29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Astros i All-Star José Altuve zgadzają się na przedłużenie o 5 lat za 125 milionów dolarów

Astros i All-Star José Altuve zgadzają się na przedłużenie o 5 lat za 125 milionów dolarów

Houston Astros i drugi bazowy All-Star Jose Altuve zgodzili się na przedłużenie kontraktu o pięć lat za 125 milionów dolarów.

The Astros ogłosili transakcję we wtorek w poście w mediach społecznościowych, w którym ogłosili Altuve „Astro na całe życie”. Wiele raportów Warunki potwierdzone.

Altuve (33 l.) całą swoją 13-letnią karierę w MLB spędził w drużynie Astros. Stał się twarzą serii dzięki dwóm mistrzostwom World Series, sezonowi MVP i skandalowi związanemu z kradzieżą znaków, który zszarganił tytuł World Series w 2017 roku.

Oprócz swojego MVP Altuve zdobył trzy tytuły mrugnięcia, sześć nagród Silver Slugger Awards, jedną Złotą Rękawicę i jedną MVP ALCS. Utworzył osiem drużyn All-Star i dwukrotnie poprowadził AL w skradzionych bazach i cztery razy w trafieniach.

[Join or create a Yahoo Fantasy Baseball league for the 2024 MLB season]

Altuve miał zostać wolnym agentem po sezonie 2024. Teraz ma umowę na pozostanie w Houston do 2029 roku.

W zeszłym roku po raz pierwszy od 2020 roku Altuve nie dostał się do drużyny All-Star z powodu kontuzji, które ograniczyły jego udział do 90 meczów. Jednak jeśli był dostępny, występował na poziomie All-Star, pobijając 0,311/0,393/0,522 z 17 home runami, 51 RBI i 14 skradzionymi bazami.

Osiągnął wynik 0,286/0,314/0,592 po czterech home runach, sześciu RBI i jednej skradzionej bazie w 11 meczach posezonowych, gdy Astros awansowali do ALCS siódmy sezon z rzędu. Tam Texas Rangers pokonali Astros w siedmiu meczach w drodze do tytułu World Series.

Dzięki nowej umowie wartej 25 milionów dolarów rocznie Astros pokazali, że są pewni zdolności Altuve do utrzymania wysokiego poziomu gry przez prawdopodobnie resztę jego kariery.