14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Większość zawodników hiszpańskiej drużyny, która zdobyła Puchar Świata, rezygnuje z udziału w nadchodzących meczach ze względu na konsekwencje niechcianego pocałunku

Większość zawodników hiszpańskiej drużyny, która zdobyła Puchar Świata, rezygnuje z udziału w nadchodzących meczach ze względu na konsekwencje niechcianego pocałunkuCNN

Zdecydowana większość hiszpańskiej drużyny, która zdobyła Puchar Świata, oświadczyła, że ​​odmówi powołania na dwa kolejne mecze Ligi Narodów Kobiet UEFA, ponieważ Hiszpania w dalszym ciągu nawołuje do „prawdziwych zmian strukturalnych” w piłce nożnej. Hiszpański futbolPo opadach ze strony byłego prezydenta piłki nożnej Luis RubialesNiechciany pocałunek La Roja Gwiazda Jennifer Hermoso.

Niemal miesiąc temu Hiszpanią wstrząsnął incydent pomiędzy byłym prezesem Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF) Rubialesem a Hermoso, który rzucił cień na historyczne zwycięstwo drużyny.

Hiszpania miała ogłosić skład na dwa kolejne mecze w piątek, ale teraz odłożyła decyzję po tym, jak 39 zawodników, w tym 21 z 23-osobowej kadry na mistrzostwa świata, podpisało wspólny list potępiający Hiszpańską Federację Piłki Nożnej.

„Na dzień dzisiejszy, jak poinformowaliśmy Hiszpańską Federację Piłki Nożnej, wprowadzone zmiany nie wystarczą, aby zawodniczki czuły się w bezpiecznym miejscu, gdzie kobiety są szanowane, wspierany jest kobiecy futbol i gdzie możemy dać z siebie wszystko. ” Wiadomość głosiła, co było opublikować Napisane przez dwukrotną zdobywczynię Złotej Piłki Kobiet Alexię Putellas na X, dawniej Twitterze.

„Chcielibyśmy zakończyć to oświadczenie stwierdzeniem, że zawodniczki reprezentacji Hiszpanii kobiet są zawodowymi zawodniczkami, a to, co napawa nas największą dumą, to noszenie koszulki drużyny narodowej i ciągłe utrzymywanie naszego kraju na najwyższym poziomie.

„Z tego powodu wierzymy, że to właściwy moment, aby walczyć i pokazać, że na takie postawy i praktyki nie ma miejsca w piłce nożnej ani w naszym społeczeństwie, że obecna struktura musi się zmienić, i robimy to, aby przyszłe pokolenia mogły mieć dostęp do bardziej równej piłki nożnej.” I na poziom, na który wszyscy zasługujemy.

W piśmie zawodniczki przedstawiły szereg zmian, które chciałyby wprowadzić w Hiszpańskiej Federacji, w tym restrukturyzację organizacji kobiecej piłki nożnej, Biura Prezydencji, Sekretarza Generalnego, Działów Komunikacji i Marketingu oraz Departamentu Integralności. .

READ  4 osoby w areszcie po tym, jak kierowca potrącił i przejechał przez tłum w pobliżu pola gwarantowanej stawki przed meczem Chicago White Sox – NBC Chicago

„Jak wspomniano wcześniej, szczegółowo opisujemy niezbędne zmiany, aby tego typu sytuacja nie powtórzyła się, mając na celu osiągnięcie całkowitej przejrzystości” – dodał w piśmie.

FIFPRO, globalna federacja graczy Opublikowano w X Na poparcie decyzji zawodników powiedział: „FIFPRO w pełni wspiera reprezentację Hiszpanii kobiet w jej wspólnym wezwaniu do zmian. #SeAcabó (To koniec)”.

Swój głos do zawodników dodał także dwukrotny mistrz NBA i legenda hiszpańskiej koszykówki Pau Gasol, opublikować„Masz całe moje wsparcie”.

Najnowsze doniesienia mają miejsce po tym, jak 25 sierpnia ponad 80 hiszpańskich piłkarzy – w tym wszyscy członkowie kadry Hiszpanii na Mistrzostwa Świata w 2023 r. – podpisali swoje nazwiska w liście wspierającym Hermoso, pierwotnie twierdząc, że nie wrócą do reprezentacji narodowej, „jeśli obecni liderzy będą kontynuować grę”. . . na swoich stanowiskach, jeśli w związku nie nastąpią „rzeczywiste zmiany strukturalne”.

W rezultacie tymczasowy prezydent Hiszpańskiej Federacji Pedro Rocha zaczął podejmować kroki w ramach „odnowy federacji”, zwalniając kontrowersyjnego trenera Jorge Villedę pomimo bezprecedensowego zwycięstwa Hiszpanii w Pucharze Świata i mianując jego zastępcę, Montse Tomé – pierwszą kobietę na stanowisku prezydenta. Rola. Następnie Rocha na spotkaniu z przewodniczącym Najwyższej Rady Sportu Victorem Francosem zobowiązał się do wprowadzenia dalszych „zmian strukturalnych” w Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej.

Ogłoszenie, że gracze opuszczą Tommy’ego, który będzie walczył o wystawienie konkurencyjnej drużyny przeciwko Szwecji i Szwajcarii w dniach 22–26 września.

Thomas Cox/AFP za pośrednictwem Getty Images

Rubiales w piątek opuści Sąd Krajowy w Madrycie.

Wydarzenie to nastąpiło po tym, jak Rubiales złożył zeznania przed hiszpańskim sądem krajowym w Madrycie w piątek rano, po tym jak sędzia wezwał go do pomocy w dochodzeniu sądowym w sprawie ewentualnych postawionych mu zarzutów napaści na tle seksualnym i stosowania przymusu.

Rubiales zrezygnował ze swojego stanowiska w niedzielę po tygodniach nacisków ze strony wszystkich warstw hiszpańskiego społeczeństwa, a obecnie otrzymał zakaz zbliżania się i zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 200 metrów od Hermoso.

READ  MLB: Sezon zostanie skrócony, jeśli nie dojdzie do porozumienia do końca poniedziałku

Niezadowolenie hiszpańskich piłkarzy sięga września ubiegłego roku, kiedy 15 członkiń pierwszej drużyny kobiet wysłało pocztą elektroniczną osobiście podpisane listy do Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, w których oświadczyło, że nie będą już grać w reprezentacji narodowej, jeśli nie zostaną wprowadzone radykalne zmiany. Zostało przeprowadzone wśród całej kadry trenerskiej. .

W identycznych pismach napisano, że „sytuacja” w hiszpańskiej drużynie narodowej – o czym Hiszpański Związek Piłki Nożnej „była świadoma” – wpływa na „stan emocjonalny” zawodników i ich zdrowie.

Spośród 15 zawodniczek, które podpisały listy, tylko trzech znalazło się w kadrze Hiszpanii na mistrzostwa świata: Mariona Caldente, Aitana Bonmati i Una Battle.

Pomimo trudności poza boiskiem, młoda hiszpańska drużyna miała magiczny występ w Pucharze Świata, aby przeciwstawić się przeciwnościom losu i zdobyć pamiętny tytuł w Australii i Nowej Zelandii.

Amanda Berobelli/Reuters

Pomimo młodego wieku i względnego braku doświadczenia hiszpańscy piłkarze spisali się znakomicie.

Sukcesom na boisku towarzyszyła jednak napięta atmosfera w drużynie i utrzymująca się od dawna wrogość między niektórymi z najlepszych zawodników w kraju, sztabem technicznym Veldy i Hiszpańską Federacją Piłki Nożnej.

Po zwycięstwach drużyny nad Holandią i Szwecją w ćwierćfinale i półfinale Pucharu Świata w mediach społecznościowych rozprzestrzeniły się filmy przedstawiające chłodne reakcje niektórych hiszpańskich zawodników zmienionych na Villedę i jego sztab, a także w okresie pomeczowym. imprezy.

Na jednym z klipów Felda próbował z kilkoma zawodnikami świętować zwycięstwo nad Holandią, jednak wydawało się, że został zignorowany.

Teraz, gdy Villeda i Rubiales opuścili swoje stanowiska, Hiszpański Związek Piłki Nożnej miał nadzieję rozpocząć nowy rozdział w kobiecym futbolu, ale piątkowe wiadomości pokazują, że nadal jest wiele do zrobienia.

Żądania graczy dotyczące zmian będą obejmować ewentualne zastąpienie Rochy, który został sprowadzony po odejściu Rubialesa.

Jednak Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej wspiera Rochę jako prezesa organizacji, ponieważ federacja szuka stabilizacji przed rozważeniem jakichkolwiek kompleksowych zmian żądanych przez zawodniczki reprezentacji kobiet.

READ  Tiger Woods wycofuje się z PGA Championship

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej poinformowała w piątek, że zostanie poproszony o „najpierw ustabilizowanie się, aby później awansować”.

„Konieczne jest zapewnienie przyszłości hiszpańskiej piłki nożnej poprzez stopniowe przemiany i przywrócenie godności i wiarygodności utraconej po wydarzeniach na mundialu” – stwierdziła federacja w swoim komunikacie prasowym.