25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wydarzenie Apple w przyszłym tygodniu prawdopodobnie skupi się na grach z najwyższej półki na komputerach Mac

Wydarzenie Apple w przyszłym tygodniu prawdopodobnie skupi się na grach z najwyższej półki na komputerach Mac

Firma Apple ogłosiła wczoraj, że w poniedziałek, 30 października, o godzinie 17:00 czasu pacyficznego zorganizuje wydarzenie online, a istnieje kilka powodów, aby sądzić, że granie na komputerze Mac będzie jednym z głównych tematów wydarzenia.


Poniżej podsumowaliśmy najnowsze wysiłki Apple w zakresie gier na komputerze Mac i inne dowody związane z wydarzeniem, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni

Układy krzemowe Apple często mają podobną architekturę. Podobnie jak układ A17 Pro w iPhonie 15 Pro, nadchodząca seria chipów Apple M3 dla komputerów Mac będzie prawdopodobnie obsługiwać sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni, co znacznie poprawi renderowanie grafiki w porównaniu do śledzenia promieni programowego. Oczekuje się, że chipsety serii M3 będą również produkowane w procesie 3 nm firmy TSMC, co zapewni większą wydajność i lepszą efektywność energetyczną w porównaniu z chipsetami serii M2. Zmiany te otwierają drogę do wydawania większej liczby gier AAA na komputery Mac.

Apple sugeruje więcej gier AAA na Macu

W niedawnym wywiadzie dla publikacji poświęconych grom Apple zasugerował wypuszczenie większej liczby gier AAA na komputery Mac IGN. Na pytanie, czy nowe gry, które Apple zapowiedział dla iPhone’a 15 Pro w zeszłym miesiącu, będą ostatecznie kompatybilne z komputerami Mac Apple, wiceprezes Apple Tim Millet powiedział: „Programiści będą z nami w tym celu współpracować”. Te gry obejmują remake Resident Evil 4, wersję reżyserską Death Stranding i Assassin’s Creed Mirage.

Wskazówki Capcomu i Sony

Japoński twórca gier, firma Capcom, ogłosiła niedawno, że gra Resident Evil Village będzie dostępna na modelach iPhone’a 15 Pro i iPada z chipem M1, a później począwszy od 30 października, tego samego dnia, co przyszłotygodniowe wydarzenie Apple.

Data premiery zbiegająca się z wydarzeniem jest prawdopodobnie tylko zbiegiem okoliczności, ale może wskazywać, że Apple, Capcom i prawdopodobnie inni twórcy gier będą napływać dodatkowe wieści dotyczące gier na komputery Mac. Jedno ze źródeł poinformowało nas, że Apple zorganizuje swoje wydarzenie online o nietypowej godzinie 17:00 czasu pacyficznego, ponieważ w Japonii wypada ono w godzinach pracy, i stwierdziło, że wydarzenie to będzie obejmować ważne spotkanie z japońskim twórcą gier, ale mamy nie potwierdziły niezależnie dokładności tych informacji.

READ  OpenAI sugeruje, że zniszczy startupy, które wykorzystują jego technologię do tworzenia produktów

Chociaż App Store podaje, że remake Resident Evil 4 ma zostać wydany na komputerach Mac z chipem M1, a później 31 grudnia, data ta jest symbolem zastępczym i możliwe, że premiera zostanie opóźniona po wydarzeniu Apple. Gra została już wydana na komputery PC z systemem Windows, PS4/PS5 i Xbox Series

Jeśli chodzi o Sony, planuje ono uruchomienie przesyłania strumieniowego gier na PS5 w chmurze w Ameryce Północnej 30 października. Czy istnieje powiązanie z Apple?

Rodzaj gry

macOS Sonoma oferuje nowy tryb gry, który tymczasowo ustala priorytet wydajności procesora i karty graficznej podczas grania. Tryb gry zmniejsza również opóźnienia dźwięku w przypadku słuchawek AirPods i zmniejsza opóźnienia sygnału wejściowego w przypadku popularnych kontrolerów gier innych firm, podwajając częstotliwość próbkowania Bluetooth.

Zestaw do przenoszenia gry

W czerwcu na konferencji WWDC 2023 firma Apple udostępniła nowy zestaw narzędzi, który ułatwia twórcom gier przenoszenie gier z systemu Windows na komputery Mac. Zestaw narzędzi zapewnia środowisko emulacyjne, które umożliwia programistom uruchomienie istniejącej, niezmodyfikowanej gry dla systemu Windows na komputerze Mac i szybką ocenę, jak dobrze gra działa w systemie macOS przed napisaniem jakiegokolwiek kodu.