16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje HSBC spadły po doniesieniach, że największy akcjonariusz Ping An może sprzedać swoje akcje

Akcje HSBC spadły po doniesieniach, że największy akcjonariusz Ping An może sprzedać swoje akcje

Klienci korzystają z bankomatów w oddziale banku HSBC Holdings Plc w nocy w Hongkongu w Chinach, w sobotę 16 lutego 2019 r.

Anthony Cowan | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Akcje Holdingi HSBC spadła w piątek o ponad 3% w Hongkongu po doniesieniach jej największych akcjonariuszy Pinguj ubezpieczenie Być może będzie rozważać zmniejszenie swoich udziałów w brytyjskim banku.

Pomimo spadku cena akcji HSBC utrzymuje się na najwyższym poziomie od sierpnia 2018 r. i wynosi około 68 HKD za akcję.

Ikona wykresu giełdowegoIkona wykresu giełdowego

Powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, Poinformował Bloomberg Chińska firma ubezpieczeniowa rozważa możliwość dalszego zmniejszenia swoich udziałów w banku, „ponieważ stara się zmniejszyć swoją pozycję w największym banku w Europie wartą 13,3 miliarda dolarów”.

Istnieje kilka opcji, w tym „dalsza sprzedaż akcji, podobna do ogłoszonej w zeszłym tygodniu sprzedaży za 50 milionów dolarów”.

Ping An sprzedał akcje HSBC o wartości 391,49 mln HKD (50,19 mln USD) 7 maja obniżył swój udział z 8,01% do 7,98%.

Sprzedaż ta stanowi pierwszą sprzedaż akcji Ping An od czasu poparcia propozycji akcjonariuszy z 2023 r., mającej na celu wydzielenie działalności w Azji i osiągnięcie stabilnych zysków. Ostatecznie propozycja ta została odrzucona.

„Inną możliwością jest zdobycie przez suwerenny fundusz majątkowy lub superbogatego inwestora na Bliskim Wschodzie dużych udziałów” – stwierdził Bloomberg, cytując anonimowe źródła.

Analityk twierdzi, że propozycja wydzielenia HSBC odzwierciedla długoterminowy problem, który prawdopodobnie nie zniknie
READ  W ciągu najbliższych dwóch lat „tajny” podatek od gazu w Kalifornii wzrośnie o 50 centów