15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Adani gwałtownie spadają, gdy Hindenburg Short Company ogłasza transakcje

Akcje Adani gwałtownie spadają, gdy Hindenburg Short Company ogłasza transakcje

Mężczyzna w kasku przechodzi obok billboardu Adani Reality w Bombaju, Indie, 23 listopada 2022 r. (Zdjęcie: Indranil Aditya/NoorPhoto via Getty Images)

Norfoto | Norfoto | Obrazy Getty’ego

Hindenburg ogłosił krótką pozycję w spółkach Adani Group przed otwarciem rynku indyjskiego w środę i oskarżył miliardera Gautam Adani Angażowanie się w „bezwstydne” manipulacje giełdowe i oszustwa księgowe.

„Po szeroko zakrojonych badaniach zajęliśmy krótką pozycję w grupie spółek Adani z obligacjami notowanymi w USA i instrumentami pochodnymi spoza Indii” – ogłosił Hindenburg w długim dialogu. Raport zamieszczone na swojej stronie internetowej.

„Dzisiaj ujawniamy wyniki naszego dwuletniego dochodzenia, przedstawiając dowody na to, że indyjska Grupa Adani o wartości 17,8 biliona INR (218 miliardów dolarów) była zaangażowana w trwający od dziesięcioleci plan manipulacji kapitałem i oszustw księgowych” – powiedział Hindenburg. jego raport.

Akcje Adani spadły we wczesnych godzinach sesji giełdowej w Bombaju, z Port Adeni traci ponad 6%. Moc AdaniegoCena akcji spadła o ponad 4% i Przynieś mi transmisję Stracił również około 2,6%.

Grupa Adani nie odpowiedziała natychmiast na prośbę CNBC o komentarz do raportu.

Hindenburg zarzucił również, że Indyjska Rada Papierów Wartościowych i Giełd była niedbała w swoich dochodzeniach w sprawie zagranicznych funduszy Adani, a także w egzekwowaniu przepisów, które narażałyby firmy Adani na wycofanie z obrotu. SEBI nie odpowiedział natychmiast na prośbę CNBC o komentarz.

Odkąd został miliarderem w 2008 roku, Adani jest obecnie jednym z… Najbogatsi ludzie na świecie Z fortuną w wysokości 119 miliardów dolarów, według Bloomberg Billionaires Index.

W sierpniu spółka starała się o akwizycję Obsesja Z indyjskiej grupy medialnej NDTV, która stwierdziła w zgłoszeniu, że ruch został „przeprowadzony bez zgody” jej założycieli.

READ  Tesla dochodzi do porozumienia z rodziną inżyniera Apple, który twierdzi, że autopilot spowodował jego śmiertelny wypadek