6 maja, 2024

USA 2:0 Meksyk (24 marca 2024) Analiza meczu

the Zjednoczone państwo Reprezentacja mężczyzn w piłce nożnej nadal dominowała w Lidze Narodów CONCACAF i jej regionalnych rywalach Meksyk – po zwycięstwie 2:0 i trzecim z rzędu tytule w rozgrywkach na stadionie AT&T w Arlington w Teksasie w niedzielny wieczór.

Tylera Adamsa Thunderbolt strzelił gola w pierwszej połowie i Giovanniego Reiny Drugiego gola dodał po przerwie mocnym strzałem, zapewniając drużynie amerykańskiej zwycięstwo słynnym golem.Dos Cero„Rezultat i miara odkupienia po mało inspirującym zwycięstwie Jamajka W czwartek w półfinale Ligi Narodów.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Adams, który wszedł na boisko jako rezerwowy w przerwie meczu, powiedział: „Nie strzelam takich bramek przez cały czas, ale jestem szczęśliwy, że mogę dzisiaj zdobyć takiego gola”.

„Zawsze pojawiam się na ważnych meczach” – dodał Adams, który właśnie wrócił po kontuzji, aby grać w swoim klubie Bournemouth.

W rezultacie drużyna Gregga Berhaltera obroniła tytuł Europejskiej Ligi Narodów po zwycięstwie w dwóch pierwszych edycjach zawodów w latach 2021 i 2023 oraz przedłużeniu swojej serii meczów bez porażki z Meksykiem do rekordowych siedmiu meczów.

Adams, który po raz pierwszy od 475 dni wystąpił w barwach Stanów Zjednoczonych, pod koniec pierwszej połowy wywrócił grę do góry nogami, oddając oszałamiający strzał z dużej odległości i zdobywając bramkę. Guillermo Ochoa Dało to Amerykanom niewielkie prowadzenie w pierwszej połowie.

„Ludzie mają co do tego wiele znaków zapytania” – powiedział Adams. „Ale widząc, co robimy tydzień po tygodniu, kiedy mamy okazję współpracować, stale się rozwijamy”.

Gdy Meksyk próbował wrócić do gry, Reina wykorzystała słabe uderzenie z pola karnego i oddała strzał obok Ochoa w najbliższy słupek, podwajając wynik Amerykanina.

Sędzia Drew Fisher przerwał grę na krótko przed regulaminowym czasem gry, a następnie ponownie ją przerwał w dogrywce, zgodnie z drugim krokiem protokołu antydyskryminacyjnego CONCACAF po tym, jak z tłumu wielokrotnie słychać było antygejowskie okrzyki, gdy ten atakował amerykańskiego bramkarza. Matta Turnera Sam wykonywał rzuty od bramki.

READ  Aktualizacje na żywo dotyczące Mistrzostw Świata 2022

Zeszłoroczny półfinał Ligi Narodów UEFA pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem w Las Vegas zakończył się około cztery minuty przed czasem z powodu skandów meksykańskich kibiców, którzy od lat obrażali bramkarzy przeciwnych drużyn.

Gracze UMSNT świętują po pokonaniu Meksyku w finale Ligi Narodów CONCACAF.

Po kontuzji prawego ścięgna podkolanowego, która wymagała dwukrotnej operacji, Adams nie grał w reprezentacji Stanów Zjednoczonych od Mistrzostw Świata w 2022 roku, zanim wszedł na boisko w 63. minucie w czwartek, a następnie opuścił boisko w 100. minucie z powodu ograniczenia liczby minut.

Jego występy w klubie były ograniczone do 21 minut między 11 marca 2023 r. a 13 marca, kiedy wrócił po kontuzji i przez 20 minut grał w barwach Bournemouth przeciwko Luton Town w angielskiej Premier League.

Adams dołącza do Josha Wolffa jako jedyny Amerykanin w ciągu ostatnich 40 lat, który strzelił swoje pierwsze dwa gole samobójcze El Tri; Adams strzelił także gola w towarzyskim meczu z Meksykiem we wrześniu 2018 roku.

Wciąż grający na limicie minut Adams został zastąpiony przez Johnny'ego Cardoso na początku drugiej połowy w niedzielę.

„Typowy Tyler, kłócimy się w szatni, a on chce grać więcej. Chłopaki zastanawiają się, dlaczego nie może grać więcej?” – powiedział Berhalter. „Chociaż bardzo chciałem go w grze, bo tak chciałem, jest to kwestia bezpieczeństwa. Chcemy mieć pewność, że wróci w zdrowy sposób, ponieważ ma wiele meczów do rozegrania”.

Berhalter zgodził się na maksymalny limit minut z Bournemouth. Adams powiedział, że w najbliższy weekend, kiedy wróci do gry w swoim klubie, prawdopodobnie będzie ograniczony do 60 minut.

Adams powiedział: „Opuszczenie boiska po pierwszej połowie było wyraźnie rozczarowujące, zwłaszcza po strzeleniu gola i pomocy drużynie”. „Więc tak, rozumiem, że musimy mądrze podchodzić do planu długoterminowego”.

Reina, który w tym sezonie wystąpił w zaledwie jednym meczu ligowym z Borussią Dortmund i Nottingham Forest, strzelił swojego ósmego gola w reprezentacji. Dośrodkowanie Christiana Pulisica zostało zablokowane przez obrońcę Johana Vazqueza. Piłka odbiła się od amerykańskiego napastnika Hajja Wrighta i wróciła do Vasqueza, który próbował wybić piłkę głową. Reina pozwoliła piłce odbić się i z 16 metrów pokonała Ochoę w najbliższy słupek.

READ  Źródła – zawodnik Blazers Robert Williams III pod koniec sezonu przejdzie operację

„To dobrze wpływa na dynamikę” – stwierdziła Reyna. „Jesteśmy w naszej podstawowej grupie przez jakiś czas i myślę, że wiemy, czego potrzeba, aby wygrywać duże mecze i turnieje, i mam nadzieję, że uda nam się to osiągnąć w Copa America i rozegrać tam świetną passę”.

Fisher początkowo otrzymał rzut karny za faul Anthony'ego Robinsona na Santiago Jimenezie wkrótce po bramce Reiny. Jednak po recenzji wideo Tatiany Guzman z Nikaragui sędzia unieważnił błąd i ukarał napastnika żółtą kartką za symulację.

W czwartek Berhalter dokonał pięciu zmian w swoim wyjściowym składzie w wygranym 3:1 dogrywce z Jamajką, dodając prawego obrońcę Serginho Desta, środkowego obrońcę Tima Reama, pomocników Adamsa i Reynę oraz napastnika Wrighta. Zastąpili Joe Scully'ego, Mylesa Robinsona, Yunusa Musę, Malika Tillmana i Folarina Baloguna.

Trener Meksyku Jaime Lozano sprowadził prawego obrońcę Jorge Sancheza i napastnika Hirvinga Lozano na miejsce Juliana Araujo i Juliana Quiñonesa.

Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Meksyk rozpoczną teraz przygotowania do letniego turnieju Copa America, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych w dniach 20 czerwca–14 lipca. Ponadto będą patrzeć na Puchar Świata w 2026 r., którego współgospodarzem będą Stany Zjednoczone. Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada.

„Zanim się obejrzymy, nadejdzie rok 2026” – powiedział Berhalter.

W meczu o trzecie miejsce Jamajka pokonała Panamę 1:0 dzięki bramce Dextera Lembekissy w 41. minucie.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.