28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego prawie żaden zespół nie jest zainteresowany Billem Belichickiem?

Dlaczego prawie żaden zespół nie jest zainteresowany Billem Belichickiem?

Bill Belichick podobno nie ma w CV po rozstaniu się z Nową Anglią na początku tego miesiąca.

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że jego 302 zwycięstwa w sezonie zasadniczym, 31 zwycięstw w play-offach, 20 dwucyfrowych zwycięstw w sezonach, 17 tytułów mistrzowskich, dziewięć występów w Super Bowl i sześć trofeów Vince'a Lombardiego sprawiły, że nie potrzebujesz kuli. – Dodane do zakładek i przesłane do ZipRecruiter.

A może tak.

Siedem drużyn NFL (nie licząc Nowej Anglii) miało lub nadal ma szansę na głównego trenera: Atlanta, Karolina, Las Vegas, Los Angeles Chargers, Seattle, Tennessee i Waszyngton. Co najmniej pięć innych drużyn musiało poważnie porozmawiać na temat transferu: Chicago, Dallas oraz drużyny z Nowego Jorku i Filadelfii.

Jak dotąd tylko Atlanta zadała sobie trud przeprowadzenia formalnego wywiadu z największym i najbardziej utalentowanym trenerem w historii NFL.

Ta osadzona treść nie jest dostępna w Twoim regionie.

To samo zdziwienie dotyczy obecnie bezrobotnego Pete'a Carrolla, który ma na swoim koncie dziewięć sezonów z podwójnymi zwycięstwami i sam zdobył tytuł Super Bowl… ale wydaje się, że żaden zespół nie pyta, czy chciałby porozmawiać? Ze wszystkich ludzi Carol, stwierdził Snoop Dogg Próbował nalegać na pracę w Chargers. Jednak to wszystko, co usłyszeliśmy.

W przypadku Belichicka mogły pojawić się nieoficjalne zapytania w celu zbadania wód. Nie korzysta z mediów społecznościowych („maska ​​na twarz” czy jak tam żartuje jego tata), aby publikować aktualizacje. Jednak zespoły NFL mają tendencję do reklamowania osób, z którymi przeprowadzają wywiady, i w przeciwieństwie do Falcons (który dwukrotnie rozmawiał z Belichickiem) byli to Crickets.

Jak to jest możliwe?

Czy nie ma domu dla osób starszych?

Czy jest możliwe, żeby Belichick został gdzieś zatrudniony? Prawidłowy?

FOXBOROUGH, MA – 7 stycznia: Główny trener Bill Belichick z New England Patriots na uboczu podczas meczu przeciwko New York Jets na stadionie Gillette 7 stycznia 2024 r. w Foxborough w stanie Massachusetts.  (Zdjęcie: Winslow Townson/Getty Images)

Jak dotąd tylko jeden zespół – Atlanta Falcons – wyraził zainteresowanie Billem Belichickiem. (Winslow Townson/Getty Images)

Czy właściciele drużyn NFL dali się nabrać na absurdalny argument (więcej później), że w Nowej Anglii to wszystko Tom Brady? A może prezesi zespołów i dyrektorzy generalni boją się sprowadzić większą gwiazdę z potężniejszą osobowością? Czy Belichick musi przepracować sezon w sztabie Seana McVaya, aby znów stać się świetnym zawodnikiem?

READ  Yankees zwalniają Harrisona Badera, według źródła: Czy Nowy Jork zrobi miejsce dla Jasona Domingueza i Austina Wellsa?

Słuchaj, może Belichick nie jest twoim facetem. Być może masz wątpliwości co do jego wieku (w przyszłym sezonie będzie miał 72 lata, to samo dotyczy Carrolla, który ma 72 lata). Być może jest jeszcze za wcześnie, aby patrzeć w przeszłość na wynik 4-13 Patriots z poprzedniego sezonu. Może nienawidziłeś gościa, gdy rządził ligą i rutynowo wszystkich bił.

Więc co?

Kto jeszcze jest na rynku Rządził ligą i rutynowo pokonywał wszystkich?

Okaż uznanie Atlancie. Belichick poniósł najbardziej miażdżącą porażkę w historii Falcons, powracając po deficycie 28-3 w Super Bowl LI. Właściciel Falcons, Arthur Blank, nie ma tego przeciwko niemu. Jeśli nie możesz go pokonać, przynajmniej rozważ zatrudnienie go.

Na znak, jak dziwaczne jest to wszystko, Dan Quinn, obecny koordynator defensywy Cowboys i ówczesny główny trener drużyny z Atlanty, która przyniosła Patriots Belichick Super Bowl, przeprowadził wywiady z Chargers i liderami i według kilka doniesień medialnych, zaplanowano rozmowy z Karoliną i Seattle.

Spraw, żeby to miało sens.

Ta osadzona treść nie jest dostępna w Twoim regionie.

Żaden zespół nie powinien zatrudniać Billa Belichicka. To nie jest tak, że jest nieomylny lub pozbawiony krytyki i meta-pytań. Może to nie jest właściwa osoba. Być może poniesie porażkę. Nigdy nie ma gwarancji. Ale prawie nikt nie chce z nim rozmawiać? Nawet jeśli Belichick zostanie zaproszony na fałszywą rozmowę kwalifikacyjną – wiesz, że zatrudniasz kogoś innego – może to być nieocenione.

Czy słyszałeś kiedyś, jak ten facet mówił o piłce nożnej, treningach, strategii, przywództwie, motywacji, budowaniu zespołu itp.? Czy widziałeś jego występy w NFL Network? Firmy z listy Fortune 500 płacą sześciocyfrową kwotę za 45 minut w nadziei, że zainspiruje to ich zespół sprzedaży do przeniesienia większej liczby wyrobów medycznych lub planów ubezpieczenia na życie.

READ  Moment telefonu komórkowego Marco pokazuje Verstappen na „innym poziomie”

Masz przywilej prawdziwego profesjonalnego futbolu i możesz nim cieszyć się przez cały dzień, ze swobodą zamawiania czegokolwiek. Do licha, po prostu każ mu usiąść i opowiedzieć starym Billowi Parcellsowi i Lawrence’owi Taylorowi historie z czasów, gdy koordynował obronę New York Giants w dwóch Super Bowl. Czy udało Ci się zaplanować lepsze popołudnie?

Tak, Nowa Anglia była słaba w zeszłym sezonie. Tak, niezdolność Belichicka do znalezienia realnego rozgrywającego po odejściu Brady'ego – nie mówiąc już o skrzydłowym i innych utalentowanych zawodnikach – skazał go na zagładę. Ale zamienianie tego w dowód na to, że dwie dekady doskonałości Patriotów były wyłącznie dziełem Brady’ego, jest śmieszne. To tani talk-show. Stanowili duet, jak wszyscy wielcy trenerzy i pomocnicy.

Brady nie prowadził tej wspaniałej obrony Nowej Anglii. Brady nie przerobił ataku w oparciu o różne kombinacje składów – erę przyjmujących automaty, erę ciasnych końcówek, erę Randy’ego Mossa itp. Brady nie był gotowy na wyskoczenie Malcolma Butlera na trasę. Brady nie zmienił sposobu gry, w którym stawia się na agresję w czwartej próbie, koncepcję mniej więcej środkowych ośmiu minut i tak dalej.

Rok po roku Nowa Anglia była najmądrzejszą, najlepiej trenowaną i najzdrowszą drużyną w lidze.

Tak, Patrioci mieli Toma Brady'ego. Mieli także Billa Belichicka.

Dlaczego więc nikt nie miałby przynajmniej chcieć się z nim spotkać?