14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Znalezienie czasu na wieloosobowe gry wideo ze znajomymi jest ważne

Znalezienie czasu na wieloosobowe gry wideo ze znajomymi jest ważne

Obecnie każdy, kto rozmawia ze mną o grach wideo, słyszy w moim słowniku kluczowe zdanie. „Och, podczas Gamer Night widziałem, jak mój przyjaciel gra w tę grę”. „Muszę to zainstalować przed Nocą Graczy!” „W końcu skończyłem to wczoraj wieczorem podczas Gamer Night”. Od 2020 roku mój czwartkowy wieczór to Noc Graczy i to wszystko zmieniło dla mnie.

Nie chodzi tu tylko o przechwalanie się, że mam przyjaciół, chociaż jestem bardzo wdzięczna, że ​​ich mam. Jeśli, tak jak ja, byłeś jedynakiem, prawdopodobnie potrafisz zrozumieć, jak bardzo jestem zaskoczony posiadaniem stałych przyjaźni, nie mówiąc już o wieloletnim zobowiązaniu do spotykania się (wirtualnie) z tą samą grupą ludzi co tydzień. Może myślisz, Nie mam znajomych, którzy chcieliby to zrobić. A może myślisz, Wszyscy jesteśmy na to zbyt zajęci.

Też o tym wszystkim myślałem, i to całkiem niedawno. Zanim zakorzeniło się to w moim życiu jako stałe, cotygodniowe zobowiązanie (choć każdemu z nas mogłoby to zabraknąć, bo było nas czworo, a Gamer Night jest równie zabawne w trójkę czy we dwoje), cała idea Gamer Night wydawała się niepotrzebne, a być może nawet niemożliwe, jeśli chodzi o harmonogram. Przed Gamer Night miałem bardziej swobodny styl grania. Od czasu do czasu pojawiała się fajna gra wieloosobowa, którą chciałem wypróbować, i czasami udawało mi się przekonać kilku znajomych, aby zagrali w nią ze mną. Zawsze wiązałoby się to z irytującymi sztuczkami w harmonogramie i nigdy nie zdarzałoby się tak często, jak ktokolwiek z nas by tego chciał. To był świetny sposób na życie. Ale nie miałem pojęcia, jak bardzo lepsza może możesz być.

Gamer Night w moim życiu narodził się z inicjatywy grupy graczy organizującej grę wieloosobową. Zaczęło się jesienią 2019 roku, kiedy z dwoma przyjaciółmi nawiązaliśmy wspaniały związek Przeznaczenie 2, która zawiera mnóstwo kooperacyjnych zajęć dla trzech graczy. To skłoniło nas do eksperymentowania z niektórymi rajdami, które są intensywnymi działaniami w trybie współpracy dla wielu graczy Przeznaczenie 2 Co wymaga sześciu osób, a co za tym idzie dużej koordynacji harmonogramu. Ostatecznie było to dla nas wszystkich zbyt dużym wyzwaniem, aby to utrzymać, ale w trakcie tego procesu organizowaliśmy cotygodniowe wieczory dla naszej czwórki, która była bardzo zainteresowana ideą ciągłego spotykania się na głos zadzwoń i graj razem w gry Discord. Zdecydowaliśmy się nazwać to „Nocą Graczy”, ponieważ było zabawnie. Utknęło.

READ  Teraz WhatsApp ma natywną aplikację w systemie Windows, która działa niezależnie

Nie trwało długo, zanim Gamer Night przekształcił się w doskonalszą formułę. Nie jest to już cotygodniowe wydarzenie związane z grami wieloosobowymi – w każdym razie niekoniecznie. To wciąż wieczór gier z przyjaciółmi, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​wszyscy gramy w tę samą grę. Być może gramy w cztery zupełnie różne gry. Może we dwójkę gramy w jakąś grę Monitorowanie 2 Dopasujcie się do siebie, podczas gdy inna osoba ogląda mecz, a czwarta gra Pierścień Al-Din. Być może nasza trójka ogląda grę w czwartej osobie Złe duchyLub udziel porady w razie potrzeby lub po prostu daj upust naszemu życiu. Być może wszyscy w ogóle nigdy nie zagramy w żadną grę, a zamiast tego obejrzymy transmisję na żywo z gry na Twitchu i porozmawiamy o niej. Wszystkie te działania to Noc Graczy.

Być może najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Noc Graczy trwa tylko dwie godziny, przynajmniej dla mnie. Przychodzę o 19:30 i wychodzę o 21:30 (niestety zauważyłem, że jeśli gram w grę wideo zbyt późno w nocy, nie mogę spać – stąd wcześniejsze wymeldowanie ze względu na higienę snu). ) Czasami moi przyjaciele zaczynają wcześniej lub kończą później i jak już mówiłem, czasami żadne z nas nie może tam być. Ale prawie zawsze tak się dzieje, ponieważ wyniki są satysfakcjonujące. Pierwotnym celem było znalezienie czasu na wspólną grę, szczególnie w trybie wieloosobowym, bez kłopotów z planowaniem — ale ostatecznie okazało się, że związało to naszą czwórkę jeszcze bardziej niż na początku, co robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że wszyscy już jesteśmy lubili się Niektórzy bardzo mało.

Dlatego zostawiam Cię z następującymi wskazówkami: Zaplanuj cotygodniową Noc Graczy. Trwa dwie godziny – zaczyna się, gdy skończysz obiad, a kończy, zanim będziesz musiał przygotować się do snu. Znajdujesz czas na granie w gry wideo, co jest fajne, ale robisz to naprawdę Znajdź czas na bycie ze znajomymi, co jest jeszcze lepsze. nie będziesz żałować.

READ  Pokémon With Guns chce, żebyś wiedział, że to nie oszustwo