24 kwietnia, 2024

Aktualizacje na żywo dotyczące Mistrzostw Świata 2022

We wtorek Stany Zjednoczone poszły bardzo łatwo przeciwko Iranowi na Mistrzostwach Świata 2022. Wygraj albo wracaj do domu. Misja wykonana dla Amerykanów

Trzy z czterech drużyn w Grupa B – USA, Anglia i Iran – w 1/8 finału w dwóch miejscach jeszcze żyli. Scenariusze są jasne. Anglia pokonała Walię 3:0, dzięki czemu Three Lions zwyciężyli w grupie drugiej. Po solidnym zwycięstwie 1:0 nad Iranem Stany Zjednoczone również przejdą do fazy pucharowej.

Amerykanie zmierzą się teraz z Holandią w sobotę o godzinie 10:00 czasu polskiego.

Oto skróty i najlepsze mecze od ostatniego dnia meczów grupy B.

Pełny etat: Iran 0, USA 1

Na stadionie Al-Thumama rozbrzmiewa pełny gwizdek, a Stany Zjednoczone odniosły trudne zwycięstwo 1: 0 nad Iranem. Irańska ławka desperacko domagała się rzutu karnego dla Cartera Vickersa, ale sędziowie ponownie odrzucili ich roszczenie i było to bliskie przechwycenie USMNT w ostatnich chwilach tego meczu.

druga połowa

Dziewięć minut czasu postoju. Jak bardzo ten mecz zmienił się w drugiej połowie? Pamiętasz wczesne wymiany zdań w tej rywalizacji, kiedy Stany Zjednoczone podwajały posiadanie Iranu? Liczba ta została zawężona do 53-47% na korzyść Amerykanów.

85. minuta: Iran zaapelował o podanie piłki ręką przeciwko Moore’owi, co było jego pierwszą akcją w meczu. Piłka uderza w rękę obrońcy Nashville, ale jego ręka jest mocno przyciśnięta do ciała, a sędziowie nie przyznają kary.

Po tych rezerwowych, Stany Zjednoczone mają teraz defensywną piątkę, składającą się z trzech środkowych obrońców: Reama, Zimmermana i Cartera-Vickersa, z Robinsonem i Moore’em na bocznych obrońcach. Amerykanie naprawdę przygotowują się do powstrzymania Iranu w tej chwili w ciągu ostatnich kilku minut.

Minuta 84: Więcej rezerwowych od Amerykanów, dwaj ostatni to Berhalter, który chce wzmocnić swoją obronę, ze środkowym obrońcą Zimmermannem i prawym obrońcą Shaqiem Moore’em odpowiednio w Weah i Dest.

READ  Ciepło kontra

77. minuta: Niektórzy martwią się tutaj po stronie USMNT, Sargent miał bardzo żenujący upadek, który wyglądał ciężko na prawym kolanie napastnika Norwich City, ale fizycy zajmują się teraz jego prawą kostką. Nie może kontynuować, a Berhalter wkracza w miejsce Sargenta, Haji Wrighta, który wystartował przeciwko Anglii.

Minuta 67: Noc Westona McKenniego dobiegła końca, a Kellyn Acosta zajął miejsce pomocnika Juventusu w amerykańskiej maszynowni. Kondycja McKinneya była tematem dyskusji podczas mistrzostw świata, ponieważ właśnie wyleczył kontuzję mięśnia udowego na czas, by rozpocząć mecz otwarcia z Walią, chociaż nie rozegrał jeszcze pełnych 90 minut w Katarze.

Minuta 58: Pulisic nie był w stanie kontynuować gry po tym zderzeniu z irańskim bramkarzem i został zastąpiony w połowie przez coś, co Berhalter nazwał „kontuzją brzucha”. Jego miejsce zajął rozgrywający Leeds United, Brendan Aronson.

Pierwsze kilka minut tej drugiej połowy było w jaskrawym kontraście do tego, co ujawniono w pierwszych 45 minutach. Tak otwarte, tak wszechogarniające, z szansami po obu stronach, Iran zdobył swój pierwszy strzał.

Połowa meczu: Iran 0, USA 1

W pierwszej połowie Stany Zjednoczone objęły prowadzenie 1:0 po bramce Pulisica. Napastnik Chelsea wrócił na boisko po spędzeniu kilku minut na leczeniu, ale jego ruchy wydają się być męczące.

W tej chwili Stany Zjednoczone są na dobrej drodze do 1/8 finału, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą grupy A, Holandią. Oczywiście zależy to od tego, czy Amerykanie będą trzymać się tego tropu. Jeśli Iranowi uda się zremisować, wrócimy do punktu wyjścia, ze Stanami Zjednoczonymi na zewnątrz.

W pierwszej połowie Amerykanie mieli więcej przy piłce i mieli najlepsze okazje. Nie tylko byli lepszą drużyną w ofensywie, ale też nie oddali żadnego strzału. Ich przywództwo jest zasłużone.

Być może ostatnie minuty pierwszej połowy dały wgląd w to, co miało nadejść w ciągu następnych 45 minut. Ponieważ Iran potrzebował tego wyrównania, aby wyjść z grupy, musieli być bardziej odważni w wysyłaniu graczy do przodu, prezentując drużynie Weah parę szczególnie pysznych okazji do kontrataku, które Tylko Nie doszło do tego – w rzeczywistości druga piłka wylądowała w tylnej części siatki, tylko po to, by napastnik Lille został uznany za częściowo spalonego.

pierwsza połowa

Najpierw uderzenie amerykańskie

Jest gol dla USA! I zgodnie z tematem pierwszych 40 minut pierwszej połowy, to Dest uderzył z woleja w pole karne z 6 jardów, aby Christian Pulisic trafił do bramki.

READ  Utah-UCLA, Auburn-Georgia, Texas Tech-Oklahoma i nie tylko

Jednak miało to swoją cenę. Pulisic pozostawał na ziemi przez kilka minut, po ciężkim uderzeniu w bramkarza Iranu Alirezę Beiranvanda i nadal walczył w miarę postępu połowy.

minuta 28Dest i Robinson do tej pory odgrywali ważną rolę w ofensywie Amerykanów, a możliwości się piętrzą. Jednak ich gotowość do posuwania się naprzód dała Iranowi zaproszenie do szturmu na przestrzeń pozostawioną przez obrońców, a Irańczycy mieli do pokazania groźny kontratak. Jednak przez pierwsze pół godziny to Stany Zjednoczone zdecydowanie kontrolują sytuację – ale, co najważniejsze, nie mają nic do pokazania.

minuta 18: Stany Zjednoczone zaczęły szturchać i szturchać irańską obronę, szukając słabych punktów, a te słabości wydają się występować na dużych obszarach. Boczni obrońcy Anthony Robinson i Sergino Dest wykonywali niebezpieczne dośrodkowania, a Christian Pulisic strzelił głową 0,09 xG, ale nie było jeszcze przełomu – nawet gdy pukanie Amerykanów do drzwi stawało się coraz silniejsze.

Dziewiąta minuta: Pierwsze minuty tej gry były zwykle przyjemne, ale ostrość sprawiła, że ​​​​gra wyglądała, jakby toczyła się z prędkością 1,5x. Amerykanie mają mniej więcej przewagę posiadania piłki 2 do 1, co nie jest zaskakujące, ale obie drużyny były pełne bezpośrednich, celowych biegów.

To napięcie odbija się na trybunach. Do tej pory hałas był stały.

Podział przedmeczowy

Odłóż na bok waśnie poza boiskiem, które stale narastały między tymi dwoma zespołami przez cały turniej. Zakłady w tej grze – wygrywaj, gdy grasz – same w sobie tworzą wiele dramatu, a dla drużyny z USA, której nie stać nawet na remis, góra, na którą muszą się wspiąć, może wydawać się coraz bardziej stroma. Wyjście z tunelu na stadionie Al Thumama.

Zacznijmy od wyboru, ponieważ nie jest on zaskakujący i drapie po głowie w tym samym czasie. Początkowa XI w USA jest w dużej mierze niezmieniona od pierwszych dwóch meczów, z jednym wyjątkiem.

Josh Sargent wrócił do wyjściowego składu, pomimo rozdzielenia w dużej mierze nieskutecznego 81-minutowego biegu między meczami z Walią i Anglią. Elhaji Wright wywarł mniejszy wpływ w swoim debiucie przeciwko Trzem Lwom, więc zmiana na szczycie była nieoczekiwana, ale powrót do Sargenta – kiedy trener Greg Berhalter konsekwentnie wybierał Jesusa Ferreirę przez cały cykl – to ciekawy wybór.

READ  Lucas: Szybki refleks Boston College

Najbardziej kontrowersyjna decyzja zapadła z tyłu, a Cameron Carter-Vickers wchodzi na środek obrony obok Tima Reama, kosztem Walkera Zimmermana. Zimmerman przyznał rzut karny, który Gareth Bale wykorzystał, dając Walii remis w meczu otwierającym Amerykanów, ale poza tym dwukrotny Obrońca Roku NBA był bardzo silny w obronie i prawdopodobnie tak właśnie było. Jasne miejsce dla zespołu w Katarze. Carter-Vickers i Reim nigdy nie grali razem, a środkowy obrońca Celticu w 2022 roku wystąpił tylko trzy razy (w Lidze Narodów z Salwadorem i Grenadą oraz towarzyskim z Marokiem).

Och, a tłum na stadionie Al Thumama jest zdecydowanie pro-irański, przynajmniej sądząc po hałasie, jaki robili, gdy drużyny wychodziły na boisko, aby się rozgrzać.

Dla Amerykanów nie ma miejsca na błędy. Czy Berhalter naprawdę zrobił coś w pozbyciu się Zimmermanna?