6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Po raz pierwszy od miesięcy ceny gazu spadają poniżej 4 USD za galon

Po raz pierwszy od miesięcy ceny gazu spadają poniżej 4 USD za galon

Według AAA średnia krajowa cena zwykłej benzyny spadła w czwartek do 3,99 dolara za galon.

Ceny gazu osiągnęły poziom Wynik powyżej 5,02 $ W czerwcu kierowcy wypełniają swoje szafki na letni sezon podróży. Zostały one również popchnięte w górę przez rosnące światowe ceny ropy, gdy Zachód odwrócił się od rosyjskiej ropy w następstwie inwazji Moskwy na Ukrainę.

Jednak ceny na pompie spadły od tego czasu o 21%, ponieważ kierowcy ograniczają wydatki, a obawy przed recesją grożą osłabieniem popytu. Mimo spadku jest nadal o 25% wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

„Na początku lata na rynku panowała panika. Zapasy były bardzo napięte” – powiedział Patrick de Haan, szef analizy ropy naftowej w GasBuddy. „Ale rynek stał się zbyt duży. Był wykupiony”.

De Haan powiedział, że średnia krajowa może nadal spadać przez następne pięć do 10 dni, zanim zatrzyma się na poziomie 3,70 lub 3,80 USD. Zauważył jednak, że ceny ropy zaczynają odbić się od ostatnich minimów i że sezon huraganów może zakłócić dostawy energii.

Spadek do mniej niż 4 dolarów jest ważnym wydarzeniem dla Amerykanów, powiedział Brian Dies, dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej w Białym Domu, i przekłada się na 100 dolarów mniej kosztów paliwa dla typowej rodziny z dwoma samochodami.

„Są to znaczące oszczędności, które ludzie odczują w swoim życiu” – powiedział Dess w wywiadzie telefonicznym dla telewizji CNN.

Dess powiedział, że Biały Dom „ściśle” śledzi ceny dostaw benzyny i energii i dodał, że ceny powinny nadal spadać.

„Dzisiejsze ceny na rynku sugerują, że powinniśmy zobaczyć, jak ceny przy pompie nieco się obniżą” – powiedział.

„Pomimo ciągłego spadku cen benzyny w szczycie sezonu letniego, mniej kierowców zatankowało w zeszłym tygodniu” – podało w poniedziałek amerykańskie stowarzyszenie motoryzacyjne.

READ  Prawo antymonopolowe Google: ustawa Bipartisan Congressional to najnowszy problem prawny firmy technologicznej związany z praktykami reklamowymi

„To kolejny znak, że Amerykanie zmieniają obecnie swoje nawyki jazdy, aby poradzić sobie z wyższymi cenami pomp”.

Analitycy twierdzą, że bezprecedensowe uwolnienie ropy naftowej przez Stany Zjednoczone również pomogło obniżyć ceny ropy i benzyny. Pod koniec marca było Biały Dom ogłosił jego uwolnienie milionów baryłek dziennie strategicznej rezerwy ropy naftowej przez okres sześciu miesięcy.

Ceny ropy naftowej w USA gwałtownie spadły ze szczytowego poziomu ponad 120 USD za baryłkę w czerwcu do około 92 USD za baryłkę w czwartek, pod wpływem złagodzenia globalnego kryzysu dostaw.

W opublikowanym w czwartek raporcie Międzynarodowa Agencja Energetyczna zrewidowała swoje prognozy dotyczące światowych dostaw ropy, po części dlatego, że Rosja nadal pompowała więcej ropy niż oczekiwano.

Podczas gdy rosyjski eksport ropy naftowej i produktów naftowych do Europy, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Korei zmniejszył się o około 2,2 [million barrels per day] Od początku wojny przekierowanie przepływów do Indii, Chin, Turcji i innych krajów, wraz z sezonowo wysokim rosyjskim popytem wewnętrznym, złagodziło straty na wydobyciu” – podała agencja z siedzibą w Paryżu.

Dodał, że do lipca produkcja ropy naftowej w Rosji była tylko 310 000 baryłek dziennie poniżej poziomu sprzed wojny, podczas gdy całkowity eksport ropy spadł tylko o 580 000 baryłek dziennie.

wydanie 180 milionów baryłek ropy Amerykańskie Rezerwy Strategiczne Ropy Naftowej również pomogły zwiększyć podaż.

Matt Egan przyczynił się do powstania reportaży.