Women, którego jest współautorką scenariusza i producentem wykonawczym Wima Wendersa, którego premiera odbyła się w 2022 r. na festiwalu Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Inne jego filmy to „Traveling Light” w reżyserii Bernarda Rossa, oryginalny film fabularny Netflix „Noc w przedszkolu” czy „Św. Lena zdobyła nagrodę Złotego Anioła Kobiet Bella dla najlepszej aktorki europejskiej 2023, Srebrnych Lwów i najlepszej aktorki pierwszoplanowej na 48. FPFF. Jest wyłącznie reprezentowany przez LPI Entertainment.

READ  Polska: Wzrastają szanse na obniżki ceł w 2023 r. | pstryknąć

· O Janie P. Matuszyńskim: Jan P. Matuszyński to jeden z najciekawszych twórców kina europejskiego. Zdobywca Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni za „Zaginioną rodzinę”. Reżyser serialu „Kroll” i filmu „Nie zostawiaj śladów” – polskiego kandydata do Oscara 2022 (pokazywanego w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji). Już wkrótce odbędzie się premiera jego międzynarodowego projektu „Minghun” z Marcinem Doroczyńskim w roli głównej. Castingi do filmu odbyły się także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji.