20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

UFC podpisało kontrakt z Kaylą Harrison, która zadebiutuje przeciwko Holly Holm na UFC 300

UFC podpisało kontrakt z Kaylą Harrison, która zadebiutuje przeciwko Holly Holm na UFC 300

Kayla Harrison, największa zawodniczka spoza UFC, właśnie podpisała kontrakt z UFC. (Zdjęcie: Cooper Neal/Getty Images)

Po latach oczekiwania Kayla Harrison zostaje zawodniczką UFC.

Dana White ogłosiła we wtorek, że organizacja podpisała kontrakt ze złotą medalistką olimpijską, która została zawodniczką UFC, która zadebiutuje przeciwko Holly Holm na gali UFC 300 13 kwietnia.

Harrison od dawna uchodzi za najsłynniejszą zawodniczkę mieszanych sztuk walki poza UFC. Jest jedyną Amerykanką, która zdobyła złoty medal olimpijski w judo, osiągając wagę 78 kg w latach 2012 i 2016. Po zdobyciu tytułu w 2016 roku przeszła na zawodowstwo i szybko stała się jedną z największych losów PFL.

W PFL Harrison miał passę 15 walk bez porażki, wystąpił raz w walce z Invictą i zdobył dwa tytuły wagi lekkiej. Pierwszą zawodową porażkę poniosła w walce o tytuł wagi lekkiej z Larissą Pacheco w 2022 roku, a w 2023 roku stoczyła tylko jedną walkę, pokonując w walce w wadze lekkiej byłego zawodnika UFC Aspena Ladda.

Debiut Harrison oznacza jej przejście do kategorii koguciej, aby zmierzyć się z Holm, co jest wymogiem ze względu na widoczny koniec dywizji piórkowej kobiet UFC po odejściu Amandy Nunes na emeryturę. Harrison walczyła raz w wadze piórkowej, pokonując Courtney King przez techniczny nokaut (TKO) w drugiej rundzie w jej walce z Invictą.

Walka Harrisona-Holma może być na horyzoncie w wadze koguciej, ponieważ Raquel Pennington właśnie pokonała Mayrę Bueno Silvę w walce o pas. Była mistrzyni Juliana Peña jest oczywistym kolejnym krokiem dla Pennington, ale Harrison może być na dobrej pozycji do kolejnego strzału, jeśli pokona Holm, która obecnie zajmuje piąte miejsce w dywizji.

UFC nadal dodaje do swoich 300 kart

Podpisanie kontraktu z Harrisonem to rodzaj rozgłosu, jakiego UFC oczekiwało dzięki swojej karcie UFC 300, która już wyglądała na ułożoną. Oprócz Harrisona Holma fani w Las Vegas będą mogli zobaczyć:

  • Zhang Weili kontra Yan Xianan (waga słomkowa kobiet)

  • Justin Gaethje kontra Max Holloway (waga lekka)

  • Charles Oliveira kontra Arman Tsarukyan (waga lekka)

  • Jiri Prochazka kontra Aleksandar Rakic ​​(waga półciężka)

  • Davison Figueiredo kontra Cody Garbrandt (waga koguciej)

  • Calvin Kattar kontra Aljamain Sterling (waga piórkowa)

  • Bo Nickal kontra Cody Brundage (waga średnia)

  • Jim Miller kontra Bobby Green (waga lekka)

READ  Osiem wniosków z zdenerwowanego zwycięstwa Patriotów nad Bills w 7. tygodniu

Na tej karcie znajduje się teraz dziewięciu obecnych lub byłych posiadaczy tytułów UFC, a także jedna z najszybciej wschodzących gwiazd tego sportu (Nickal) i lider wszechczasów pod względem zwycięstw (Miller). Zhang będzie bronić swojego pasa w walce przeciwko swojemu rodakowi Fei Yanowi, a Gaethje będzie bronił tytułu „BMF”.