1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zapożyczony z telefonów, One UI Watch 5 umożliwia tworzenie folderów aplikacji

Zapożyczony z telefonów, One UI Watch 5 umożliwia tworzenie folderów aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 6 września 2023 o 14:26 UTC+02:00

Aktualizacja One UI Watch 5 firmy Samsung rozszerza swój zasięg na starsze zegarki Galaxy z Wear OS. Proces ten jest stopniowy, ale aktualizacja została już wdrożona na Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 na kilku kluczowych rynkach, w tym w Korei Południowej, USA i Europie. Aktualizacja zadebiutowała oczywiście wraz z najnowszą serią Galaxy Watch 6, którą można dostać od Samsunga za 399 dolarów za podstawowy model.

One UI Watch 5 ma długą listę zmian i uzupełnień. Na pozór wygląda bardzo podobnie do One UI Watch 4.5, ale jeśli zagłębisz się nieco głębiej, znajdziesz takie rzeczy, jak pionowo zorientowana przeglądarka dla tarcz i ramek zegarka, nowe i zaktualizowane ramki, ulepszone śledzenie snu i stanu zdrowia oraz więcej.

Co ciekawe, One UI Watch 5 także zapożycza jedną funkcję ze smartfonów. Mianowicie, system umożliwia teraz porządkowanie aplikacji w folderach. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Historia ma ciąg dalszy po nagraniu wideo

Przegląd folderów aplikacji w One UI Watch 5

Doświadczenia użytkownika w przypadku smartwatchy Samsung i telefonów Galaxy są bardzo zróżnicowane, ale w podstawowej konstrukcji występują pewne różnice. Płytki na smartwatchach można porównać do widżetów na telefonach. Co więcej, oba systemy oferują szybkie przełączanie, przewijaną w pionie aplikację Ustawienia i szufladę aplikacji.

Wraz z wypuszczeniem One UI Watch 5, Samsung zapożyczył kolejną koncepcję z One UI dla telefonów. W szczególności użytkownicy smartwatchów mogą teraz organizować aplikacje w szufladzie aplikacji za pomocą folderów. Samsung nie wymyślił koła na nowo, a system zarządzania folderami jest w zasadzie taki sam.

Foldery można tworzyć w One UI Watch 5, przeciągając i upuszczając jeden skrót do aplikacji na drugi. Można zmieniać nazwy folderów i dostępnych jest sześć opcji kolorów tła. Mają także wygodny przycisk „+”, który pozwala użytkownikom łatwo dodawać więcej skrótów do aplikacji.

READ  Denuvo V18, użyte w Resident Evil 4 Remake, zostało złamane

Im więcej aplikacji masz na swoim smartwatchu Samsung, tym bardziej użyteczna stanie się nowa funkcja folderów dodana do One UI Watch 5. W szufladzie aplikacji w zegarkach Galaxy zawsze czegoś brakuje, a rozwiązaniem mogą być foldery. To dodatek do życia, który pomaga porządkować aplikacje i szybko uzyskiwać do nich dostęp. A łatwość dostępu jest dokładnie tym, czego oczekujesz, korzystając ze smartwatcha. Koniecznie wypróbuj, gdy tylko będziesz mieć okazję.