27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wojsko Tajwanu ogłasza porozumienie o współpracy z Gwardią Narodową USA

Wojsko Tajwanu ogłasza porozumienie o współpracy z Gwardią Narodową USA

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

The Plany Gwardii Narodowej USA Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen ogłosił we wtorek program „współpracy” z tajwańskim wojskiem.

Tsai nie podał szczegółów na temat nadchodzącej współpracy, ale wcześniejsze raporty sugerowały, że tajwańskie wojsko może być powiązane z Hawajską Gwardią Narodową. Ogłoszenie Tsai pojawiło się podczas spotkania w Taipei z senatorem Tammy Duckworth, D-Il.

„Departament Obrony USA aktywnie planuje obecnie współpracę między Gwardią Narodową USA a Siłami Obronnymi Tajwanu” – powiedział Tsai. „Oczekujemy bliższej i głębszej współpracy między Tajwanem a Stanami Zjednoczonymi w kwestiach bezpieczeństwa regionalnego” – dodał.

Reklama ma postać Chiny intensyfikują agresję militarną W pobliżu terytorium Tajwanu. Chiny kontynentalne od dawna uważały Tajwan za swoje własne terytorium i groziły, że odbiorą go siłą.

Tajwańskie samoloty chwieją się, gdy chińskie siły powietrzne wkraczają w strefę obrony

Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen (po prawej) słucha podczas inspekcji szkolenia rezerwistów w bazie wojskowej w Taoyuan 12 marca 2022 r.
(Sam Yeh / AFP przez Getty Images)

„Politycy amerykańscy powinni poważnie przestrzegać zasady jednych Chin i trzech wspólnych komunikatów chińsko-amerykańskich, natychmiast zaprzestać wszelkich oficjalnych interakcji z Tajwanem i unikać wysyłania fałszywych sygnałów do sił separatystycznych „niepodległości Tajwanu”” – powiedział chiński minister spraw zagranicznych. . rzeczy Powiedział w odpowiedzi Aby odwiedzić Duckworth.

Stany Zjednoczone utrzymują złożone stosunki z Tajwanem, będąc jego największym międzynarodowym zwolennikiem i dostawcą broni, nie mając formalnych stosunków dyplomatycznych. Stany Zjednoczone nadal przestrzegają ustawy o stosunkach z Tajwanem, która uznaje, ale nie popiera roszczenia Chin do wyspy.

Biden powiedział, że armia amerykańska będzie bronić Tajwanu, jeśli nadejdzie.

Prezydent Biden dodatkowo komplikował stosunki, wielokrotnie deklarując, że wojsko USA będzie interweniować, jeśli Chiny zaatakują wyspę. Stany Zjednoczone nie podjęły takiego zobowiązania, a personel Białego Domu musiałem wrócić Takie wypowiedzi Bidena trzy razy do tej pory za jego kadencji.

READ  Wiadomości z Ukrainy i Rosji: Zełenski mówi, że Ukraina jest „gotowa” do dyskusji o neutralności

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Bezpośrednia współpraca między siłami zbrojnymi USA i Tajwanu będzie tylko najnowszym wielkim przejawem jedności między dwoma rządami. Sześciu członków Kongresu USA Podróż na wyspę W kwietniu wyspę odwiedza największa i najbardziej dochodowa delegacja USA.