14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlatego usunięte zdjęcia z iPhone’a wracają na niektóre urządzenia z systemem iOS

Dlatego usunięte zdjęcia z iPhone’a wracają na niektóre urządzenia z systemem iOS

Dzięki Apple i zewnętrznym badaczom w końcu lepiej rozumiemy, dlaczego urządzenia z systemem iOS 17.5 zaczynają ponownie wyświetlać dawno usunięte zdjęcia. Choć na początku tygodnia Apple wypuściło aktualizację iOS 17.5.1 dla iPhone’a, aby rozwiązać problem, przypisując go „uszkodzeniu bazy danych”, firma nie ujawnia, co konkretnie spowodowało usunięcie starych plików — w tym usuniętych nagich zdjęć, w niektóre raporty – zaczynają pojawiać się na komputerach, które nigdy tego nie obsługiwały.

Szczegóły na ten temat 9 do 5MacApple twierdzi, że jest to spowodowane wprowadzeniem uszkodzonej bazy danych do systemu plików urządzenia, co wpływa na pliki na samych urządzeniach, a nie na te zsynchronizowane z iCloud. Pliki te mogły zostać przeniesione ze starszych urządzeń podczas przywracania ich z kopii zapasowej lub podczas przesyłania z urządzenia na urządzenie.

Apple twierdzi, że nie może uzyskać dostępu do plików zdjęć ani filmów na telefonach użytkowników i że problem dotyczy tylko niewielkiej liczby osób

Jeden z użytkowników Reddita zgłosił już wcześniej swoje roszczenia w złożonym zgłoszeniu Post został teraz usunięty Ten błąd w iOS 17.5 powodował ponowne pojawienie się zdjęć na iPadzie, który został wyczyszczony i sprzedany znajomemu. Apple twierdzi jednak, że nie jest to możliwe 9 do 5Mac Po całkowitym wyczyszczeniu urządzenia wszystkie pliki i zawartość są trwale usuwane. Zasadniczo Apple twierdzi, że ten użytkownik albo nie przestrzegał Prawidłowa procedura resetowania urządzenia Lub po prostu kłam dla wpływów Reddita. Firma stwierdziła, że ​​problem z bazą danych dotyczy jedynie niewielkiej liczby osób i że Apple nie może uzyskać dostępu do plików zdjęć ani filmów na telefonach użytkowników.

Badacze ds. bezpieczeństwa w firmie Synactiv również rozszerzyli zakres problemu, dokonując inżynierii wstecznej aktualizacji iOS 17.5.1 użytej do jego rozwiązania. Szczegółowe wyjaśnienie znajdziesz na stronie Ich pełny raport znajduje się tutajKrótko mówiąc, w iOS 17.5 dodano procedurę migracji odpowiedzialną za czyszczenie i ponowne importowanie obrazów z systemu plików. Ta procedura została usunięta przez najnowszą aktualizację Apple, ponieważ powodowała ponowne indeksowanie starych plików w lokalnym systemie plików i umieszczanie ich z powrotem w galeriach zdjęć.

READ  Spotify chce mieć dostęp do audiobooków, ale mówi, że Apple jest w drodze

„Na podstawie tego kodu możemy stwierdzić, że wykryte obrazy nadal były obecne w systemach plików i że zostały właśnie znalezione przez procedurę migracji dodaną w iOS 17.5” – powiedział Synacktiv. „Na podstawie samej tej analizy nie można stwierdzić, w jaki sposób obrazy pozostały w systemie plików”. Artykuł Synacktiv następnie kieruje czytelników do Ten komentarz na Reddicie Dla rozsądnego wyjaśnienia obejmuje to możliwość zapisywania zdjęć przez użytkowników zarówno w aplikacji Pliki, jak i aplikacji Zdjęcia i usuwania tylko tej drugiej.