13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Capcom potwierdza, że ​​fani, którzy czekali na zagranie w Mai Shiranui, zrobią to od dawna w Street Fighter 6

Capcom potwierdza, że ​​fani, którzy czekali na zagranie w Mai Shiranui, zrobią to od dawna w Street Fighter 6Jeśli jest jakakolwiek nadzieja na grudniową premierę
Po ponad 35 latach Street Fighter robi coś, czego seria nigdy wcześniej nie robiła, wprowadzając do nowej gry nie jedną, ale dwie postacie gościnne.

Pomiędzy Terrym Bogardem z SNK a Mai Shiranui tylko ta pierwsza wydaje się być na dość bliskim horyzoncie drugiego sezonu Street Fighter 6.

Firma Capcom opublikowała dziś wieczorem nowy post w mediach społecznościowych, potwierdzając, że w Mai, Alluring Kunoichi, będzie można grać w SF6 dopiero na początku 2025 roku.


Wcześniej twórcy twierdzili, że premiera Shiranui ninja planowana jest na zimę 2025 roku, ale wciąż jest nadzieja, że ​​pojawi się ona raczej wcześniej niż później.


Dzieje się tak dlatego, że „Zima 2025” faktycznie zaczyna się w grudniu 2024 r., choć wygląda na to, że May nie przyjedzie na Boże Narodzenie ani na Nowy Rok, pozostawiając Terry’ego sam na sam z wojownikami świata.


Ponieważ harmonogram wydawania zawartości Sezonu 2 rozpoczyna się wcześniej niż Roku 1, nadal możemy przynajmniej spojrzeć na to, że czas oczekiwania na Mai i Elenę jest nieco krótszy niż czas oczekiwania na Eda i Akumę.


Premiera M. Bison odbędzie się 26 czerwca, podczas gdy Rosetta pojawi się dopiero pod koniec lipca ubiegłego roku, dlatego Capcom prowadzi podobny kalendarz DLC, dzięki czemu możemy określić wstępne godziny, w których będziemy mogli zobaczyć resztę Sezon 2.

READ  Recenzja Intel Core i3-12100 i i5-12400: Szybki, niedrogi, trudny do krytyki


Przesunięcie premiery o miesiąc w górę w stosunku do AKI mogłoby spowodować przesunięcie premiery Terry’ego na okolice sierpnia, Mai w styczniu, a Eleny na okolice kwietnia, chociaż na tym etapie jest to czysto spekulacyjne, biorąc pod uwagę ubiegłoroczny harmonogram.


To oczekiwanie między AKI i Edem było szczególnie długie również w zeszłym roku, około pięciu miesięcy między postaciami, więc być może zatrzymają Terry’ego około września lub października, aby tym razem zachować bardziej zrównoważone rozmieszczenie treści.


Ciekawie będzie również zobaczyć, jak premiera Mai pokrywa się z Fatal Fury: City of the Wolves, biorąc pod uwagę, że premiera gry zaplanowana jest na „początek 2025 r.”, a wzajemna promocja między studiami będzie kontynuowana.


Twórcy Street Fighter 6 dużo mówili o włączeniu Terry’ego i Mai jako pierwszych gościnnych postaci w serii, na przykład o tym, jak są blisko wprowadzenia słynnych ruchów Fatal Fury do Street Fighter i Drive System.


Odpowiedzieli także na pytania dotyczące tego, co to oznacza dla potencjalnego odrodzenia Capcom vs. SNK i dlaczego w pierwszej kolejności wybrano tę parę.


Ponieważ M. Bison pojawi się wkrótce, Terry Bogard prawdopodobnie otrzyma co najmniej jeszcze jeden zwiastun przedstawiający jego faktyczne pojawienie się w grze SF6 w przyszłym miesiącu na targach Evo 2024, które odbędą się w dniach 19–21 lipca.