20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Timberwolves sprzedają Troya Browna Jr.  Oraz Shake Milton i wybór w drafcie dla Monte Morris w Detroit

Timberwolves sprzedają Troya Browna Jr. Oraz Shake Milton i wybór w drafcie dla Monte Morris w Detroit

MILWAUKEE — Timberwolves osiągnęli porozumienie w sprawie zaspokojenia swoich potrzeb w zakresie punktacji rezerwowych przed czwartkowym terminem wymiany zawodników w NBA, pozyskując obrońcę Monte Morrisa z Pistons w zamian za Troya Browna Jr., Shake'a Miltona i wybór w drugiej rundzie draftu, jak potwierdziło w środę źródło.

Druga tura to Król Wilków w 2030 roku.

28-letni Morris właśnie wrócił po kontuzji mięśnia czworogłowego, która wykluczyła go z gry przez większą część sezonu, i przez pięć sezonów grał w Denver pod okiem prezesa Wolves Tima Connelly'ego. W karierze rzuca 39% rzutów za trzy punkty.

Po tym sezonie będzie wolnym agentem i zarobi w tym sezonie 9,8 miliona dolarów. W ramach umowy Wilki otrzymają dodatkowe 800 000 dolarów pensji, ale nadal będą o około 1,6 miliona dolarów poniżej progu podatku od luksusu. Obecnie mają w swoim składzie 13 zawodników (nie licząc graczy grających w dwójkę) i zgodnie z przepisami NBA będą musieli ostatecznie zająć 14. miejsce, ale mogą poczekać dwa tygodnie, aby to zrobić i zobaczyć, jak upływa reszta terminu wymiany. Rynek przejęć się trzęsie.

Brown zagrał w 37 meczach (trzy starty) i zdobywał średnio 4,2 punktu na mecz. Milton podpisał kontrakt jako wolny agent poza sezonem, rozegrał 38 meczów i notował średnio 4,7 punktu. Wilki zdecydowały się na ten ruch po części dlatego, że nie dostały tego, na co liczyły od Miltona, z którym podpisali dwuletni kontrakt wart 5 milionów dolarów na ten sezon.

Milton regularnie występował w rotacji na początku sezonu, a Wilki pokładały w nim duże nadzieje, że będzie rezerwowym rozgrywającym drużyny i głównym kreatorem drużyny wchodząc z ławki rezerwowych, ale wydawało się, że ta rola nigdy nie była odpowiednia dla Miltona w Minnesocie. Udaje się do Detroit po zdobyciu dla Wilków średnio 4,7 punktu i zaledwie 40% skuteczności z gry.

READ  Nowa usługa przesyłania strumieniowego National Football League NFL+ została uruchomiona w cenie 4,99 USD miesięcznie

Krótki staż Browna w Wolves przyniósł więcej wzlotów, ponieważ odegrał kluczową rolę w niektórych zwycięstwach Wilków na początku sezonu, takich jak zwycięstwo u siebie z Oklahoma City 28 listopada, kiedy miał 17 punktów przewagi nad ławką rezerwowych. Brown zazwyczaj spisywał się solidnie, ale często znajdował się poza składem ośmiu lub dziewięciu zawodników Chrisa Fincha.

Morris grał w koszykówkę w college'u w Iowa State i został wybrany w drugiej rundzie draftu przez Nuggets w 2017 roku. Grał w Denver do 2022 roku, kiedy to został sprzedany do Wizards, którzy w zeszłym sezonie przenieśli go do Detroit.

Przed tym sezonem Morris osiągał średnie dwucyfrowe wyniki w każdym z ostatnich trzech sezonów. W swojej karierze notuje średnio zaledwie 0,8 strat na mecz, co może przydać się podatnej na straty drużynie Wilków.

Wydaje się, że w związku z transakcją Morrisa Wilki wykonały ruch w tym terminie, choć trudno powiedzieć, jak zachowa się reszta rynku handlowego przed godziną 14:00 w czwartek. Źródła podają, że przeczesują rynek w poszukiwaniu strzelca z ławki rezerwowych i ewentualnie rezerwowego rozgrywającego, i są zainteresowani ponownym spotkaniem z Tyusem Jonesem z Apple Valley, ale cena wywoławcza za Jonesa, który prawdopodobnie zostałby wybrany w pierwszej rundzie, była zbyt wysoka. wysokie jak na to, co byli w stanie zapłacić. Oferowane przez Wolves w formie kapitału wysokiego ryzyka. Wilki nie będą mogły wymienić żadnego ze swoich typów w pierwszej rundzie do 2031 roku w wyniku wymiany Rudy'ego Goberta, dzięki zasadzie Stepiena, która stanowi, że drużyny nie mogą wymieniać się typami z pierwszej rundy przez kolejne lata.

Umowa pozwoli także Wilkom utrzymać wysoki wybór w drugiej rundzie draftu poza sezonem. Wolves będą mieli niższy wybór w drugiej rundzie pomiędzy Waszyngtonem (9-40) a Memphis (18-33).