21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trenerzy i dyrektorzy Jets nadal mają pewność zatrudnienia, a wszystko dzięki Aaronowi Rodgersowi

Trenerzy i dyrektorzy Jets nadal mają pewność zatrudnienia, a wszystko dzięki Aaronowi Rodgersowi

W piątek Aaron Rodgers starał się pozostać w tle, mimo że ponownie pojawiły się doniesienia o jego chęci powrotu po kontuzji do gry w drużynie New York Jets w tym sezonie.

Rodgers nie rzucił piłki nożnej na stadion MetLife przed meczem, jak to robił w innych tygodniach. Przeważnie pozostawał na uboczu podczas meczu z Miami Dolphins. Miał na sobie słuchawki i ponownie przemawiał do trenerów Jets, ale było mniej zamieszania niż zwykle – podało źródło zespołu.

Kiedy obrona Jets była na boisku, Rodgersa można było zobaczyć siedzącego na ławce rezerwowych, często samotnie, ubranego w jedną z tych zbyt dużych kurtek, które noszą gracze NFL, gdy jest zimno. Film z poprzedniej serii oglądał na Microsoft Surface, a gdy do przewinienia doszło na boisku, odchodził na bok i zajmował swoje miejsce, czasem po drodze obdarzając mądrymi słowami rozgrywającego Tima Boyle’a.

„Obecność Aarona działa na mnie uspokajająco i uspokajająco” – powiedział Boyle. „Dobrze radzi sobie z malowaniem dobrego obrazu rozgrywającego”.

Obraz, jaki w piątek nakreślili Jets przeciwko Dolphins, nie był ładny. Przegrali 34-13, a atak prowadzony przez Boyle’a pozostał uosobieniem katastrofalnej katastrofy. Zdrowaś Maryjo, wybierz sześć Boyle rzucił przed przerwą. Jets mają bilans 4-7 i mają serię czterech porażek z rzędu i są słabszymi przed niedzielnym meczem u siebie z Atlanta Falcons, w którym bilans wynosi 5-6.

Niewiele jest powodów do nadziei i wiary, że trenerowi Robertowi Salihowi uda się uniknąć załamania po rozpoczęciu 4:3. Obecnie jego bilans jako trenera Jets wynosi 15-30. Rekord Joe Douglasa jako dyrektora generalnego: 24-53.

Jednak wewnętrznie Jets działają tak, jakby cały system – Saleh, Douglas, a nawet koordynator ofensywy Nathaniel Hackett – powrócił w 2024 roku.

To dlatego, że Aaron Rodgers jest ich ratunkiem.

Rodgers, który w sobotę skończy 40 lat, może mieć więcej władzy niż jakikolwiek inny zawodnik NFL. Wykracza to poza wpływ na personel, jaki wywarł w tym sezonie, co skłoniło Douglasa do podpisania kontraktu z Allenem Lazardem, Randallem Cobbem, Billym Turnerem i Dalvinem Cookiem – z których żaden nie wywarł żadnego wpływu.

Właściciel Woody Johnson jest prawie na pewno niezadowolony z ataku Jets w tym sezonie – zajmują ostatnie miejsce pod względem dystansu, konwersji po trzeciej próbie, przyłożeń w czerwonej strefie i 30. pod względem punktacji – ale Saleh i Douglas mogliby powalić Rodgersa na kolana. Mogą powiedzieć, że jego powrót rozwiąże wszystkie ich problemy, nawet jeśli w ostatecznym rozrachunku jest to nieuzasadnione oczekiwanie w przypadku 40-letniego pomocnika po operacji ścięgna Achillesa.

READ  FIFA pozbawia Indonezję prawa do organizacji Mistrzostw Świata FIFA U-20 | wiadomości piłkarskie

Rodgers ma władzę, aby zagwarantować im bezpieczeństwo pracy: jeśli powie, że wróci tylko wtedy, gdy sztab trenerski pozostanie nienaruszony, będzie zamknięty i bezpieczny. Johnson ceni opinię Rodgersa i byłoby zaskakujące, gdyby o nią nie zabiegał.

Ma także potencjał, aby zażądać zmiany trenera, chociaż na tym etapie nikt nie spodziewa się, że tak się stanie, zwłaszcza jeśli Hackett pozostanie głównym czynnikiem wpływającym na grę.

Nawet pomimo tego, że ofensywa Jets słabła w tym sezonie pod wodzą Hacketta na czele i występowały tendencje do narzucania gry, które można hojnie określić jako niekreatywne, Rodgers zachował wiarę w Hacketta i system, którym kieruje.

„Dwa razy zdobyłem tytuł MVP tym samym przewinieniem, więc jestem wierzący” – powiedział Rodgers 14 listopada. „Jestem zwolennikiem ataku”.

Jednak Hackett nie zwoływał rozgrywek w tamtych latach w Green Bay, jak zrobił to trener Packers Matt LaFleur. To rozróżnienie ostatecznie nie ma znaczenia: faktem jest, że kiedy gra Rodgers, to on jest głównym czynnikiem decydującym o zagraniu, a nie Hackett. To przestępstwo zostało zaprojektowane w oparciu o założenie, że to on za nim stoi. Zatem wszystkie problemy Jets związane z atakiem sprowadzają się w ich mniemaniu do faktu, że jest to przewinienie wymagające mózgu Rodgersa. I ramię – niemożliwy standard, którego nigdy nie osiągnęliby ani Zach Wilson, ani Boyle.

Głębiej

Co zmiana rozgrywającego Jets oznacza dla Zacha Wilsona, Aarona Rodgersa i Tima Boyle’a

Rodgers zauważył również, że „jest wiele pozycji, na których należy grać lepiej”. On ma rację.

Lazard ma najgorszy procent spadków ze wszystkich skrzydłowych, gdy strzelił co najmniej 30 celów, a po podpisaniu kontraktu o wartości 44 milionów dolarów rozegrał zaledwie 11 meczów. Cobb ma trzy złapania na odległość 20 jardów i 180 ofensywnych snapów. Mecole Hardman został sprzedany, Corey Davis przeszedł na emeryturę, a niewybrani do draftu starterzy Xavier Gipson i Jason Brownlee nie wywarli większego wpływu. Uciekający z powrotem Breece Hall zaczął szybko, ale ostatnio miał problemy, biegając na 182 jardy przy 70 prowadzących w ciągu ostatnich sześciu meczów, po czym w piątym tygodniu przebiegł 177 jardów przy 22 prowadzących.

Ofensywa Jets miała problemy pod wodzą Nathaniela Hacketta. (Ron Chinoy/USA Today)

Problemem pozostaje także linia ataku. Jets rozpoczęli osiem różnych setów w 11 meczach, a jeśli Duane Brown powróci w tym tygodniu, liczba ta może osiągnąć dziewięć w 12 meczach.

READ  Al Horford z Celtics ustanowił rekord w większości play-offów rozegranych bez udziału w finałach

Nawet gwiazdor Garrett Wilson miał ostatnio swoje zmagania.

Wszystko więc nasuwa pytanie, co dokładnie Rodgers otrzyma z powrotem, jeśli otrzyma pozwolenie na ponowną grę w tym sezonie.

Rodgers wrócił do zespołu i według niektórych doniesień chce w tym tygodniu trenować. Jest mało prawdopodobne, że zostanie uniewinniony, ale jego powrót do zakładu jest co najmniej zauważalny. Wcześniej latał w weekendy na mecze, po czym wracał do Kalifornii, aby spędzić tydzień na rehabilitacji.

Lewy obrońca Lakin Tomlinson powiedział, że w poniedziałek widział, jak Rodgers był leczony w ośrodku Jets.

„Samo widok Aarona pracującego tak ciężko, jak tylko może, to dla mnie motywacja” – powiedział Tomlinson.

Głębiej

Jak Aaron Rodgers pomaga drużynie Jets jako trener, mentor i „duch pozytywnego nastawienia” na pół etatu.

Rodgers powiedział, że wróci na boisko tylko wtedy, gdy Jets nadal będą mieli o co grać. Podobno chce wkrótce wrócić do treningów w jakiejś roli i zagrać 24 grudnia przeciwko Washington Commanders. To jest 16. tydzień. Nadzieje Jets na play-offy prawdopodobnie do tego czasu wyparują.

W zeszłym tygodniu w „The Pat McAfee Show” powiedział, że problemy Jets niekoniecznie będą miały wpływ na rehabilitację Rodgersa.

„Nie, wcale nie” – powiedział Rodgers. „Uważam, że te dwie rzeczy się wykluczają. Tempo, w jakim prowadzę rehabilitację, jest takie samo od początku – codziennie naciskam tak mocno, jak tylko możemy.

Ponieważ Jets nadal borykają się z problemami, wydaje się, że Rodgers chce teraz powrócić na boisko niezależnie od tego, na którym miejscu w fazie play-off się znajdują. Jego motywacja jest głównie związana z udowodnieniem, że dwa typy sceptyków się mylą:

1. Kto wątpił w jego zdolność do powrotu po kontuzji.
2. Ci, którzy wątpią w zbrodnię Hacketta, mogą działać.

Dla Saleha i Douglasa determinacja Rodgersa, by zagrać w tym sezonie, stawia ich w interesującym miejscu.

Z jednej strony, jeśli Rodgers wróci i będzie wyglądał jak on, menadżerowie Jets będą mogli zawiesić kapelusz na prawdziwym dowodzie, o ile lepsza jest drużyna (i będzie) z nim na pozycji rozgrywającego. To zapewniłoby im pozytywny wzrost morale również przed sezonem, zwłaszcza że większość tej ofensywnej jednostki (w tym Lazard) powróci w 2024 roku.

Może to również przynieść odwrotny skutek. A co jeśli Rodgers wróci i znowu zostanie kontuzjowany? A co jeśli Rodgers wróci i zagra słabo?

„Istnieje możliwość, że do tego dojdzie (kontuzja)” – powiedział obrońca Jets C.J. Mosley. „Ale jest też szansa, że ​​zobaczymy coś, czego nigdy wcześniej nie dokonano”.

Z drugiej strony, jeśli Rodgers nie zagra w tym sezonie – co jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem – możliwość jego przyjścia i uratowania sytuacji w 2024 r. powinna wystarczyć, aby utrzymać Saleha, Douglasa i Hacketta w drużynie.

„Ciągle rozmawiam z Aaronem, tylko o życiu, piłce nożnej i wszystkich innych dobrych rzeczach. Dopóki lekarze nie dopuszczą go do zdrowia, wszystko to jest kwestią dyskusyjną i nie otrzymałem żadnych wskazówek, że jest inaczej” – powiedział Saleh w zeszłym tygodniu. . Ciężko pracuje. Myślę, że to pokazuje jego typ osobowości. Mówiłem to już wcześniej: nieustannie stara się jak najszybciej wrócić do tej drużyny piłkarskiej.

Głębiej

Rankingi NFL z 13. tygodnia: awans Cowboys, Steelers oraz najlepsze scenariusze

(Najlepsze zdjęcia autorstwa Aarona Rodgersa i Roberta Saliha: Rich Schultz/Getty Images)


„The Football 100”, ostateczny ranking 100 najlepszych graczy NFL wszechczasów, jest już w sprzedaży. Poproś o to Tutaj.