13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Twitter przypadkowo pozwala nam tweetować niepubliczny

Twitter przypadkowo pozwala nam tweetować niepubliczny

Doświadczenie na Twitterze Pozwalanie dwóm osobom na wspólne tweetowanie Ma dziwną lukę. Teraz można utworzyć plik Nie katalogowany ćwierkać. Nie jest prywatny, ale możesz go zobaczyć tylko wtedy, gdy ktoś wyśle ​​Ci link. lub zintegrować go ze stroną internetową.

Oto mój niepubliczny tweet:

Te tweety nie pojawiają się na Twojej osi czasu i nie pojawiają się, gdy ich szukasz – a jednak są. Ludzie mogą nawet na nie odpowiedzieć. A jeśli tak, te odpowiedzi będzie Pojawiają się w wyszukiwarce na Twitterze, a ludzie mogą znaleźć oryginalny tweet w okrężny sposób.

Oto sztuczka, zakładając, że masz dostęp do CoTweetów. Musisz zapytać inne konto na Twitterze Do CoTweeta Tweet Z tobą – i muszą zignorować tę prośbę. (Co nie jest trudne, jeśli używają Twittera na kliencie stacjonarnym, ponieważ nie ma jeszcze przycisków akceptowania/odrzucania).

Jeśli zaakceptują CoTweet, Twój tweet zostanie upubliczniony. Jeśli odmówią, zostanie usunięty. Ale dopóki pozostaje w stanie zawieszenia, jest dostępny dla każdego, kto ma adres URL do obejrzenia. Mój kolega Jay Peters i ja mieliśmy dziś rano kilka testów.

Poważnie wątpię, że taki jest cel Twittera i prawdopodobnie nie potrwa to długo. Twitter może automatycznie usuwać oczekujące CoTweety po pewnym czasie. Zapytałem i dam znać, co słyszę.

A może będzie trwać, ponieważ jest to coś, do czego reklamodawcy na Twitterze mieli dostęp od jakiegoś czasu: inna wersja tego nazywa się Tweetuj „Tylko promowane” Jest to cecha systemu podstawowego. Andy Bayo napisał o tym W 2015 roku i Jego „reklama” jest nadal dostępna. Może potrafisz Spróbuj w ten sposób Aby stworzyć również niepubliczny tweet, ponieważ Twitter i tak nie rozróżnia użytkowników i reklamodawców.

Istnieją dwa ograniczenia: nie mogłem ustawić moich niepublicznych tweetów tak, aby nie zezwalały na odpowiedzi i odpowiadały mojemu krajowi król Niepubliczny tweet przeniesiony prosto z eteru na moją publiczną oś czasu.

READ  Najnowsza aktualizacja Telegrama z 2022 roku zawiera wiele fajnych nowych funkcji

Nie mam żadnych świetnych pomysłów na to, dlaczego chciałbyś to wszystko zrobić, poza chwaleniem się prawami – ale tak właśnie myślę o CoTweet, kropka! Źli aktorzy powinni znać ten rodzaj tweeta on jest Widoczne dla Twittera i jego partnerów danych. (Jeśli to ty, proszę, zatrzymaj się i zamiast tego zrób coś produktywnego dla naszego rozpadającego się społeczeństwa.)