1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow wzrosły po wzroście na rynku w środę

Kontrakty terminowe Dow wzrosły po wzroście na rynku w środę

Kontrakty terminowe Dow wzrosły w czwartek na początku czwartku po tym, jak wszystkie główne średnie odnotowały gwałtowne wzrosty dzięki lepszemu niż oczekiwano lipcowemu raportowi o inflacji.

Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones wzrosły o 0,29% lub 95 punktów, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,27% i 0,38%.

Disney Dodano 6,7% w późnym handlu po opublikowaniu wyższej niż oczekiwano liczby subskrybentów Szacunkowe zarobki osiągają szczyty na górze i na dole linii. Akcje Sonos spadł o ponad 19% Po utracie prognoz analityków.

Podczas środowej regularnej sesji giełdowej wszystkie główne indeksy wzrosły, a indeks Dow Jones Industrial Average podskoczył o 535,10 punktów, czyli 1,63%, zamykając się na poziomie 3 3309,51. Indeks S&P 500 wzrósł o 2,13% do 4210,24 i osiągnął to Najwyższy poziom od początku majaPodczas gdy Nasdaq Composite wzrósł o 2,89% do 12854,80, najwyższy poziom zamknięcia od końca kwietnia.

Ruchy przyszły później Główny CPI za lipiec wyniósł 8,5%nieco chłodniejsza niż prognoza 8,7% przeprowadzona przez analityków ankietowanych przez Dow Jones, wywołała pytania o to, czy inflacja osiągnęła szczyt, a Rezerwa Federalna będzie musiała podnieść stopy procentowe tak agresywnie, jak oczekiwano, kiedy spotka się w przyszłym miesiącu.

Poszkodowane akcje spółek technologicznych, które poniosły główny ciężar tegorocznej wyprzedaży, doprowadziły w środę do zwyżek na rynku, a akcje Meta Platform i Netflix wzrosły odpowiednio o 5,8% i 6,2%. Nazwy układów, których dotyczy problem, takie jak Nvidia i Advanced Micro Devices, wzrosły odpowiednio o prawie 6% i 4%.

„Dzisiaj idziemy w górę i naprawdę myślę, że powodem jest to, że inflacja była ogromnym obciążeniem dla inwestorów i rynku” – powiedziała w środę CNBC Lindsey Bell, główny analityk finansowy i rynkowy w Ally Invest. „I myślę, że to, co myślą dziś inwestorzy, mogło osiągnąć szczyt już w przeszłości”.

READ  Nowy Cadillac Escalade firmy General Motors jest najdroższy i najmocniejszy z dotychczasowych, bo kosztuje 150 000 USD

Sezon zarobków trwa w czwartek dzięki raportom Rivian, Warby Parker, Poshmark i innych. W czwartek poznamy również dane o PPI za lipiec.