21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

2023 Braves status najlepszego zespołu w historii franczyzy

2023 Braves status najlepszego zespołu w historii franczyzy

Gdy Braves przygotowują się do otwarcia National League Series przeciwko Phillies w sobotni wieczór, wydaje się, że to dobry moment, aby zapytać cztery ikony z poprzedniej wspaniałej ery klubu, czy tegoroczna drużyna jest najlepsza w historii franczyzy.

W tym roku Braves wyprodukowali współczesny rekord serii w zakresie biegów, RBI i OPS. Osiągnęła także najwyższe noty w historii w home runach, OPS+ i procentowym uderzeniu.

Tymczasem w tegorocznym klubie w Atlancie występuje dwóch zdobywców nagrody NL Cy Young Award: Max Fried i Spencer Stryder. Fried opuścił w tym sezonie prawie cztery miesiące z powodu kontuzji, ale wkracza w okres posezonowy z umiejętnością rzucania, którą osiągnął, gdy w 2020 r. zajął piąte miejsce w głosowaniu NL Cy Young i drugie w 2020 r.

Czy był to zatem najlepszy zespół Braves w historii? Serwis MLB.com przeprowadził ankietę z czterema legendami serii, aby poznać ich opinie na temat tego, jak ten klub wypada na tle najlepszych graczy, którzy kiedykolwiek tam grali.

Andrzej Jones: „Szczerze mówiąc, to prawdopodobnie najlepsza drużyna Braves, jaką widziałem, odkąd zacząłem tu grać [in 1996]„.

Smoltz: „Ludzie powiedzą, że to oczywiste, a ja zaliczam się do tej kategorii. To najgłębsza lista, jaką kiedykolwiek widziałem”.

Chipper Jones: „Chciałbym, żeby niektóre z moich zespołów miały w składzie DH. Prawda jest jednak taka, że ​​to, czego zespół dokonał w tym roku, jest historyczne. Nie tylko dobre. Nie tylko świetne. To historyczne. mówię o zespole, który przez cały rok utrzymuje się na poziomie 0,500.” „Zespół? To jest szaleństwo.”

Tom Glavin: „Trudno powiedzieć, kto jest najlepszy, prawda? Wiesz, jesteśmy przyzwyczajeni do zadawania mi takich pytań, chyba że wygrasz World Series, nie masz za bardzo o czym rozmawiać. To stawia zespół z 1995 roku w rozmowie, a to stawia najnowszy zespół mistrzowski: „Świat (2021) jest w rozmowie. Ale jeśli mówisz czysto statystycznie, trudno powiedzieć, że tak nie jest, przynajmniej w ofensywie. Kiedy robisz rzeczy historyczne w sposób ofensywny , to mówi samo za siebie.”

READ  Ofensywa Clemsona ponownie zanika w przegranej 31-14 Orange Bowl z Tennessee

Jak wspomniał Chipper Jones, Braves zakończyli sezon z procentem uderzeń wynoszącym 0,501. Jak niesamowite to było? Jedynymi zespołami, które przekroczyły 0,480 w jednym sezonie, są 2019 Astros (0,495), ’19 Twins (0,494), ’19 Yankees (0,490), 1927 Yankees (0,488) i ’36 Yankees (0,483) ).

Pamiętasz, jak Yankees z 1927 roku od dawna byli opisywani jako najwspanialszy skład, jaki kiedykolwiek powstał? Ta grupa z Atlanty, na której czele stoją Acuña i Olson, faktycznie rywalizuje z tym, co Babe Ruth, Lou Gehrig i inni Pinstripers zrobili prawie sto lat temu.

Yankees z 1927 r. są rekordzistami wszechczasów ze 127 OPS+. W tym roku Braves zajęli trzecie miejsce ze 124 OPS+, 31 za Yankees (125).

OPS+ pobiera bazowy procent gracza oraz procent uderzeń i normalizuje tę liczbę w całej lidze. Próbuje dostosować się do czynników zewnętrznych, takich jak wymiary kortu, aby uzyskać liczbę neutralną dla kontekstu.

Innymi słowy, w świecie neutralnym kontekstowo tegoroczni Braves odnotowali trzecie najbardziej produktywne przestępstwo w świecie baseballu w epoce nowożytnej (od 1900 roku). Ponadto jego 307 home runów dorównało Bliźniakom z 2019 r., co stanowi najwięcej w historii MLB.

Chipper Jones: „Nigdy nie wypadasz z gry. Zawsze jesteś promienna i niesamowita, do której warto wracać. Przypomniało mi się kilka sytuacji w tym roku, kiedy przegrywaliśmy 4:0, 5:0 lub 6:0. Następnie dochodzimy do wyniku 6-3 i mówię: Mamy ich tam, gdzie chcemy.

Galvin: „Zespół Braves z 2003 roku był naprawdę dobry, zespół z 1998 roku był naprawdę dobry. Myślę, że jedyną różnicą jest to, że obecna wersja jest zbudowana bardziej w ataku, podczas gdy niektóre z tych zespołów są zbudowane bardziej na rzucaniu. To właśnie przyciąga uwagę, Ale powiem tak: myślę, że tegoroczna drużyna wchodzi w sezon posezonowy bardziej uprzywilejowana niż jakikolwiek inny zespół, jaki pamiętam.

Jednak zespoły, które były zdenerwowane w fazie play-off, takie jak zespół 106 zwycięstw w 1998 r. i zespół 101 zwycięstw w 2003 r., nadal są uważane za dwie z najlepszych drużyn w całej serii.

Zespół z 1998 r. był podobny do zespołu z 2023 r., ponieważ składał się z czterech ponad 30 graczy (Andres Galarraga, Javi Lopez, Chipper Jones i Andrew Jones). Tegoroczna drużyna składała się z trzech zawodników, którzy zakwalifikowali się do grupy powyżej 40 lat (Olson, Acuña Jr. i Marcell Ozuna) oraz jeszcze jednego (Austina Rileya), któremu nie udało się uzyskać wymaganego wyniku.

Braves 2023 nie mają trzech członków Galerii Sław (Smoltz, Glavine i Greg Maddox) na czele rotacji początkowej. W tegorocznej drużynie nie ma także startujących z numerami 4 i 5 Denny’ego Nagle’a i Kevina Millwooda, którzy w 1998 roku wygrali łącznie 33 mecze.

Jednak w przypadku Frieda i Stridera rotację prowadzi obecnie dwóch facetów, którzy przez kilka następnych lat mogą być wieloletnimi kandydatami do nagrody Cy Young Award.

Fried opuścił większość kwietnia ze względu na naderwanie ścięgna podkolanowego, a następnie większość następnych trzech miesięcy z powodu naderwania przedramienia. Kyle Wright, który w zeszłym roku był jedynym zwycięzcą 20 meczów w lidze MLB, w tym roku wystąpił w zaledwie siedmiu meczach.

Smoltz: „To najlepszy skład, jaki Braves kiedykolwiek mieli. Jeśli dobrze rozpoczną cały rok, powiedziałbym, że to zdecydowanie najlepszy skład”.

Chipper Jones: „Wracając do klubu z 1998 roku, stwierdzam, że nie ma on tak wielkiego rezonu historycznego jak ten klub. W 2003 roku było jasne, że na boisku było dużo zabawy. Nazwaliśmy go „Firma”: Jones, Jones i [Gary] Sheffielda. To był dobry pomocnik w składzie, z którym mierzyłbym się z każdym. Ale choć chciałbym powiedzieć, że atak był blisko tego, myślę, że ten atak jest znacznie lepszy.

Nie ma wątpliwości, że tegoroczna drużyna Braves zasłużyła na swoje miejsce w każdym sporze dotyczącym najlepszej drużyny w historii franczyzy. Zamiast jednak być pamiętani jak Braves z 1998 r., których zdenerwowała Padres w NLCS, lub Braves z 2003 r., którzy zostali pokonani przez duet Cubs składający się z Kerry’ego Wooda i Marka Pryora, chcą być zapamiętani jako mistrzowie.

Chipper Jones: „Ci goście to szczury na siłowni. Kiedy mówię szczury na siłowni, mam na myśli, że cały czas siedzą w klatce. Mają swoje dziwactwa w postaci małych ćwiczeń, dzięki którym ich zamachy są skuteczne, a jeśli jesteś dobrym trenerem uderzeń, dasz radę”. usiądź, patrz, zamknij się i szukaj rzeczy, które ich motywują. Kiedy trochę odpuszczą, bierzesz w tym udział. Ale w tym roku nie musiałem zbyt wiele brać w tym udziału. Ci ludzie byli zamknięci w sobie od pierwszego dnia.

Smoltz: „Nigdy nie widziałem tylu kandydatów na MVP w jednej drużynie, a oni mają osiem legalnych gwiazd. W tym roku miałem dwie operacje biodra, więc musiałem dużo oglądać baseball. W jednym z telewizorów leciała drużyna Braves”. trzech na dole każdego wieczoru.To było tak, jakbym był zaskoczony, gdy nie strzelili gola w pierwszej połowie.

Galvin: „Siedzisz tam dzień i noc, czekając, aż wydarzy się coś wspaniałego. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział drużynę, która przegrywa cztery lub pięć runów wcześniej, to nie jest wielka sprawa. To szaleństwo. mieć tę zdolność, aby nigdy nie wyjść z gry.”

Andrzej Jones: „Ten zespół jest wyjątkowy, ale grałem tutaj w kilku dobrych zespołach i byłem częścią świetnych składów. Ale ten skład jest wyjątkowy”.