30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyniki i wnioski z 6. tygodnia futbolu uniwersyteckiego: „co by było, gdyby” Texas A&M i oszałamiający finisz Dillona Gabriela

Wyniki i wnioski z 6. tygodnia futbolu uniwersyteckiego: „co by było, gdyby” Texas A&M i oszałamiający finisz Dillona Gabriela

Zapisz się do naszego newslettera do soboty | Jenny Bardal i „sportowiec”Nasi pracownicy futbolu uniwersyteckiego pięć dni w tygodniu zapewniają analizy ekspertów dotyczące najważniejszych historii CFB. Wyślij go na swoją skrzynkę odbiorczą.


Dostawa z rzeki Czerwonej. Stan Ohio zainteresował Maryland, ale pytania pozostają otwarte. Sprawdzaj przez cały dzień aktualizacje od naszych pisarzy z całego kraju na temat największych artykułów 6. tygodnia. Oto pełny harmonogram 25 najlepszych drużyn (cały czas wschodni):

Mecz nr 1 Georgia kontra Kentucky nr 20, godzina 19:00, w ESPN
Nr 2 Michigan w Minnesocie, 19:30, NBC
Nr 12 Oklahoma 34, nr 3 Teksas 30
Nr 4 Ohio State 37, Maryland 17
Nr 5 Stan Floryda 39, Virginia Tech 17
Nr 10 Notre Dame pod adresem 25 Louisville, 19:30, ABC
Nr 11 Alabama 26, Texas A&M 20
UCLA 25, nr 13, stan Waszyngton 17
Nr 14 Karolina Północna 40, Syracuse 7
Nr 16 Ole Miss kontra Arkansas, 19:30, SEC Network
Nr 17 Miami kontra Georgia Tech, 20:00, ACC Network
Nr 23 LSU 49, nr 21 Missouri 39
Nr 24 Fresno State w Wyoming, 20:00, Fox

Och, Jimbo

Do przerwy drużyna Texas A&M objęła prowadzenie 17-10 nad Alabamą z numerem 11, a Grim Reaper wbił swoją narracyjną maczetę w Nicka Sabana i Crimson Tide na rok 2023. Mecz na Kyle Field był pełen niepokojów, a Jimbo Fisher uciszał gorące miejsca i rozmowy o przejęciach Przez kolejny tydzień A&M przejmuje pierwsze miejsce w zachodniej części SEC. Zamiast tego Aggies zaczęli szukać Pistons, którzy mogliby nadepnąć na mecz, rujnując doskonałą okazję do eskalacji sezonu Alabamy. Zablokowany gol z gry i pewność posiadania piłki jeden po drugim pomogły pokonać nękaną faulami drużynę Bamy, która przegrała walkę o stratę, przyjęła 99 rzutów karnych i została sześciokrotnie zwolniona.

Fisher wniósł swój wkład w tę sprawę. Na terytorium Alabamy nałożono karę na czwartego i jednego, przy remisie 17. (Kara została przyznana za fumble, a Alabama zdobył przyłożenie w następnej jeździe). Następnie w końcówce meczu doszło do przyprawiającego o mdłości zarządzania zegarem. . , w tym wykorzystał przerwę na żądanie na nieco ponad dwie minuty przed końcem, aby zdobyć bramkę z gry z linii 2 jardów, będąc przy dziewiątej przewadze, po tym, jak cenne sekundy upłynęły podczas późnego wjazdu do czerwonej strefy. Trudno powiedzieć, że drużyna Texas A&M powinna była wygrać tę grę, ale dzieje się tak dlatego, że zrobili wszystko, co w ich mocy, aby mieć pewność, że na to nie zasłużyli.

READ  Chiefs potrzebują dogrywki, aby pokonać Teksas na drodze do siódmego z rzędu tytułu mistrzowskiego

Rezultatem jest kolejna słabsza drużyna Aggies z bilansem 4-2 i główny trener w Fisher, który nie może uniknąć bycia główną postacią w tym wszystkim. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma wstydu stracić sześć punktów na rzecz Sabana, nawet u siebie. Jednak drużyna Texas A&M odniosła pewne korzyści w sobotę przeciwko najbardziej podatnej na błędy drużynie z Alabamy od jakiegoś czasu, upewniając się, że te aż nazbyt znajome wątpliwości i rozczarowania w College Station nie pójdą na marne. — Justina Williamsa

Dillon Gabriel musiał poczekać rok, a Brent Venables wprowadził w swojej drużynie piłkarskiej wiele zmian.

Oklahoma z pewnością uważa, że ​​teraz warto. Gabriel przez cały dzień spisał się znakomicie na nogach, a jego ostatni przejazd – 75 jardów w czasie 1:02 – był mistrzowski. Tego dnia pokonał odpornego Quinna Ewersa i odniósł ogromne zwycięstwo. Teksańczycy z pewnością będą myśleć o tym, jak poradzą sobie z ostatnim posiadaniem piłki, szczególnie przy trzeciej próbie, pozostawiając mnóstwo czasu na gorącą QB.

Ewers miał kiepski start, co jest godne uwagi, ponieważ pokazał kilka złych nawyków, które wykazywał w przeszłości. Jest jednak młody, a to był mecz z Red River – zrobiło się gorąco. Jego pierwsze dwa przechwyty były wynikiem szybkiej akcji – rzucenia piłki bez pełnego zamachu lub bez prawidłowego ustawienia stóp. Jednak gdy już się uspokoił, pokazał więcej z tego, co widzieliśmy w tym sezonie.

To była walka wzlotów i upadków dla Ewersa. To nie był jego najlepszy mecz. Jednak QB, którzy pozostają w walce do końca, to ci, którzy pozostają najdłużej. Nie więdnął ani nie rozpadał się, zamiast tego Ewers uspokoił się i w razie potrzeby zaczął grać. Teksańczycy i ich rozgrywający pojawiali się, gdy było to ważne.

Jednakże obrona Oklahomy znacznie się poprawiła i jest bardziej zgodna z oczekiwaniami Venablesa. Kilka razy na początku trzymał Ewersa w niepewności i dezorientacji – coś, co nigdy nie miało miejsca w zeszłym sezonie. Doszło kilka nowych zawodników – od Peytona Bowena po nową linię obrony, która sprawia, że ​​Teksańczycy są bardziej uczciwi w ataku. Horns mieli w tym meczu problemy z kontuzjami w linii ataku, ale żeby było jasne, Oklahoma wniosła więcej walki.

READ  Świątek pokonuje Osakę, aby ukończyć Sunshine Double z tytułem Miami

Powrót ofensywnej linii Oklahomy. Tam nadal obserwuje się rozwój, ponieważ streaming szybko wskazał pewne dopuszczalne presje. Jednak OU miał piłkę i ruszył w dół boiska, grając po ziemi, aby otworzyć drugą połowę i przejąć kontrolę. Gabriel był niesamowity w grze nogami i najczęściej utrzymywał atak zgodnie z harmonogramem.

Krótko mówiąc, pozycja na linii bramkowej była poprawą tej obrony: wypchana środkiem i szeroko zakrojona. Najlepsza obrona Venablesa w Clemson (a raz w Normanie) składała się z energicznych obrońców, którzy nie bali się zbiegać w dół i uderzać. To samo dzieje się ponownie w Oklahomie i po trudnym początku przyszłość rysuje się dla Sooners w jasnych barwach. -Nick Baumgardner

Głębiej

Vannini: Oklahoma powróciła – a Sooners mogą nigdy nie zniknąć

Szukaj UNC w pełnej mocy

Czy już czas zacząć mówić o Karolinie Północnej jako o legalnym pretendencie do play-offów? Zaczyna się tak czuć po tym, jak Tar Heels zburzyli w sobotę Syracuse 40-7. Rozgrywający Drake May przypomniał wszystkim, dlaczego jest nadzieją na Heismana i największą perspektywą w NFL na swojej niewybranej pozycji, Calebie Williamsie, rzucając na odległość 442 jardów i trzy przyłożenia, najwięcej w drużynie. Do liczb tych przyczynił się powrót skrzydłowego Teza Walkera, któremu w środku tygodnia NCAA radykalnie przywróciło uprawnienia do gry, po tym jak przechwycił sześć piłek na odległość 43 jardów i otworzył przewagę dla pozostałych zawodników UNC.

Tar Heels odnieśli pierwsze cztery zwycięstwa ze stosunkowo niewielkim dramatem, pomimo stresującej ucieczki w dogrywce z Appalachami State w podwójnej dogrywce. Wyglądało na to, że Tar Heels jeździli na łyżwach, i może rzeczywiście tak było, ale ich historia była także historią całego ACC. Stan Floryda miał kilka bliskich rozmów. Duke w najbliższej przyszłości będzie pozbawiony rozgrywającego Rileya Leonarda. W sezonie, w którym wszyscy wydają się śmiertelni, ACC i nie tylko, Karolina Północna z odmłodzonymi Maye i Walkerem może mieć dość. Zbliża się kilka testów, począwszy od Miami w przyszły weekend i Duke w przyszłym miesiącu, ale obecny faworyt konferencji, stan Florida, nie figuruje w harmonogramie sezonu zasadniczego. Jeśli ta dwójka dojdzie do spotkania, istnieje duża szansa na awans do play-offu. — Williamsa

Czy play-off Ohio State jest dobry?

Przewaga stanu Ohio 37-17 nad Maryland wyglądała znacznie lepiej na podstawie wyniku pudełkowego, niż wydawało się to podczas oglądania. Buckeyes pokonali Maryland dzięki wyjątkowemu talentowi, któremu Terrapins nie mogli dorównać, ale grali w sposób, który nigdy nie definiował strategicznej tożsamości ani fizycznej dominacji w ataku. Bez TreVeyona Hendersona w mundurze obrońcy stanu Ohio łącznie zdobyli zaledwie 84 jardy na 26 prowadzących i nie była to wyłącznie wina noszących. Ta linia ofensywna straciła swój talent na rzecz NFL, a zmęczenie objawia się w jej walce o przesunięcie ciał do przodu lub przedostanie się na drugi poziom obrony, aby odeprzeć uciekających obrońców. Marvin Harrison Jr. musiał wybaczyć to przewinienie, tworząc ponad połowę produkcji Ohio State w grze podań, uzyskując 163 jardy i wynik.

READ  Rekruci do piłki nożnej z Miami: czterogwiazdkowy Edge Jaden Wayne angażuje się i pomaga wskoczyć Canes do pierwszej dziesiątki światowych rankingów

Prawdziwym pozytywnym akcentem tego programu była gra w defensywie, szczególnie w obronie. Zabezpieczenia Josh Proctor i Lathan Ransom przechwycili piłkę, a wszechstronna relacja z linii defensywnej drużyny Ohio miała wpływ na wynik drużyny przez cały mecz. Gwiazdorski defensywny liniowy JT Tuimoloau miał worek i TFL, po czym okazał się nie do zablokowania. Ta obrona jest wystarczająco dobra, aby konkurować, ale nadal nie ma pewności, czy stan Ohio jest wystarczająco dobry na play-offy. — Moja religia jest moja

(Zdjęcie: Tim Warner/Getty Images)