25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow Jones: Tesla wyskakuje z byczego Elona Muska, Chevron odkupuje 75 miliardów dolarów;  Rajd rynkowy ponownie pokazuje tę zwyżkową cechę

Kontrakty terminowe Dow Jones: Tesla wyskakuje z byczego Elona Muska, Chevron odkupuje 75 miliardów dolarów; Rajd rynkowy ponownie pokazuje tę zwyżkową cechę

Po godzinach kontrakty terminowe na Dow nieco wzrosły, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Tesli (TSLA) wzrosły późno, ponieważ Elon Musk był optymistą po mieszanych zyskach za czwarty kwartał. obsługa, natychmiast (już teraz) I Badania L (LRCX) Wspomniałem też po zamknięciu. Gigant Dow Jonesa szewron (CVX) zgłosiło masowy wykup, a akcje CVX migały jako potencjalny sygnał kupna.
XUnited Rentals (URI), dynamika stali (STLD) I ibm (ibm) również wspomniano, z Teradyna (TER) jest również dostępne dziś wieczorem.

Rajd giełdowy potknął się w środę rano w następujący sposób Microsoftu (MSFT) I Boeinga (Licencjat) należy do pierwszych przegranych pod względem zarobków. Główne indeksy przetestowały lub obniżyły kluczowe poziomy, ale odbiły się od minimów, zamykając się na dziennych maksimach lub blisko nich przez czwartą sesję z rzędu. Główny powód: Boeing odwrócił lekki wzrost, a akcje MSFT obniżyły straty.

Zapasowy identyfikator URI znajduje się pod adresem Tablica liderów IBD Lista obserwowanych. Akcje United Rentals i L Research & STLD są dostępne pod adresem IBD Big Cap 20.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones były nieco powyżej wartości godziwej, podobnie jak akcje CVX i IBM. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,15 proc., a na Nasdaq 100 o 0,3 proc. Akcje Tesli, LRCX, NOW i STLD to akcje S&P 500 i Nasdaq 100.

Wczesnym czwartkiem inwestorzy otrzymają pierwszy odczyt wzrostu gospodarczego w czwartym kwartale. Będzie zawierał również raport o PKB Kwartalny wskaźnik cen wydatków na konsumpcję indywidualną, dając mocne wskazanie grudniowego odczytu inflacji PCE w piątek rano. Również w czwartek w grę wchodzą zamówienia na dobra trwałego użytku, sprzedaż nowych domów i wnioski o zasiłek dla bezrobotnych.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.

zarobki Tesli

Tesla trochę zyskuje To przewyższyło opinie analityków, które znacznie spadły w ciągu ostatnich kilku tygodni. Według FactSet po prostu zabrakło przychodów. Tesla wygenerowała 324 miliony dolarów przychodów z całkowicie autonomicznej jazdy.

Marża brutto na samochodach spadła do 25,9% z 27,9% w trzecim kwartale i 30,6% rok wcześniej. Obyło się bez konsensusu. Oczekuje się, że marże brutto znacznie spadną w 2023 r. po gwałtownych obniżkach cen na całym świecie na początku tego miesiąca.

Dyrektor generalny Elon Musk był optymistą podczas telekonferencji. Powiedział, że zamówienia były na razie podwójnie produkowane po obniżkach cen. Ale pytanie brzmi, jak silny popyt utrzyma się w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Musk powiedział, że osiągnięcie dwóch milionów dostaw to cel na 2023 rok.

Tesla dostarczyła 1 313 851 samochodów elektrycznych w 2022 roku, produkując 1 369 611. W ciągu ostatnich trzech kwartałów produkcja przewyższyła dostawy o coraz większą ilość.

READ  Pula Powerball wynosi 522 miliony dolarów. Zobacz zwycięskie liczby z 11 września.

Tesla powiedział, że produkcja Cybertrucka rozpocznie się jeszcze w tym roku. Powiedziała, że ​​poda więcej szczegółów na temat nadchodzącego samochodu podczas Dnia Inwestora 1 marca. Może to być mniejszy, tańszy samochód elektryczny lub odnowiony Model 3 o niższych kosztach produkcji.

Pod koniec wtorku Tesla powiedział, że zainwestuje 3,6 miliarda dolarów w swoją gigantyczną fabrykę w Nevadzie, aby masowo produkować swoje półpojazdy i 4680 akumulatorów. Jednak większość reklam odzwierciedlała kluczowe cechy niespełnionych planów Tesli z 2014 roku.

Akcje TSLA wzrosły o ponad 4% w rozszerzonym handlu. Akcje wzrosły o 0,4% do 144,43 podczas zwykłej sesji środowej, uderzając w linie 50-dniowe/10-tygodniowe po wzroście z dołków na rynku niedźwiedzia 6 stycznia.


Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?


Wykup akcji Chevrona

Gigant energetyczny Dow Jones poinformował we wtorek, że Chevron odkupi od CVX swoje akcje za 75 miliardów dolarów. Stanowi to 20% wyemitowanych akcji. Chevron zwiększy swoją kwartalną dywidendę o 6%, do 1,51 USD na akcję.

Główny koncern naftowy ogłosi swoje wyniki wcześnie w piątek.

Akcje CVX wzrosły o ponad 2% do poziomu powyżej 183, odbijając się od 50-dniowej linii. Akcje mają 189,78 punktów do kupienia z płytkiej podstawy kubka. Ale inwestorzy mogą wykorzystać ruch powyżej poniedziałkowego maksimum na poziomie 182,55 jako dochód.

Inne duże zarobki

Zyski ServiceNow osiągnęły szczyt Podczas gdy dochody były zgodne. Gigant oprogramowania biznesowego dał również bycze wskazówki dotyczące przychodów z subskrypcji. Akcje TERAZ spadły skromnie po godzinach, po odrobieniu początkowych strat. Akcje wzrosły o 1,2% do 448,77 w środę po przekroczeniu 200-dniowej linii w ciągu dnia.

Zyski LAM Research przebiły kwartalne oczekiwania. Akcje LRCX nieznacznie spadły w rozszerzonej działalności. Akcje zamknęły się w środę o 0,2% do 448,40. Akcje Lam Research znajdują się na najniższym poziomie, a wiele z nich przekracza linie 50-dniowe i 200-dniowe. the Zakup punktowy wynosi 504,65, ale ruch powyżej poniedziałkowego maksimum zapewni nieco niższe wejście.

Zarobki Teradyne przekroczyły liczbę wyświetleń, ale wskazówki również rozczarowały. Akcje TER mocno spadły ostatnio. Akcje wzrosły w środę o 0,4% do 103,44, utrzymując się powyżej 200-dniowej linii.

Zarobki LRCX i TER śledzą zarobki ASML przed środowym otwarciem, z KLA Corp. (KLACPóźne spotkanie w czwartek.

Zyski Steel Dynamics przekroczyły liczbę wyświetleń. Akcje STLD wzrosły po godzinach. Akcje zamknęły się w środę o 2,2% do 110,41. Akcje Steel Dynamics próbowały zakończyć krótką konsolidację z punktem kupna 113,22 w zeszłym tygodniu, ale spadły.

Uprawnienia do zarobków Nucor w czwartek rano. Akcje NUE zamknęły się o 1,7%, do 156,67. Akcje Nucor zbliżają się do poziomu 160,03 kubek z rączką Zakup punktowy.

READ  Sony i Honda planują wspólną produkcję samochodów elektrycznych

United Rentals straciło zyski, podczas gdy przychody były zgodne. Gigant wynajmujący ciężki sprzęt podał jednak bycze prognozy na 2023 rok. Akcje URI mocno wzrosły w ciągu nocy. Akcje spadły w środę o 0,3% do 392,48, na skraju obszaru kupna z 374,01 punktów kupna w konsolidacji sięgającej końca 2021 r. Zyski i wskazówki URI mogą być kluczowe dla producentów ciężkiego sprzętu, takich jak Larwa (Nigdy).

zarobki IBMa Najwyższa liczba wyświetleń i najwyższe zarobki. Akcje IBM nieznacznie spadły po godzinach. Akcje spadły w środę o 0,5 procent do 240,61. Akcje IBM utworzyły mocną bazę na poziomie 153,31 punktów kupna po silnym wzroście trwającym dwa miesiące, ale obecnie notowane są poniżej 50-dniowej linii.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Giełdowy rajd zaczął się słabo, ale ponownie odbił, by zamknąć niewiele zmian, blisko najlepszych poziomów dnia.

Dow Jones Industrial Average w środę nieznacznie wzrósł Handel giełdowy. S&P 500 zamknął się tuż poniżej progu rentowności. Nasdaq Composite spadł o 0,2 proc. Mała kapitalizacja Russell 2000 wzrosła o 0,3%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły dwa lata do 80,15 USD za baryłkę. Gaz ziemny spadł o 5,9% do najniższego poziomu od czerwca 2021 r.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1 punkt bazowy do 3,46%.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(wzrost o 0,2%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)dopasowanie) spadła o 0,3%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) spadł o 0,2%, a głównymi składnikami były akcje Microsoft i NOW. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 0,1%. Akcje LRCX są własnością SMH

Odzwierciedlając akcje z bardziej spekulacyjnymi historiami, ARK Innovation ETF (arka(wzrost o 0,1% i ETF ARK Genomics)ARKG) wzrosła o 0,5%. Akcje Tesli są głównym holdingiem funduszy ETF firmy Ark Invest. Arka Cathie Wood została załadowana.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME(wzrost o 1,25%, US X Global Infrastructure Development Fund (ETF))kolebka) był płaski. Amerykański globalny samolot (Samoloty) wzrosła o 1,1%. Budownictwo mieszkaniowe SPDR S&P (XHB) wzrosła o 0,4%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(rozliczone tuż poniżej progu rentowności, Financial Select SPDR ETF)XLF) o 0,8%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) się zepsuł.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdów giełdowych

Rajd giełdowy został wyprzedany w środę rano, ale odbił się od swoich minimów. Główne indeksy zamknęły się blisko maksimów czwartą sesję z rzędu.

READ  Gospodarka USA skurczyła się w pierwszym kwartale

S&P 500 spadł w ciągu dnia o 1,7%, obniżając linię 200-dniową i zbliżając się do linii 50-dniowej w ciągu dnia. Ale indeks porównawczy zamknął się zasadniczo na płaskim poziomie.

Nasdaq Composite i Russell 2000 odbiły się od swoich minimów, wygodnie powyżej swoich 50-dniowych linii. Dow Jones spadł poniżej 50-dniowej linii w ciągu dnia, ale ponownie zamknął się powyżej niej.

Giganci Dow, Microsoft i Boeing, poślizgnęli się na otwarciu, ale odbili się, by zakończyć z niewielkimi zmianami. Wiele nazw związanych z chmurą, które znalazły się w wytycznych Microsoftu, zmniejszyło straty.

Akcje blue chipów generalnie wykazywały zdrowy ruch, w tym akcje chipowe, podróżnicze, farmaceutyczne i mieszkaniowe. To mówi coś, gdy jedną z największych skarg na wiodące akcje jest to, że pomogłaby nieco dłuższa przerwa lub wycofanie się w zeszłym tygodniu.

Wiele ostatnich wybić spadło poniżej punktów kupna, ale nadal mogą działać, np slb (slb), imponować (Liczba Pi) I środek (MEDP). Tymczasem niektóre inne akcje, które zostały rozszerzone z najniższych baz, mogą służyć jako uchwyty na długoterminowe fuzje, takie jak Boeing i Shift4Płatności (cztery).

Ogólny ruch na rynku był zachęcający. Główne indeksy wciąż muszą zdecydowanie przebić swoje maksima z końca 2022 r., ale zmierzają w ich kierunku.

Sezon zysków jest nadal szybki, a Tesla i ServiceNow ważą w nocnych transakcjach.

Kilka ważnych raportów ekonomicznych z czwartku, piątku iw przyszłym tygodniu, wraz z zapowiedzią posiedzenia Fed 1 lutego, również wpłynie na rynki i zyski.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Tylko dlatego, że główne indeksy i kilka wiodących akcji znalazło wsparcie w środę, nie oznacza, że ​​będą to robić nadal. Za kilka tygodni może się wydawać oczywiste, że inwestorzy powinni mieć dużą ekspozycję lub dążyć do wyjścia. Ale teraz nie jest to jasne.

Uważaj więc na dodawanie stawek i trzymaj się zasad minimalizacji strat.

Zdecydowanie pracujemy nad listami obserwowanych. Zarzuć szeroką sieć: różne sektory wykazują siłę, co samo w sobie jest byczym znakiem rajdu rynkowego.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś