28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najnowsze wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie

Najnowsze wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie

Rosja uderza w UE z powodu częściowego embarga na ropę, twierdzi, że znajdzie innych importerów

Częściowy zakaz nałożony przez Unię Europejską obejmuje rosyjską ropę sprowadzaną do bloku drogą morską, z wyjątkiem importu dostarczanego rurociągiem po sprzeciwie Węgier.

Attila Kispendek | Afp | Obrazy Getty

Rosja zasugerowała, że ​​po decyzji Unii Europejskiej o częściowym zakazie znajdzie innych importerów swojej ropy.

„Jak powiedziała wczoraj, #Rosja znajdzie innych importerów” – powiedział za pośrednictwem Twittera rosyjski dyplomata Michaił Uljanow. Jego uwagi odnoszą się do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Dodał: „Warto zauważyć, że teraz zaprzecza swojemu wczorajszemu oświadczeniu. Bardzo szybka zmiana mentalności wskazuje, że #EU nie jest w dobrej formie”.

Unijna von der Leyen powiedziała, że ​​szósta runda środków gospodarczych bloku przeciwko Kremlowi skutecznie zmniejszy około 90% rosyjskiego importu ropy do końca roku. Dodała, że ​​Unia Europejska wkrótce powróci do kwestii pozostałych 10% ropy z rurociągu.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Sama Meredith

Siły rosyjskie twierdzą, że pod ich kontrolą znajduje się obecnie jedna trzecia obwodu Siewierodoniecka

Dym unosi się w mieście Siewierodonieck podczas ciężkich walk między siłami ukraińskimi i rosyjskimi 30 maja 2022 r.

Aris Messines | Afp | Obrazy Getty

Siły rosyjskie twierdziły, że zdobyły jedną trzecią miasta Siewierodonieck, kontynuując jednocześnie ofensywę w regionie Donbasu na Ukrainie.

Region Donbasu odnosi się do dwóch wschodnich regionów Ukrainy, Ługańska i Doniecka – głównego strategicznego, politycznego i gospodarczego celu Kremla.

„Możemy już powiedzieć, że jedna trzecia miasta jest już pod naszą kontrolą” – powiedział Leonid Bashnik, prezydent wspieranej przez Rosję Ługańskiej Republiki Ludowej. Powiedzieć Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS.

Pasnik przyznał, że siły rosyjskie nie były w stanie posunąć się tak szybko, jak oczekiwano, do głównego wschodniego miasta, a walki toczą się obecnie na obszarze miejskim.

READ  Dwie sprawy zostały wniesione przeciwko prezydentowi Wrestling Federation Brijowi Bhushanowi Charanowi Singhowi po zawiadomieniu Sądu Najwyższego

– Sama Meredith

Zełenski mówi, że podczas wojny zginęło 32 pracowników mediów

Dziennikarz wynurza się z krateru wulkanu spowodowanego rosyjskim atakiem rakietowym na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego zginęło 32 przedstawicieli mediów.

Alex Chan / SOPA Obrazy | Lekka rakieta | Obrazy Getty

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że 32 pracowników mediów zostało zabitych od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego.

Wśród nich jest francuski dziennikarz Frédéric Leclerc-Imhoff, francuski dziennikarz pracujący dla telewizji BFM, który cierpiał na Śmiertelny uraz szyi podczas jazdy opancerzonym pojazdem ewakuacyjnym Sky News poinformował, że został zbombardowany przez siły rosyjskie.

„Nieco ponad miesiąc temu udzieliłem wywiadu temu kanałowi telewizyjnemu” – powiedział Zełenski w swoim wieczornym przemówieniu. „To był mój pierwszy wywiad z francuskimi mediami podczas wojny na pełną skalę”.

„Moje najszczersze kondolencje dla kolegów i rodziny Fryderyka” – powiedział Zełenski.

– Chelsea Ong

Ceny ropy rosną po tym, jak Unia Europejska zgodziła się zakazać około 90% rosyjskiej ropy

Ceny ropy naftowej wzrosły w późniejszych godzinach azjatyckich Przywódcy Unii Europejskiej zgodzili się zakazać około 90% rosyjskiej ropy do końca 2022 roku.

Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej, mówi, że ruch ten natychmiast wpłynie na 75% rosyjskiego importu ropy.

Zakaz jest częścią szóstego pakietu sankcji UE wobec Rosji od czasu jej inwazji na Ukrainę.

Wyjaśnił, że „Rada Europejska zgadza się, że szósty pakiet sankcji wobec Rosji obejmie ropę naftową, a także produkty naftowe, które są dostarczane z Rosji do państw członkowskich, z tymczasowym wyjątkiem dla ropy transportowanej rurociągiem”. Oświadczenie z 31 maja z Rada Europejska.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała na konferencji prasowej, że ten tymczasowy wyjątek obejmuje pozostałą rosyjską ropę, która nie została jeszcze zakazana.

READ  Argentyński prokurator żąda 12 lat więzienia dla wiceprezesa Kirchnera

– Weezin Tan

Rosyjski miliarder objęty sankcjami finalizuje sprzedaż swojej brytyjskiej drużyny piłkarskiej

Sprzedaż brytyjskiej drużyny piłkarskiej należącej od 19 lat do rosyjsko-izraelskiego miliardera powiązanego z Władimirem Putinem.

Prosta odmowa Buhle’a zaakceptowania wszelkich odchyleń okazała się kluczowa dla udanego przejęcia Chelsea przez miliardera z Connecticut.

Norfoto | Norfoto | Obrazy Getty

Powstało konsorcjum kierowane przez Todda Boehle, współwłaściciela Los Angeles Dodgers Kupiono drużynę piłkarską Chelsea Od Romana Abramowicza, miliardera, który został usankcjonowany przez rząd brytyjski za związki z Putinem po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w umowie o wartości 4,25 miliarda funtów (5,38 miliarda dolarów).

Roman Abramowicz, właściciel Chelsea, przygląda się z trybun podczas meczu Premier League pomiędzy Chelsea i Manchesterem City na Stamford Bridge 16 kwietnia 2016 r. w Londynie w Anglii.

Paul Gilham | Obrazy Getty

Abramowicz wystawił swój skład Chelsea na sprzedaż 2 marca, tydzień po inwazji i zaledwie kilka dni przed tym, jak brytyjski rząd dodał jego nazwisko do listy rosyjskich oligarchów objętych sankcjami. Między innymi sankcje uniemożliwiły Chelsea pozyskanie nowych graczy lub oferowanie nowych kontraktów.

Ponieważ własność zespołu jest teraz nowa, te ograniczenia zostaną zniesione.

– John Rosever

Przeczytaj poprzednią relację na żywo CNBC tutaj: