22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wdowa po Aleksieju Nawalnym, Julia Nawalna, obiecuje kontynuować jego dzieło

Wdowa po Aleksieju Nawalnym, Julia Nawalna, obiecuje kontynuować jego dzieło

Wyjaśnienie wideo,

Zobacz: Wdowa po Nawalnym mówi: „Będę kontynuować dzieło Aleksieja”.

Wdowa po Aleksieju Nawalnym, Julia, w nagraniu wideo opublikowanym w poniedziałek obiecała kontynuować swoją pracę na rzecz walki o „wolną Rosję”.

Navalnaya, której głos czasami drżał ze smutku i złości, prosiła widzów, aby stanęli przy niej i „podzielili się złością i nienawiścią z tymi, którzy ośmielili się zabić naszą przyszłość”.

Oskarżyła także władze o ukrywanie ciała jej męża.

16 lutego Nawalny został uznany za zmarłego w więzieniu.

Władze więzienne w syberyjskiej kolonii karnej, w której był przetrzymywany, powiedziały, że po chodzeniu upadł i nigdy nie odzyskał przytomności.

Ciała Nawalnego nie zostały jeszcze wydane rodzinie, chociaż jego matka i prawnik udali się do odległej kolonii karnej, gdzie był przetrzymywany, gdy tylko pojawiła się wiadomość o jego śmierci.

Próby zlokalizowania ciała były wielokrotnie udaremniane przez więzienną kostnicę i władze lokalne.

W poniedziałek Kreml poinformował, że śledztwo w sprawie śmierci Nawalnego jest w toku i „nie ma jeszcze żadnych wyników”.

Rzeczniczka Nawalnego Kira Yarmysh powiedziała później, że śledczy powiedzieli matce Nawalnego, że nie będą przekazywać ciała przez dwa tygodnie, do czasu przeprowadzenia „analizy chemicznej”.

Nawalna powiedziała w swoim przesłaniu wideo, że według niej władze czekają, aż z ciała Nawalnego znikną ślady śmiercionośnego środka paralityczno-drgawkowego Nowiczok.

Nawalny, najważniejszy przywódca rosyjskiej opozycji ostatniej dekady, odsiadywał 19 lat więzienia na podstawie zarzutów, które wielu uważało za umotywowane politycznie.

„Trzy dni temu Władimir Putin zabił mojego męża Aleksieja Nawalnego. Putin zabił ojca moich dzieci. Putin zabrał mi to, co najważniejsze. Osobę najbliższą mi i tę, którą najbardziej kochałam” – powiedziała w swoim nagraniu wideo . wiadomość.

Obiecała „kontynuować walkę za nasz kraj” i dodała: „Musimy wykorzystywać każdą okazję – walczyć z wojną, z korupcją, z niesprawiedliwością. Walczyć o uczciwe wybory i wolność słowa. Walczyć o przejęcie naszego kraju. ” Rosja – wolna, spokojna, szczęśliwa – piękna Rosja przyszłości, o której tak często marzył mój mąż.”

W nagraniu Nawalna oświadczyła także, że wie „dokładnie, dlaczego Putin zabił Aleksieja trzy dni temu” i obiecała „wkrótce” opublikować tę informację.

Skomentuj zdjęcie,

W całej Europie pojawiły się prowizoryczne pomniki Aleksieja Nawalnego

Zachodni przywódcy zrzucili winę za śmierć Nawalnego bezpośrednio na prezydenta Putina.

W odpowiedzi na poniedziałkowe pytania reporterów prezydent Joe Biden powiedział: „Fakty są takie, że Putin jest odpowiedzialny, niezależnie od tego, czy to rozkazał, czy też był odpowiedzialny za okoliczności, w jakich znalazł się ten człowiek. I… to jest odzwierciedleniem tego, kim jest. I tego nie można tolerować.”

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef polityki zagranicznej Unii Europejskiej Josep Borrell oświadczył, że wierzy, że jej mąż został „powoli mordowany w rosyjskim więzieniu przez reżim Putina”.

Zarówno Unia Europejska, jak i Stany Zjednoczone oświadczyły, że rozważają nałożenie nowych sankcji na Rosję po śmierci Nawalnego.

Niemcy, Szwecja, Finlandia, Norwegia i Francja oświadczyły, że wzywają ambasadorów Rosji do swoich stolic.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że komentarze zachodnich polityków na temat śmierci Nawalnego są „aroganckie” i „nie do przyjęcia”.

Władze rosyjskiego więzienia poinformowały w weekend, że Nawalny cierpi na „syndrom nagłej śmierci”.

W ponad 30 miastach w całej Rosji w weekend aresztowano setki osób za udział w prowizorycznych pomnikach Nawalnego.

W Moskwie 20 osób skazano na różne kary więzienia – od jednego do dziewięciu dni, a dwie osoby ukarano grzywną w wysokości 10 000 rubli (85 funtów). N.

READ  Porwani meksykańscy pracownicy ochrony zostają zwolnieni po trzydniowych poszukiwaniach