17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje MSFT: Usługi chmurowe Microsoftu zwiększają dywidendę

Akcje MSFT: Usługi chmurowe Microsoftu zwiększają dywidendę

Microsoftu (MSFTAkcje spadły w środę po tym, jak firma podała mieszane wyniki za grudniowy kwartał i wydała rozczarowujące prognozy. Po tej wiadomości akcje MSFT spadły o ponad 3%.
XFirma z Redmond w stanie Waszyngton pod koniec wtorku pokonała prognozy dotyczące zysków w drugim kwartale fiskalnym, ale sprzedaż była słaba. Również prognozy przychodów na marcowy kwartał były znacznie niższe od szacunków Wall Street.

Microsoft zarobił skorygowany udział w wysokości 2,32 USD ze sprzedaży w wysokości 52,7 mld USD w kwartale grudniowym. Analitycy ankietowani przez FactSet prognozowali zysk Microsoftu na poziomie 2,29 USD na akcję przy sprzedaży na poziomie 53 miliardów USD. W ujęciu rocznym zyski Microsoftu spadły o 6%, podczas gdy sprzedaż wzrosła o 2%.

Był to pierwszy spadek zysków Microsoftu od pięciu lat, od grudnia 2017 roku.

Akcje MSFT spadają w oczekiwaniach

W godzinach porannych handlu na giełda dzisiajAkcje MSFT spadły o 3,3% do 234,07. Podczas wtorkowej sesji MSFT spadł o 0,2%, zamykając się na poziomie 242,04.

W kwartale grudniowym infrastruktura Microsoft Azure i inne usługi przetwarzania w chmurze odnotowały wyższy niż oczekiwano wzrost w tym okresie. Jednak wzrost platformy Azure spowalnia.

— powiedziała Amy Hood, dyrektor finansowy Microsoft Cloud Nowe wydanie.

Spośród trzech sektorów biznesowych Microsoftu, Intelligent Cloud osiągnął najlepsze wyniki w grudniowym kwartale. Przychody w tym segmencie wzrosły o 18% rok do roku do 21,5 mld USD. Jednostka obejmuje produkty serwerowe i usługi w chmurze, takie jak Azure.

Platforma Azure i inne usługi w chmurze odnotowały wzrost przychodów o 31% lub 38% w stałej walucie. Poglądy te przewyższyły 37% wzrost w stałej walucie. Wzrost wyniósł 42% w poprzednim kwartale.

Tymczasem dział Productivity and Business Operations firmy Microsoft odnotował wzrost sprzedaży o 7% do 17 miliardów dolarów. Oddział obejmuje oprogramowanie zwiększające produktywność pakietu Office, a także rozwiązania Business Dynamics i LinkedIn.

READ  CEO Shella Ben van Beurden zostanie zastąpiony przez Waela Sawana w przyszłym roku

Windows PC, sprzedaż sprzętu jest słaba

Wreszcie dział komputerów osobistych Microsoftu odnotował spadek sprzedaży o 19% do 14,2 mld USD. Moduł obejmuje oprogramowanie Windows PC, gry wideo Xbox, komputery Surface, wyszukiwanie w Internecie i reklamę.

Przychody z licencji Windows spadły o 39% w ciągu kwartału sprzedaży świątecznej w związku ze spadkiem sprzedaży komputerów osobistych. Przychody ze sprzętu również spadły o 39%. Przychody z treści i usług Xbox spadły w tym okresie o 12%.

Analityk Jefferies, Brent Thiel, powiedział, że wyniki Microsoftu były „lepsze niż się obawiano”. Ocenia akcje MSFT jako Kup z ceną docelową 280.

Podczas telekonferencji z analitykami kierownictwo Microsoftu prognozowało sprzedaż w trzecim kwartale fiskalnym poniżej szacunków Wall Street.

Microsoft prognozuje sprzedaż w bieżącym kwartale na poziomie od 50,5 do 51,5 mld USD. Punkt środkowy 51 miliardów dolarów był znacznie poniżej celu Wall Street, który zakładał 52,4 miliarda dolarów na marcowy kwartał. W tym samym kwartale ubiegłego roku Microsoft wygenerował 49,4 miliarda dolarów sprzedaży.

Firma spodziewała się również dalszego spowolnienia wzrostu sprzedaży platformy Azure do około 30% lub 31% w stałej walucie.

Microsoft News: zwolnienia, inwestycje AI

Raport o zarobkach był następny Microsoft ogłosił zwolnienia dużej liczby pracowników I planuje ciąć koszty w zeszłym tygodniu. Firma likwiduje 10 000 miejsc pracy, czyli około 4,5% swojej siły roboczej. Microsoft zarobił 1,2 miliarda dolarów opłat w właśnie zakończonym kwartale, związanych z kosztami odpraw i innymi wydatkami restrukturyzacyjnymi. To obniżyło dywidendę o 12 centów na akcję.

Microsoft ostrzegł również, że klienci ograniczają wydatki w trudnym klimacie makroekonomicznym.

Jednocześnie Microsoft powiedział, że będzie nadal dodawać pracowników i inwestować w obszary wzrostu, takie jak przetwarzanie w chmurze i sztuczna inteligencja.

Microsoft ogłosił w poniedziałek nową inwestycję, podobno wartą 10 miliardów dolarów, w start-up OpenAI zajmujący się sztuczną inteligencją. OpenAI jest podstawą generowania skryptów ChatGPT i generatora obrazów Dall-E. Microsoft zainwestował wcześniej w OpenAI w 2019 i 2021 roku.

READ  Luka w ustawie o redukcji inflacji sprzyja leasingowi

Firma Microsoft zapewnia infrastrukturę przetwarzania w chmurze Azure dla OpenAI. Dodają również modele OpenAI do produktów oprogramowania konsumenckiego i korporacyjnego.

Akcje MSFT mają ocenę Composite Medium

Akcje MSFT zajmują drugie miejsce wśród sześciu akcji w grupie branżowej IBD zajmującej się oprogramowaniem komputerowym Kontrola zapasów IBD. To jest średnie Złożona klasyfikacja IBD Od 58 z 99.

IBD Composite Rating łączy pięć oddzielnych ocen nieruchomości w jedną łatwą w użyciu ocenę. Akcje o najlepszym wzroście mają łączną ocenę 90 lub wyższą.

Śledź Patricka Seitza na Twitterze pod adresem @pracownik Więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i zapasów półprzewodników.

Może Ci się spodobać:

Te 2 akcje półprzewodników przejmują sztuczną inteligencję, ChatGPT

Akcje Netflix rosną po tym, jak streamer wideo odnotowuje duże zyski dla subskrybentów

Technolodzy prowadzą Apple i świat rzeczywisty przez rzeczywistość rozszerzoną

Zobacz akcje na liście liderów w pobliżu punktu zakupu

MarketSmith: Badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu