2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rajd na Wall Street podnosi Nasdaq o 20% z najniższego poziomu, ponieważ obawy o inflację ustępują

Rajd na Wall Street podnosi Nasdaq o 20% z najniższego poziomu, ponieważ obawy o inflację ustępują

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 8 sierpnia 2022 r. REUTERS / Andrew Kelly

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • We wrześniu Fed odnotował wzrost o 50 punktów bazowych
  • Wzrost cen konsumpcyjnych w USA spowalnia w lipcu
  • Musk sprzedaje akcje Tesli o wartości 6,9 miliarda dolarów
  • Indeks zmienności zamyka się na najniższym poziomie od czterech miesięcy

NOWY JORK (Reuters) – Wall Street odnotowała w środę wzrost, przewyższając indeks Nasdaq o ponad 20 procent od czerwcowych minimów, po tym, jak inflacja w USA spowolniła bardziej niż oczekiwano w lipcu i wzbudziła nadzieje, że Rezerwa Federalna stanie się mniej agresywna w przypadku podwyżek stóp. . .

Departament Pracy powiedział, że gwałtowny spadek kosztów benzyny pomógł utrzymać indeks cen konsumpcyjnych w USA na stałym poziomie w zeszłym miesiącu, po wzroście o 1,3% w czerwcu. Wskaźnik CPI wzrósł mniej niż oczekiwano o 8,5% w ciągu ostatnich 12 miesięcy po wzroście o 9,1% w czerwcu. Czytaj więcej

Rajd nadszedł tuż po pierwszym znaczącym znaku ulgi dla Amerykanów, którzy obserwowali stale rosnącą inflację. Nasdaq odnotowuje teraz wzrost o 20,8%, odkąd osiągnął dno, ale nadal musi przekroczyć poprzedni szczyt z listopada, aby potwierdzić nową hossę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Traderzy kontraktów terminowych na fundusze Fed wyceniają teraz tylko 43,5% szansy, że amerykański bank centralny podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych, gdy spotka się we wrześniu, w porównaniu do 68% przed danymi. Wzrost o 50 punktów bazowych jest uważany za prawdopodobieństwo 56,5%. Czytaj więcej

„Dla rynku jest to obecnie rodzaj scenariusza Złotowłosej, ponieważ rynek pracy utrzymuje się, a inflacja prawdopodobnie zacznie spadać. Tak wyglądałoby miękkie lądowanie” – powiedział Sean Snyder, szef strategii inwestycyjnej Citi. American Wealth Management w Nowym Jorku.

READ  CNN+ zostanie zamknięte pod koniec kwietnia

Ale Snyder powiedział, że jeden miesiąc spowolnienia inflacji nie wystarczy, aby Fed wysłał bardzo wyraźny sygnał.

Ożywienie na Wall Street miało szerokie podstawy, ponieważ wszystkie jedenaście sektorów S&P 500 wzrosło w morzu zieleni. wzrost zapasów (.IGX) wzrosła bardziej niż wartość (.IVX)podczas transportu dao (.DJT)Małe litery (.rykowisko) i półprzewodniki (.sox) również wzrosła.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Wzrósł o 535,1 punktu, czyli 1,63%, do 3 3309,51 punktu, podczas gdy indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł (.SPX) Wzrósł o 87,77 punktu, czyli 2,13%, do 4210,24 punktu, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodał 360,88 pkt, czyli 2,89%, do 12 854,81 pkt.

Był to największy jednodniowy zysk dla Nasdaq i S&P 500 od dwóch tygodni, a dla Dow Jones od trzech tygodni. Było to najwyższe zamknięcie indeksu S&P 500 od początku maja.

„Inflacja na poziomie 8,5% jest nadal bardzo wysoka, ale istnieje optymizm, że czerwiec mógł być szczytem”, powiedział Randy Frederick, wiceprezes ds. handlu i instrumentów pochodnych w Charles Schwab.

Frederick powiedział, że dane o cenach producentów za lipiec w czwartek wraz z sierpniową inflacją i danymi o zatrudnieniu w przyszłym miesiącu mogą ponownie zmienić taktykę Fed.

Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 225 punktów bazowych od marca, pomimo obaw, że gwałtowny wzrost kosztów finansowania zewnętrznego może wepchnąć amerykańską gospodarkę w recesję.

Prezes Fed z Chicago, Charles Evans, powiedział, że spowolnienie inflacji było pierwszym „pozytywnym” odczytem presji cenowej od czasu, gdy Fed zaczął zaostrzać politykę, mimo że uważał, że Fed ma dużo pracy do wykonania. Czytaj więcej

Po trudnym początku roku indeks S&P 500 wzrósł o prawie 15% w stosunku do minimów z połowy czerwca, głównie dzięki oczekiwaniom, że Fed będzie mniej jastrzębi niż oczekiwano w swoich wysiłkach na rzecz miękkiego lądowania dla gospodarki, ponieważ stara się powstrzymać inflację.

READ  Zyski Walgreens (WBA) za trzeci kwartał 2022 r.

Ale S&P 500 jest o 12% poniżej swojego rekordowego poziomu ze stycznia, będąc od tego czasu w bessie.

Indeks zmienności CBOE (.VIX)Miara strachu na Wall Street, spadła poniżej poziomu 20,00 i zamknęła się na najniższym od czterech miesięcy poziomie.

Wiele spółek technologicznych o wysokim wzroście, których wyceny są podatne na wyższe dochody z obligacji, rosły, gdy rentowności obligacji skarbowych gwałtownie spadły. Firma Apple (AAPL.O)Alfabet Korporacja (GOOGL.O)Amazon.com Inc (AMZN.O) i Microsoft Corporation (MSFT.O) Wszystkie z nich wzrosły o ponad 2%.

Banki wrażliwe na gospodarkę (.SPXBK) Wiodąca 2,7%, z Goldman Sachs Group (GS.N) i Morgan Stanley (MS.N) Każdy wspina się o około 3%.

„Banki radziły sobie gorzej i teraz licytują” – powiedział Thomas Hayes, dyrektor zarządzający Great Hill Capital LLC, dodając, że inwestorzy ścigają maruderów, którzy nie uczestniczyli w rajdzie od czerwcowych minimów.

Tesla Corporation (TSLA.O) Wzrósł o 3,9% po tym, jak Elon Musk sprzedał akcje tego producenta samochodów elektrycznych o wartości 6,9 miliarda dolarów, aby sfinansować potencjalną umowę z Twitter Inc. (TWTR.N) Jeśli przegra walkę prawną z platformą mediów społecznościowych. Twitter zyskał 3,7%. Czytaj więcej

Firma Meta Platform (META.O) Podskoczyła o 5,8 procent po tym, jak spółka matka Facebooka poinformowała we wtorek, że pozyskała 10 miliardów dolarów w ramach swojej pierwszej w historii oferty obligacji. Czytaj więcej

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 11,33 mld akcji, w porównaniu ze średnią 10,98 mld akcji za całą sesję w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Wcześniejsze emisje przewyższyły liczebnie spadające emisje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 5,69 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 3,34 do 1 na korzyść zaawansowanych traderów.

S&P 500 opublikował pięć nowych 52-tygodniowych maksimów i 29 nowych minimów; Nasdaq Composite odnotował 64 nowe maksima i 54 nowe minima.

(Sprawozdanie Herberta Lasha) Dodatkowe relacje burmistrza Bansari Kamdara, Anirudy Ghosha, Sruthi Shankara, Medhy Singha i Kariny D’Souza w Bengaluru; Montaż dokonali Anil de Silva, Shunak Dasgupta i Lisa Schumaker

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.