30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rapinoe został uhonorowany przez OL Reign przed rekordową publicznością NWSL

Rapinoe został uhonorowany przez OL Reign przed rekordową publicznością NWSL

Emerytowana gwiazda Megan Rapinoe została uhonorowana przez drużynę klubową OL Reign w piątkowy wieczór przed rekordową publicznością Narodowej Ligi Piłki Nożnej Kobiet liczącą 34 130 fanów, z których wielu założyło na jej cześć różowe peruki.

Wraz z rodziną i narzeczoną Sue Bird Rapinoe rozpoczęła mecz w bezbramkowym remisie drużyny Covenant z Washington Spirit. Kiedy Lumen Field wychodziła na boisko z kolegami z drużyny, system nagłaśniający Lumen Field odtworzył piosenkę „Ain’t No Sunshine When She’s Gone”.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

„Znam swój wpływ, ale wiedzieć o tym to jedno, a poczuć i zobaczyć to, co innego” – powiedział Rapinoe. „Aby zobaczyć niektóre znaki i różowe peruki i zobaczyć, co to oznacza dla ludzi.

„Trudno wyrazić słowami to głębokie uczucie wdzięczności, radości i wdzięczności za możliwość przeżycia takiej chwili”.

Rapinoe rozegrała już swój ostatni mecz w reprezentacji USA kobiet w zeszłym miesiącu w Chicago, ale piątek był jej ostatnim meczem w sezonie zasadniczym u siebie dla Reigns.

„Nigdy nie sądzę, że 11 lat, które tu spędziliśmy, braliśmy za coś oczywistego. Myślę, że tak właśnie żyje Pinoy, żyje tą radością, żyje tymi chwilami i naprawdę nas do tego motywuje” – powiedziała koleżanka z zespołu. – powiedziała Lauren Barnes. „Myślę, że pozytywny wpływ, jaki to wywarło, jest niezaprzeczalny”.

Film odtwarzany przed meczem zawierał życzenia od takich osobistości jak Abby Wambach, Ken Griffey Jr. i Magic Johnson.

Rapinoe zagrał w 114 meczach w sezonie zasadniczym z Reign, strzelając 49 goli. Jej kariera klubowa jeszcze się nie skończyła: w przyszłym tygodniu drużyna Reign zakończy sezon wyjazdowym meczem z Chicago Red Stars.

Istnieje możliwość, że The Reign zakwalifikują się do play-offów. Dzięki zwycięstwu Racing Louisville 3:2 nad Orlando Pride w piątek drużyna Rennes awansowała na szóste miejsce w tabeli, tuż nad linią play-off.

READ  Cardinals sprzedają Tylera O'Neala, otwierając bardzo potrzebną przestrzeń w bostońskim byku: Prawo

Rapinoe ogłosiła przed finałami Pucharu Świata Kobiet tego lata w Australii i Nowej Zelandii, że odejdzie ze sportu po znakomitej karierze, która obejmowała dwa tytuły mistrza świata, złoty i brązowy medal olimpijski.

W finale Mistrzostw Świata 2019 we Francji Rapinoe strzelił sześć goli, w tym rzut karny w finale przeciwko Holandii. Jej triumf z wyciągniętymi ramionami stał się jednym z ikonicznych obrazów dominującej rasy amerykańskiej.

Została nagrodzona Złotym Butem Turnieju i Złotą Piłką dla najlepszego zawodnika ogółem, a jeszcze tego samego roku została wybrana Graczką Roku Kobiet FIFA i zdobyła prestiżową Złotą Piłkę.

Gra w The Reign od 2013 roku i jest jedną z zaledwie pięciu zawodniczek w całej lidze, które pozostały w tym samym zespole od czasu premiery NWSL.

Komisarz Jessica Berman ma nadzieję, że Rapinoe będzie nadal odgrywać rolę w lidze.

„Trudno opisać słowami wpływ, jaki wywarła na grę, zarówno na boisku, jak i poza nim” – powiedział Berman. „Wyrażała odwagę i waleczność w sposób, jakiego nie zna wielu sportowców”. „Naprawdę przyjęła swoją rolę ze swoją pełną, autentyczną osobowością”.

Rapinoe jest również znana ze swojego aktywizmu na rzecz sprawiedliwości społecznej. Wraz z reprezentacją mężczyzn przewodziła długiej walce reprezentacji narodowej o równość wynagrodzeń, która rozpoczęła się skargą Komisji ds. Równych Szans w Zatrudnieniu w 2016 r. Sprawa została ostatecznie rozstrzygnięta w zeszłym roku, kiedy obie drużyny podpisały kontrakty z Federacją Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych, która wypłacała im wynagrodzenie Nagrody pieniężne w turnieju zostały równo podzielone.

Rapinoe, jako jedna z pierwszych znanych sportowców, która wystąpiła publicznie, głośno wypowiadała się na temat kwestii LGBTQIA+. Opowiadała się także za równością rasową i była jedną z osób, które uklękły w wyrazie solidarności z byłym rozgrywającym NFL Colinem Kaepernickiem.

READ  Dana White odwołuje konferencję prasową przed walką UFC 279 po tym, jak za kulisami wybuchł *** show

„To jest to, co naprawdę się liczy” – powiedział Rapinoe. „Oczywiście, że kochamy grać i chcemy ulepszyć ligę w każdy możliwy sposób. Ale ostatecznie to mecz i powinniśmy go wykorzystać do tego, co według mnie jest celem życia: wykorzystania co musisz zrobić, aby ulepszyć siebie i sprawić, że ludzie wokół ciebie będą lepsi i pozostawić wszystko w lepszym miejscu niż jest. ”Gdzie ją znalazłem.

„Dla mnie to jest najważniejsze i z tego jestem najbardziej dumny”.